Hrana za malčka

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

6. maj 2004 8:59

Mlečni riž skuhaš: 1 del riža, 1 del vode in 2 dela mleka. Kuhaš toliko časa da se pokuha tekočina. Jaz kupim riž, ki se dobro razkuha. Postrežem ga z sladkorjem ali kakvaom in ga na krožniku zalijem z mlekom. Lahko pa dodaš za kuho več mleka, ki se pri kuhi ne povere do konca, riž je bolj tekoč. Pazi da se ti ne zasmodi. Ni pa dolgotranja priprava, cca 30 min in je boljši kot kupljen iz vrečke. Lep pozdrav, Klavdija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. maj 2004 12:53

Mogoče zdrobova juha ali krompirjevo-porova juha. Kaj pa njoki ali svaljki z drobtinicami ali paradižnikovo omakico? Prosena kaša s koščki jabolk? Čežana s pire krompirjem, kuhana cvetača z zabelo (drobtinice na maslu)? Pa veliko otroškega smeha! Maja Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 06. maj 2004 13:00:58

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. maj 2004 15:39

Točno tako. Riž malo na maslu popražiš, lahko dodaš zelenjavo in zaliješ z vodo ali še bolje z juho. Na koncu dodaš sir. Pazi da ne bo pregosto. Čez dan sem se spomnila, da sem večkrat naredila tudi domač sadni jogurt, ki je bil prijetna osvežitev tudi za odrasle. Različno sadje sem zmiksala in dodala navadni jogurt. Tudi mehko kuhano jajčko ( od domačih zdravih kokoši ) zmešano z malo kruha ali pa mleko in kruh ni prav nič slaba zadeva. Lumpica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. maj 2004 7:02

Pri nas moji trije fantje jedo kar preproste stvari: bela kava z mlekom, instant polenta z mlekom, kruh in pašteta, kruh in maslo, marmelada in drugi namazi, mlečni riž, mlečni močnik, včasih skutine štruklje, pa puding..možnosti je nešteto. Sem pa še jaz dobila kako novo idejo, ko sem prebirala kaj ostali predlagate...pa ne le za malčke, tudi za nas odrasle.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti