Indukcijska plošča

mariza  

član od: 29.4.2004

sporočila: 12

tema odprta - 29. apr 2004 15:34 | ogledi: 18.283 | odgovori: 40

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup steklokeramične plošče, pri čemer sem v dilemi, ali izbrati "navadno" high - light steklokeramično ploščo ali idukcijsko ploščo. Če imate kakršnekoli izkušnje z indukcijsko ploščo, lepo prosim, če jih delite z menoj.

Hvala in prijazen pozdrav

marija zakrajšek

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. apr 2004 15:45

Imam indukcijsko ploščo in sem zelo zadovoljna.Je hitrejša in lažje čiščenje v primerjavi s high-light,ker se plošča ne greje ampak posoda. Lahko uporabljaš navadne emajlirane posode in posode namenjene za indukcijo(vse posode ,ki se na dno prime magnet). l.p. Vesna Leben

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

27. maj 2004 10:25

Vse lepo in prav, opozarjam pa na povečano/močno magnetno polje, ki vsekakor ni primerno za dolgotrajnejše zadrževanje v njegovi bližini! Bojan Kokot

mariza  

član od: 29.4.2004

sporočila: 12

7. jun 2004 8:32

Zdravo, Prav lepa hvala obema za odgovor. Bojan, kaj si mislil pod "dolgotrajnejše zadrževanje" v bližini indukcijske plošče? Najbrž cca.2 uri na dan to ni, ali pač? Kakšne so lahko posledice? Hvala, lep pozdrav marija zakrajšek

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

7. jun 2004 15:13

Indukcijska plošča ustvarja neionizirano elektromagnetno sevanje nizkih frekvenc.Ta sevanja imajo premajhno energijo, da bi povzročila ionizacijo v celici-ionizirana sevanja. Narejeno je mnogo raziskav o povezanosti obolenj zaradi teh sevanj. Neodvisne raziskave kažejo na to povezanost, druge, ki jih naroči npr. država ali pa proizvajalec pa ugotavljajo premajhno dokazljivost povezav. Samo kot napotek k razmišljanju; dokazano je da polja nad 0,4 mikro T/Tesla že lahko vplivajo na porast kancerogenih obolenj, predvsem pri najšibkejših - otroci, bolniki, nosečnice....sem spadajo sušilci za lase, tv ekrani, monitorji,brivski aparati pa imajo že okoli 10 mikroT. Seveda z oddaljenostjo ta vpliv pada, vendar je npr.tako fen preveč oddaljen. Vsekakor povečano delovanje EMS vpliva na spremembe v delovanju celic, tkiv, znižuje se nivo melatonina, ki uravnava biološki ritem. Melatonin je poleg serotonina primarni endokrini hormon in preko krvi prodira v vse celice in uničuje toksične proste radikale (je antioksidant), ki lahko poškodujejo DNK. Ponoči se njegova proizvodnja poveča, kar preprečuje nastajanje prostih radikalov in nemoteno delitev celic... EMS povzroča spremembe v imunskem sistemu, motnje v delovanju možgan in srca...Magnetno polje okrog 1,2 mikroT zmoti medcelične komunikacijske sisteme, ki prispevajo k antikancerogenemu delovanju melatonina. Pri indukcijski plošči instrumenti pokažejo visoke vrednosti, blizu uradnih mejnih vrednosti 100 mikroT. Mislim, da je indukcijska plošča samo izdelek v množici drugih moderne tehnologije, ki pa se ni prav prijel. Včasih čisto praktični vplivi/cene preprečujejo razbohotenje nam ne najbolj prijazne tehnologije. Bojan Kokot

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

20. jul 2004 22:27

Tudi jaz sem pred kratkim kupovala belo tehniko za kuhinjo in sem razmišljala kaj kupiti-steklokeramično ploščo ali inducijsko ploščo. Odločila sem se za steklokeramično, in izgleda-glede na Bojanov prispevek- da je bila moja odločitev pravilna. Lep pozdrav

TejaTeja  

član od: 1.7.2003

sporočila: 13

1. avg 2004 20:24

Ko enkrat začneš kuhati na indukciji jo ne zamenjaš za nič in opaziš njejo hitrost v primerjavi z high-light. Tudi način kuhaja je drugačen. Teja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. avg 2004 7:07

TejaTeja-imaš prav. Vesna Leben

mariza  

član od: 29.4.2004

sporočila: 12

2. avg 2004 10:19

Glede na vse prebrane in povedane zadeve (indukcija VS.hi - light) sva se na koncu odločila za kombinirano ploščo: 2x indukcija in 2x hi - light. Sedaj imava pa še eno vprašanje: katera posoda se najbolje obnese na teh dveh vrstah kuhališč? Od katere firme se splača vzeti, ker vem, da nekatere razen visoke cene ne ponujajo sorazmerno več kvalitete? Vesna, Teja - kaj se najbolje obnese pri indukciji? Kaj ostali priporočate za hi - light? Hvala, lp marija zakrajšek

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

3. avg 2004 6:50

Vsekakor z WMF ne moreš zgrešiti. Posoda sicer ni ravno poceni, paše pa na indukcijo in na hi-light. Jaz je ne bi zamenjala za nič. Avena

bernica  

član od: 23.7.2008

sporočila: 2

23. jul 2008 11:33

Z zanimanjem sem prebrala vse clanke na temo induk.in HL. Odlocava se za nakup 4ind. ali 2-2. V dar sva dobila WMF ponev, te, ki se jih je zdaj dalo dobiti s pikami pri Tusu (premaz iz-mislim, da-gusa). Zanima me, ali je ponev primernal za indukcijsko plosco. Ce ima kdo izkusnje, se zahvaljujem za odgovor. berni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti