Doma narejen deodorant

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. apr 2015 23:55

Robida je napisal/a:

 

 

Nekoč je bila Kulinarika.net vzor strpnosti in neizmeren vir znanja in izkušenj. 


robida



Sporočilo je spremenil(a) Robida dne 18. 2015 20:14

 

Nak, ne bo držalo. Včasih je perje doti bolj frčalo, kot pa zadnje leto.

 

Vanja

kozamurnik

sporočila: 2311

19. apr 2015 5:25

Riddle je napisal/a:

Mene pa čudi, da se tule še ni oglasila Flekica. Ona obvlada domače pripravke. 



Lp od R.

 

Pravzaprav ne vem, komu bi se človek bolj čudil.  Saj flekica je bila res nekaj posebnega, pa ne le  zato ker bi rada vse domače in predvsem poceni, bolj zaradi načina pisanja in še česa, močno je pretiravala torej.

 Ampak po drugi strani damo nase( in vase )toliko  svinjarij, spretno zavitih v odlično, predrago embalažo.

Ja in  če imajo imenitni izdelki  ime in "certifikat" še ne pomeni, da vse, kar piše tam, tudi drži.

Koliko škode dejansko  naredijo  bo  morda znano šele naslednji generaciji, sedanjim zapriseženim  uporabnicam najbrž še ne.

 Do takrat pa...nek  se vidi raskoš ", no..

 

 

Robida,

 

murnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. apr 2015 6:54

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Robida je napisal/a:

 

 

Nekoč je bila Kulinarika.net vzor strpnosti in neizmeren vir znanja in izkušenj. 


robida



Sporočilo je spremenil(a) Robida dne 18. 2015 20:14

 

Nak, ne bo držalo. Včasih je perje doti bolj frčalo, kot pa zadnje leto.

 



Vanja

 

 

Saj je tudi danes vir znanja in izkušenj, ravno zato, ker nimamo v temah plašnic na očeh ampak jih razširjamo še s kakšnim dodatnim spoznanjem. 

 

 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. apr 2015 7:03

Zame je še vedno najboljši in najbolj učinkovit deodorant deo kristalni kamen (galun). Je naravnega izvora, preverjeno drži blizu 24 ur , dobra lastnost je tudi, da je brez vonja in lahko obenem uporabljamo katerikoli parfum. Pride dokaj poceni, saj tudi ob redni uporabi kar dolgo zdrži - če nam seveda ne pade na tla in se razbije.

Cila

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

19. apr 2015 7:16

Prav iz firbca sem šla brat, kakšen je doma narejen deodorant. Mogoče bi za hec poskusila, pa da vidimo, kaj mi bo ratalo. Saj je kuhinja vedno bolj podobna laboratoriju, sploh tiste kuhinje, ki so sterilno bele od vrha do tal. Prebrala sem 3 strani, samo dva skopirana recepta, pa veliko pripomb na zastavljeno vprašanje. 

Saj je zabavno, Vendi je spet podkurila pod kotlom, tistega kuhinja.slo bi kar poiskala, da se prepričam, če res obstaja. 

 

Katrca11

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. apr 2015 8:33

hja, če prebereš prve odgovore, se težko strinjaš s tezo:

 

"Saj je tudi danes vir znanja in izkušenj, ravno zato, ker nimamo v temah plašnic na očeh ampak jih razširjamo še s kakšnim dodatnim spoznanjem."

 

-razen če ta dodatna spoznanja smejo priti le iz določenih, pravovernih virov.....

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. apr 2015 8:42

Kdor se zapikuje le v eno temo, se pač morda nič ne nauči, kdor zna široko gledati in sprejemati, pa lahko najde nova spoznanja in nove informacije. Le obremenjen s tem, da menda obstajajo le pravoverni viri, ne sme biti. Še vedno velja, da ni nihče prisiljen brati vsega po vrsti, kajne?

rimljanka

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

19. apr 2015 8:43

Hvala vsem za mnenja, receptov je na treh straneh, vsi so uporabni. Moram pa povedati, da sem bila včeraj v Supernovi, namazana z doma narejenim deodorantom, pa me je ena gospa vprašala kaj imam za en parfum, "tako sveže mi diši" je rekla. Sem pa res v deodorant dodala par kapljic olja limonske trave. Tako da ne skrbet, z lahkoto greste tudi s takim deodorantom v trgovino ali celo na obisk. Saj vem, vsak ima svoj okus, tako da je res stvar posameznika, ali v nedeljo kuha domačo juho, ali pa gre v gostilno, mogoče je malenkostna razlika v ceni in okusu morda tudi vonju. Lepo nedeljo vsem želim.



zoja2



Sporočilo je spremenil(a) zoja2 dne 19. 2015 08:44

Sporočilo je spremenil(a) zoja2 dne 19. 2015 08:44

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

19. apr 2015 9:15

Rimljanka- lepo povedano.Karakterno različni smo že v družini, vsak z svojimi hobiji in zanimanji, kaj šele tukaj.Še vedno sem mnenja-počni tisto kar te veseli in izpolnjuje,če s tem ne ogrožaš in prizadeneš drugih.

Lepo,sončno nedeljo vsem 

kalcicl

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. apr 2015 11:04

Absolutno sem za to, da vsak počne, kar hoče, pa če kuha domače deodorante - naj jih. Jaz tudi marskaj delam sama doma, čeprav se dobi za kupit, ker mi pač tako ustreza in mi je včeč. Prisegam na domače marmelade in kompote, klobase, kak na roke spleten pulover ali predpražnik, šentjanževo olje, ognjičevo mazilo pa še kaj. Ampak meja je pri tem, ko domače stvari pač ne dosegako lastnosti tistih industrijskih. Krema proti gubam je domača prav tako učinkovita kot tista za 200 € - deodorant pa ne. Pa pralni prašek tudi ne.  Škrob in soda bikarbona delujejo proti potenju in neprijetnemu vonju samo na tistih, ki se tako ali tako po narvi skoraj nič ne potijo, pa je prav vseeno, s čim se mažejo ali pa spoh ne.  Da ne omenjamo, da smo pri nas hudičevo preveč tolerantni do smrdljivcev v javnosti in da nekdo nekomu reče, da zaudarja, morajo bti njegove vonjave že res vnebovpijoče - ali pa še takrat ne. Če ste torej med srečneži, ki ne potrebujejo deodorantov, bo seveda tudi domač dober, pa še tega bi si lahko prihranili. Če pa ste med tistimi z bolj aktivnimi znojnicami pa če počnete stvari, pri katerih se potite in če delate z ljudi ali se pojavljate v javnosti, potem pa za božjo voljo tvegajte tista 2 evra za en delujoč deodorant. Okolica vam bo hvaležna.

Pa če že mora biti 100 % natur pur, potem vsaj upoštevajte Cilin nasvet.  Vas pa moram razočarati, narava gor ali dol  - vsebuje aluminij.

Vendelina - Grenouille je iz deklic ekstrahiral feromone, a ne? Vsaj glede na učinke je moralo biti nekaj, na kar deodoranti, domači in kupljeni, ne deujejo kaj dosti.



Sonja




Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 19. 2015 11:51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti