Noži

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. avg 2005 18:39

Se strinjam z blenkušem, fiskars in Dick so prva liga, sama pa imam tudi nekaj solingenovih (pravih, nič tistih poinarejenih) pa WMF. Nož jhe naložba, pri kateri tudi velja, da snismo dovolj bogati, da bi poceni kupovali. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. avg 2005 18:52

Hm, jaz škrtonja imam tudi nož za niti jurja. Vse drugo se mi je zdelo preveč. Priznam, da ga moram zelo pogosto brusiti, ampak... kaj naj, če sem pa škrt mi niti na kraj pameti ni prišlo, da bi kupila dražji nož, pa čeprav so mi bili tisti porcelanasti v 1000 in en dar zelo zanimivi. Pa da ostanem pri ceni... koliko torej stane eden od teh dobrih nožev? In... v čem je razlika med temi noži in mojim, ki ga moram sicer brusiti vsak mesec ali dva, ampak, ko je nabrušen, zelo dobro reže? Hvala in lep večer... tjas

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. avg 2005 22:12

Prodajalec v trgovini mi je razložil da se Dickovi noži brusijo na dve, tri leta, če so veliko v uporabi. Se pravi, v raznih kuhinjah, delikatesah, restavracijah... Nabrusit ti ga mora seveda nekdo, ki ima dobre naprave za brušenje, da ti ga ne uniči. Ti noži so doživljenjski. Se ne uničijo. So pa ostri kot britev. Jaz sem vedno cedila sline, ko sem gledala Jamieja, kako z lahkoto reže, seklja, filira... Sedaj tudi jaz tako počnem. In resnično, pravi balzam! Ti noži stanejo okrog sedem, osem tisočakov ali več. Jaz sem pač stegovala jezik in dobila ogromen popust... Pa še iskala sem jih kar nekaj časa... Kupila sem si nek osnovni komplet, zdaj mi bojo dostavili še nože za sir, pa sem na konju. In bom imela mir. Mene je vedno jezilo, ker noži, ponaredki, ali pa neki slabi v kakih veleblagovnicah sploh niso tako poceni!? Pa so že v enem letu za v smeti. Pa kar naprej za brusit. Potem spet iščeš, kupiš novega in evo, ista pesem. Če to ni metanje denarja stran? Pa sem šparala in tolarčke namenila tudi za to. Prejšnji mesec pa še za Zepter posodo. Uh, Božiček je pa še daleč...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

31. avg 2005 23:29

Lidka, kje si pa našla te Dickove nože, praviš, da si jih dolgo iskala... Sem pa danes v Lesnini na Brdu ugotovila, da razprodajajo vse kar je kuhinjskega... tahudo draga Fisslerjeva črna posoda je znižana za 20 ali 30 odstotkov, servisi jedilnih priborov (tudi taki v usnjenih kovčkih, ki stanejo 60 in več tisočakov) so znižani kar za 50 odstotkov. Moja mala obsesija - šalce in šalčke - so znižane za 20 odstotkov. In to kvalitetne zadeve, tam itak nimajo poceni robe! Tudi take malenkosti, kot so stilski predpražniki ali pa miltifunkcijska držala za papirnate brisačke in folije so zelo znižani... No, v glavnem, tam imajo nože znamke Victorinox (to so tisti, ki delajo orginalne švicarske nožke - rdeči križec! http://www.victorinox.ch/newsite/en/produkte/index.htm) in stanejo okoli 7 ali 8 tisoč (pa še minus popust trenutno). A jih kdo pozna, so tako kvalitetni kot njihovi švicarčki ali kako? tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 31. avg 2005 23:40:34

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

31. avg 2005 23:55

Danes sem kupila Dickov nož v trgovini Solingen, ki jo danes tudi žal zapirajo, 50 % znižanje je bilo zelo ugodno. Izbira ni bila več velika. Zanj sem odštela slaba dva tisočaka. riba-ribica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. sep 2005 21:52

Sem iskala pri mesarjih, pol pa preko vez, zvezic, poznanstev v trgovini. Se pravi v večji veleblagovnici, kjer jih uporabljajo na kruhu, delikatesi in ostalem. Ravno danes so mi dostavili še kuhinjsko desko. Stara je že v smetnjaku...

deda  

član od: 25.1.2006

sporočila: 5

7. feb 2006 11:22

vidim, da je ta tema "zamrla", pa me vendarle zanima ali obstaja komplet dobrih nozev za do 25000, rabil bi ga za darilo v LJ deda

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. feb 2006 11:59

Vprašanje- zakaj se noži ne smejo prat v vroči vodi ? Jaz z mrzlo nekako ne morem oprat noža, s katerim sem rezala slanino, prav tako imam pomisleke glede higienske oporečnosti. Neki mesar mi je rekel, da je največja pokora za nože - rezanje paradižnikov ! frina

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

7. feb 2006 12:06

frina je napisal/a:
Vprašanje- zakaj se noži ne smejo prat v vroči vodi ?
Zato ker izgubijo ostrino. Sem postavila isto vprašanje že nekaj časa nazaj prijatelju, ki je kuhar, pa je rekel, da jih ni treba prat ravno z mrzlo vodo, ampak toplo oziroma mlačno. lp, Marija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. feb 2006 17:46

Deda, ena vraža obstaja, da se nožev ne podarja. Če seveda verjamete. Jaz sem to prvič slišala pred kratkim. Tista gospa, ki mi je to povedala, je rekla, da sicer temu ne verjame, za vsak slučaj pa jih je raje kot podarila "prodala" za dva tolarja. No, samo kot zanimivost. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti