Kako odstranim glänzer s parketa?

FejstPridna  

član od: 23.1.2015

sporočila: 1

tema odprta - 23. jan 2015 15:16 | ogledi: 11.143 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Verjetno je kdaj kdo med vami že bil ali bila tako priden/a, da je zelo pogosto mazal svoj parket z Glänzerjem (loščilo v modri ploščati plastenki) in se potem, podobno kot jaz, navduševal nad sijočim videzom parketa. No, nekaj let takšnih terapij je mimo in opazila sem, da imam čez parket prav nemarno prijet film teh nanosov, ki ga seveda ob čiščenju z vodo ne odstranim. :( Ko podrgnem z nohtom pa v obliki prahu to packarijo lahko uspešno odstranim. In spodaj je videti moj parket veliko svetlejši, veliko lepši - čist. Ker nekako upam, da mi celega stanovanja ne bo treba praskati z nohti vas vljudno prosim za strokoven nasvet, s čim bi se dalo to včasih super svetlečno nesnago odstranit. Hvala. :)

FejstPridna

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

23. jan 2015 16:09

Povprašaj pri teh:

http://www.bent.si/ ,meni so učinkovito stvar prodali (resda za mipolam tla).

 

Bojan Administrator

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

24. jan 2015 15:13

Imela isti problem, obneslo se je le mukotrpno in počasno drgnjenje s hrapavo stranjo Vileda gobic in odstranjevalcem za loščilo. Se bojim, da ni neke hitre in enostavne rešitve. Jaz samo vem, da nikoli več! Mi je čisto vseeno, če so tla malo lisasta, tega se ne grem več.

lesnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. jan 2015 16:35

Bolje kot hrapava stran Vileda gobic se verjetno obnese strgalo za steklokeramično ploščo.

lp

cervus

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

26. jan 2015 15:25

Odstranjevalec loščil prav gotovo pomaga. Je pa treba res temeljito namočiti tla in pustiti, da učinkuje. Ravna se po navodilih. Jaz sem vedno uspešno odstranila stare nanose. Res pa nisem pustila ne vem kolikokrat namazano. Največ dvakrat, trikrat, pa odstaniti in ponovni namaz. Drugače pa je Glanzer kar kvalitetna zadeva.

kara

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

1. feb 2015 4:57

Bojan - tudi jaz kupujem čistila za tla, kopalnico pa še kaj pri Bentu - cenovno ugodna in učinkovita profesionalna čistila imajo. Sicer pa je treba loščilo pred ponovnim nanosom dobro odstavniti, zlasti nastane več plasti tam, kjer tla niso tako obremenjena - po kotih in robovih z odstranjevalcem loščil. Je pa to kar mukotrpno delo, vendar se splačča potruditi. Če se odstranjuje sproti še gre.

tedyka

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

1. feb 2015 9:03

Zanima me kje je ta trgovina Bent in kakšne so cene. Ali točijo čistila v prinešene steklenice(refuza)

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

2. feb 2015 13:18

Odstranjevalec loščil ČISTO, je izjemno učinkovito in močno čistilo, ki je uporabno tudi kot razmaščevalec. Nerazredčen zelo dobro odstrani tudi nikotinsko umazanijo. Roke je potrebno zaščititi rokavicami. Za parket je mogoče preveč agresiven, zato delajte previdno. Veliko uspeha!

karlinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti