Vprašanje za jerneja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. jan 2009 15:02

Prosim na ZS mi napiši ime albuma, ki se ne želi prikazati.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. jan 2009 8:47

A mi lahko samo razložite čemu se potrebuje ta znak, razen pri angleščini? Slovenski apostrof je " oz. bolj pravilno »« ko gre za citat. Enojno "narekovaj" je v računalništvu zaščiten znak, dela sistemske stvari, zato ga podvojim, da ni kakšne "frke"

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. jan 2009 9:00

Test: '

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jan 2009 10:44

jernej je napisal/a:

A mi lahko samo razložite čemu se potrebuje ta znak, razen pri angleščini? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

 

Pri meni bi lahko šlo tudi brez tega apostrofa, ampak ko se je že ravno razpravljalo o tem ...  Samo, ker sem "računalniško firbčna", sem kar vprašala.

 

Sicer pa: sedaj delaaa '  '  '  '  

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. jan 2009 12:41

jernej je napisal/a:

A mi lahko samo razložite čemu se potrebuje ta znak, razen pri angleščini? Slovenski apostrof je " oz. bolj pravilno »« ko gre za citat. Enojno "narekovaj" je v računalništvu zaščiten znak, dela sistemske stvari, zato ga podvojim, da ni kakšne "frke"

[jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Včasih, ko napišemo v narekovaje kakšno narečno besedo pride tudi prav, npr: "b'ndima", "št'kviš", "pres'nc" in podobno. Če dela dela, če ne, pa tudi ni nobena katastrofa ;)). mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. jan 2009 12:42

Hej, tudi meni dela! Hvala, Jernej! mamaF - Mojca

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. jan 2009 12:46

Aha, ok, če se potrebuje se potrebuje,. Dobra novica je, da se sedaj vse stare teme z ' prikazujejo tudi pravilno (samodejno so se popravile).

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. jan 2009 13:06

S'm b'la pr' sosed' na računalnik', pa s'm vid'la, da dela. Bo mal' dr'gač' za brat'.

Hvala, ker si izgnal mračne sile

LP, V.

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

10. jan 2009 15:03

mamaF je napisal/a:
jernej je napisal/a:

A mi lahko samo razložite čemu se potrebuje ta znak, razen pri angleščini? Slovenski apostrof je " oz. bolj pravilno »« ko gre za citat. Enojno "narekovaj" je v računalništvu zaščiten znak, dela sistemske stvari, zato ga podvojim, da ni kakšne "frke"

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Včasih, ko napišemo v narekovaje kakšno narečno besedo pride tudi prav, npr: "b'ndima", "št'kviš", "pres'nc" in podobno. Če dela dela, če ne, pa tudi ni nobena katastrofa ;)). mamaF - Mojca

Joj mamaF, bi napisala par stavkov v tem narečju (b´ndima)? Predvidevam, da je narečno?Proooooooooooosim? Hvala.

strippy

Sporočilo je spremenil(a) strippy dne 10. jan 2009 15:08:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti