Sivi lasje...zakaj pa ne?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. apr 2014 18:26

Obstajajo kozmetične firme, ki se na veliko reklamirajo s tem, da "svojih izdelkov ne testirajo na živalih". Mogoče celo res ne, ampak vse sesetavine, ki so v njihovih proizvodih, so bile testirane na živalih. So pač posredno ali neposredno plačali nekomu drugemu, da je "umazano" delo naredil namesto njih. In če je nekaj rastlinsko ali naravno ali deklarirano za naravno, to sploh ne pomeni, da nekomu ne more škoditi. Vsakdo si pač plačuje svojo pravljico, v kateri živi.  

 

 

 

 

Sonja

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

29. apr 2014 18:52

limnol je napisal/a:

Obstajajo kozmetične firme, ki se na veliko reklamirajo s tem, da "svojih izdelkov ne testirajo na živalih". Mogoče celo res ne, ampak vse sesetavine, ki so v njihovih proizvodih, so bile testirane na živalih. So pač posredno ali neposredno plačali nekomu drugemu, da je "umazano" delo naredil namesto njih. In če je nekaj rastlinsko ali naravno ali deklarirano za naravno, to sploh ne pomeni, da nekomu ne more škoditi. Vsakdo si pač plačuje svojo pravljico, v kateri živi.  

 Sonja

 

  

blossom

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2014 18:57

limnol je napisal/a:

Obstajajo kozmetične firme, ki se na veliko reklamirajo s tem, da "svojih izdelkov ne testirajo na živalih". Mogoče celo res ne, ampak vse sesetavine, ki so v njihovih proizvodih, so bile testirane na živalih. So pač posredno ali neposredno plačali nekomu drugemu, da je "umazano" delo naredil namesto njih. In če je nekaj rastlinsko ali naravno ali deklarirano za naravno, to sploh ne pomeni, da nekomu ne more škoditi. Vsakdo si pač plačuje svojo pravljico, v kateri živi.  

 


Sonja

 

Popolnoma prav imaš. 

Zato imam navado reči, da ni hyperallergenic, če nisem tega jaz odobrila. 

Aja, s kano sem ga tudi sračkala nekaj časa četrt stoletja  nazaj in takrat sem imela možnost videt svoj las pod mikroskopom. To make a long story short, zamenjala sem šampon (z mal dražjega sem prešaltala na pol cenejšega) in si začela barvat lase na kostanjevo rdeče s  "kemikalijami". Kako leto kasneje je šel en las spet pod mikroskop in slika je bila popolnoma drugačna: Las ne bi mogel biti nič bolj zdrav in vitalen, kot je bil. Mi je grozno žal, da sem med "veliko" selitvijo vrgla sliki v smeti. 

Tolko o zdravi, naravni kani in strupenim barvam.  

 

 

Vanja

kozamurnik

sporočila: 2311

29. apr 2014 21:08

lucka52 je napisal/a:

 

Počnemo to zaradi sebe ali zaradi  drugih, zato  ker nam je to všeč in smo bolj samozavestni ali je to le žalosten poskus prevare samega sebe in nesprejemanja dejstva, da se pač staramo? 

Ker ja vsi vemo, da je ženska pri 50 siva in ne rdečelasa, kot vemo  da ima gube in če jih ni, je na delu plastika. Z redkimi srečnimi izjemami, tu pomaga genetika.

Že res, sivolasi moški  so baje šarmantni, žensko  pa siva barva postara. Ne vse, večino pa.  Ampak jaz jih poznam nekaj, ki so, odkar so si pustile rasti sive lasje, lepše. Bolj samozavestne, svobodne, pristne.

Kaj menite o tem?   Se tabuji končno sesuvajo in je ženska lahko lepa tudi če ima sive lase?

 

 

lp Lučka

http://chuppacadabra.com/aktualno/staranje-dvojna-meri

 

murnik

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

29. apr 2014 22:44

Glede sive barve: kakor kateri paše. Če pa že razmišljate o tem, ste najbrž pol koraka do odločitve.

Po EU zakonodaji od letos naprej kozmetični izdelki, ki so na voljo v eu, ne smejo biti več testirani na živalih, niti ne njihove sestavine. Zato se mnogo podjetij pritožuje, da jim je otežen razvoj, ker so ujeti v krogu poznanih sestavin, ki so v preteklosti že bile testirane. Seveda pa se dogajajo tudi umazani posli...

Mateja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2014 23:34

matejac je napisal/a:

 

Po EU zakonodaji od letos naprej kozmetični izdelki, ki so na voljo v eu, ne smejo biti več testirani na živalih, niti ne njihove sestavine. Zato se mnogo podjetij pritožuje, da jim je otežen razvoj, ker so ujeti v krogu poznanih sestavin, ki so v preteklosti že bile testirane. Seveda pa se dogajajo tudi umazani posli...



Mateja

 

Hja, potemtakem bodo odstranili vse japonske, kanadske, ameriške itd...kozmetične izdelke. 

Sorry Mateja, ne vzemi napisanega osebno.

Tile na Eu tud ne vejo, kaj bi radi. So pač birokracija in nekaj pač morajo delat in potem se gredo nek mikromanagement, ki ne pripelje čisto nikamor. Me zanima, kako dolgo bo ta EU aparat še laufal. 

Vanja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

29. apr 2014 23:43

Dragička je napisal/a:

Moramo priznati, da je najboljši Donald Trump   .

Pozdravček!

bravo Dragička,

Migla 

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

30. apr 2014 4:26

[citat=--kozamurnik--]

 

 

[/citat]

http://chuppacadabra.com/aktualno/staranje-dvojna-meri

 



murnik[/citat]

 

 

 

Kozamurnik, hvala za  link!

Sem si vzela  čas, da sem se prebila do konca, ampak je vredno. Tale del mi je še posebej všeč; sicer se  pa strinjam  z vsem napisanim. Ali skoraj, žal. 

C/p :

Sindrom večnih 'punčk'

Moškemu je tako povsem prihranjeno žalovanje za gladko, prožno in neporaščeno kožo fanta, saj to vlogo enostavno zamenja za drugačno vrsto privlačnosti: temnejšo in od vsakodnevnega britja robustnejšo kožo moškega obraza, za katerega se normalno pričakuje, da bo kazal sledi življenja. Na drugi strani pa na prehodu iz deklištva v ženskost ženske stopijo v ... prazno. In zato se ženske, kolikor je mogoče dolgo, oklepajo mladostnosti in hrepenijo po časih, ko so bile še dekle. Vsaka guba in gubica, pa tudi vsak nov sivi las se tako zdijo kot sol na njene rane.

Lepota – 'edina poslanstvo', ki ga ženskam zapoveduje družba – jo tako postavlja v središče teatra, ki jo popolnoma zasužnji in tako razlasti vsakršne prave osebnostne moči.

Vse to seveda še zdaleč ne pomeni, da med nami ni najti čudovitih, če že ne naravnost lepih starejših žensk. Velja le, da je standard za lepo žensko, ne glede na to, koliko je stara, vezan predvsem na to, kako mladostna je videti ali celo – kot mnogi radi pravijo – kako dobro je 'ohranjena'!

Samo geni niso dovolj

Upočasnjen proces staranja je tako kot fizična lepota v precejšnji meri pogojena z geni. Ker pa so družbena pričakovanja previsoka, se tudi narava sama enostavno ne more več kosati z družbenimi standardi.

Tako mora večina žensk, če naj jim nekako uspeva skozi leta ostajati kar se da mladostnih, za to zelo zelo truditi. Boj je celo tako zelo neizprosen, da je predpogoj za ohranjanje mladostnosti v pozna leta povezan predvsem;

z veliko vloženega časain denarjem – veliko njega!

Nič čudnega torej, če nas z videzom, ki včasih prav presenetljivo skriva njihova 'prava leta', najpogosteje presenečajo prav ženske iz vrst bogato plačanih igralk, manekenk in estrade.

Ponovno pa moramo poudariti dejstvo, da so te ženske tako občudovane zgolj zato, ker se zdi, da jim je uspelo nemogoče (ali pa se tako vsaj zdi ob gledanju njihovih fotografij) – namreč to, da so nekako prelisičile samo mati naravo. Njihov 'zgled' daje slutiti, da je nemogoče vendarle mogoče ...

Pa vendar so ti čudeži v resnici le slaba tolažba za žensko populacijo. Njihovi primeri namreč zgolj potrjujejo in utrjujejo že uveljavljeno in z naravo skregano 'pravilo':

lepe se nam zdijo le zato, ker ne kažejo svojih pravih let!

 

 

 

 

 

 

 



lp Lučka

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 30. 2014 04:28

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. apr 2014 6:50

Lubi jezus, Lucka! pusti si sive lase, res. Samo prosim ne delaj nam, ki si ali barvamo lase, uporabljamo tako ali drugačno kozmetiko, slabo vest. Ker točno to si v mojem pogledu dosegla z zadnjim zapisom. Jaz se ne počutim 50+ in ne vem, zakaj bi morala izgledati stara kot moja oma, ko je bila mojih let.

 

Ženske bi se lahko vzele v roke in si rekle, da bomo pač izgledale tako dobro, kot pač sploh lahko izgledamo. To je, kot rečeno, zelo subjektivna zadeva.

 

 


Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 30. 2014 07:11

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. apr 2014 7:11

hm, končno je zadeva prišla do tja, kamor bi itak morala priti in to je, kako človek - bolje rečeno, punca - doživlja sebe in kako stoji s prepričanjem o lastni leposti (namenoma uporabljam besedo, ki je SSKJ verjetno še ne pozna, ampak, če obstaja grdost, mora tudi lepost). In kako to prepričanje (ki, roko na srce, po navadi v nobene starostnem obdobju praviloma ni posebej visoko, to kako punce sesuvajo same sebe v iskanju "napak" je neizmerno) nekako uskladiti s tem, kar prinesejo leta.

Ker leta prinesejo to, da se spoznanja iskristalizirajo. Tista, ki celo življenje ne bo posebej prepričana v svojo lepost, bo to z vsakim letom manj. Ne živite v iluzij, da se bo preskok naredil tam nekje pri 47ih ali 55-ih ali 60-ih. Z opremo v stilu I am beautiful no matter what... se punca opremi nekako v času otroštva in mladosti (tudi pouberteta tega ne more popolnoma sesuti) in če se ta vlak zamudi, se potem tudi v repasažih ravno ne polovi vsega, kar je potrebno.

Saj se da kar dosti poloviti, ampak nekje zadaj globoko pa kljuva črv negotovosti. Ki sicer spi v ozadju, ampak se vedno znova javi, pa ne samo takrat, ko se razmišlja o barvi las. Javi se vedno znova, ko se nekaj zgodi, kar punco emocionalno stisne (včasih je zadosti že to, da je partner ne pokliče) in si potem punca - pa to počnejo punce vseh starosti - organizira lastni pekel, v katerem pridejo vse njene negotovosti na plano.  In lahko se ta črv negotovosti zanika, ali pa kamufilira  s ponavljanjem prepričanja o tem, kako ga ni čez notranjo lepoto (ne glede na to, ali je sploh kdo želel slišati tisto o notranji lepoti, ampak glavno, da je publika, kadar punca takšne lamentira), pa kamuflira s ponavljanjem razlaga o drugih prioritetah. Pa se išče tolažba v tekstih o tem, kako je krivično, ker moški so pa lahko sivi in gubasti.....Drage moje, moški imajo svoj sklop problemov, me svoj sklop problemov, mati narava je bila tule čisto pravična in je dala vsakemu spolu kar precej obremenitev....  In ko nič od tega ne pomaga, takrat udari ženska zloba in potem se začne malo sovražiti prvo punco v bližini, ki je bodisi zadela na genetski loteriji ali pa ji obleka in frizura nekako bolj "stojita"....Takrat se začne tista zoprna babja v stilu "ziher je šla pod nož, jaz ne bi tega nikoli...."

Skratka, malo razmišljajte o tem.

Rešitev: Edina rešitev - tako kot za vse v življenju - je iskrenost.  Ne omalovaževanje in ne napihnenost, preprosto iskrenost. Ni druge, kot da vsaka sama sebi in potem tudi okolici (tisti okolici, ki jo ima za relevantno, ni treba tega na netu početi) prizna, kako se doživlja.  Potem gre vse bistveno lažje. Meni je v tem kontekstu zabavno prostodušno priznanje Milke Babović, ki je ob svoji 85 letnici rekla, da "je starost sranje" in da bi bila raje mlajša - ampak da tega ne more spremeniti.  No, po tem priznanju je postala dokončna ikona plesnega šova na HRT. Jaz ne delim njenega prepričanja, ampak mi je všeč njena iskrenost. Ker je osvobajajoča.

 

 

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti