Recepti za 90-dnevno dieto

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. mar 2004 22:07

Noel, jaz nisem nikjer zasledila, da bi bila solata na OH dan. Zato je ne jem, itak mi pa k makaronom nekako ne pase. Sprasujem vse: ali je na OH dan solata??? Sycia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. mar 2004 12:58

Morda še ena ideja za Beljakovinski dan. Všec bo tistim, ki imajo radi kalamare. Majhen pekač obloži z alu folijo, nanjo položi lovorjevo listje (na vsak kalamar cca 1 lovorjev list), na to pa na tanka koleščka narezano pomarančo in limono. Na vrvse to položi kalamare (kalamari naj bomo manjši ker so bolj mehki, lahko tudi z lovkami) posoli kar po vrhu, pokapaj z olivnim oljem (zelo malo) in potem prekrij z drugo alu folijo in robove stisni. Peči v vroči pečici cca 15.20 min. Naredilo se bo veliko soka, ki ga odliješ ali uporabiš, če želiš, kalamare daj na krožnik (serviraj na pečenih pomarančah). Dobro je tudi hladno.

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

20. mar 2004 13:36

Je mišljeno očiščeni lignji - večje so sipe - a ni kalamar ocvrt obroček lignja? Samo vprašam, ker so se mi po obročkih že sline cedile - da se nebi preveč pregrešila...A imamo tu kak seznam o vrstah živila - jast sem začetnik, tisti z izkušnjami pa gotovo imate kje kaj spisano - lepo prosim za objavo! lp u ursa pogacnik se oproscam, nekaj sem nasla na original forumu - preklicujem predlog, ker ste ble ze ful pridne - sorry Sporočilo je spremenil(a) tofika dne 20. mar 2004 13:56:24

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. mar 2004 14:27

Ja, seveda, ocisceni lignji, jaz sem zadnjic kupila kar zmrznjene, so ze lepo ocisceni. Porabila sem kar cel paket (mislim da 500 gr) sicer pa spustijo veliko tekocine, bos videla. Lignji prav gotovo sodijo med beljakovinske zadeve.

Nikica  

član od: 1.3.2004

sporočila: 14

20. mar 2004 18:00

tortilije nikar ne kupujte so res predrage pa še te ki jih prodajajo v naših trgovinah so pretrde....bom poiskala recept pa jih bomo delale doma

Nikica  

član od: 1.3.2004

sporočila: 14

20. mar 2004 18:02

tortija recept Potrebujemo: 3 salce (1 salca -250ml)moke 3 cajne zlicke pecilnega praska 1 cajna zlica soli 4 zlice olja 1 salca tople vode Zmesaj moko, pecilni prasek, in sol v posodi. Dodaj vodo in olje ter vse skupaj dobro premesaj.Testo vzemi iz posode in ga dobro pregneti(3-5 min) , toliko da se ne prijema rok. Dobro zgneteno testo naj tako "pociva" najmanj 30 min iz katerega nato oblikuj 16 do 18 tortillas. Dobra tortilla je zelo tanka (1/2 tanjasa kot palacinka) , cas pecenja na vroci ponvi- 20 sekund na vsaki strani. Tortilla nam lahko sluzi kot kroznik na katerega lahko nalozimo kar nam srce pozeli. Sir, zelenjavo , meso , smetano , salso , itd. Na koncu pojedine nam celo prihrani pomivanje posode

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

21. mar 2004 1:05

Samo vprašanje - začetniško seveda: imamo torej 4 dneve - kaj je kaj - proteinski, beljakovinski, škrobni, oh...malo me mede, ko govorite o žitaricah kot škrobnih živilih z z dobrimi oh dodatki - torej kaj je kaj, da se lažje orietiram? Prosim in hvala že vnaprej... lpu plus hvala za tiste lignje...bomo preizkusili! Sporočilo je spremenil(a) tofika dne 21. mar 2004 01:06:07

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

21. mar 2004 10:27

Tofika! Si prebrala "recept" za 3MD? Torej, kako si sledijo dnevi, kaj naj se je. Res je, da včasih kaj ni čisto logično, ampak mislim, da je kar dosti napisanega. Ne vem kaj točno te zanima? Lp, Asja

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

21. mar 2004 12:13

Prelistala sem celotno knjižico in nikjer nisem zasledila solate na OH dan, še pri škrobnem ne vsakem. Hvala za recept z lignji. Lp Irena

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

21. mar 2004 13:56

V bistvu ali je slčajno proteinski dan enako kot beljakovinski, škrobni je torej posebej in potlej je tu še oh dan. On nenazadnje - žitarice torej jemo na škrobni dan? Ali je tako prav? lpU ps sem brala, pa vedno prihaja do takih zmešnjav, zato pišem pa prašam, ve najbolj veste...;) ursa pogacnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti