Novoletno pecivo 2013

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

10. nov 2013 14:59

Vesna ki rada peče, tudi jaz se priporočam v e obliki. Če pa je vse na kulinariki, potem bom že našla. Prečudovit krožnik.

Lp, Patricija

patricija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. nov 2013 15:37

testeninca je napisal/a:

Pekla sem tudi že da sem dajala pri novoletnih darilih, ampak vidim, da nasplošno ljudje nimajo več tako radi sladkega oz. je vsega že preveč.

Mislim, da bi nekaj vrečk in/ali škatlic hitro našlo porabnike, če bi jih dali v kak materinski dom, ......sebi in drugim bi polepšali praznike.

rimljanka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

10. nov 2013 17:15

Letos sem se zatrdno odločila, da bom zmanjšala repertoar, ker enostavno ni časa in ker mi res ni treba zadnji teden pred božičem preživeti vse popoldneve, kakšen dan dopusta in noči pred pečico, kot sem to počela prejšnja leta , tako da bodo na sporedu karamelčki, polnjeni medenjaki, kokosove zvezdice, štrudlčki, čokoladni piškoti z višnjo, kakšni mafini v stilu jelenčka Rudolfa, potem bo pa počasi to to.....upam, ker ponavadi se tile moji plani hitro izgubijo v gorah polnih škate ls piškoti .

 

Ninja24

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. nov 2013 20:32

Z znanko, ki je prek tuje humanitarne akcije Basket Brigade (pri fundaciji Anthonyja Robbinsa) pri nas ustanovila in registrirala Četico prazničnih košar, se dogovarjam, če mi bo z žlahtnicami za vsaj eno ali dve košari uspelo napečt kaj piškotov. Pri vsej tej dobroti in količini na vaših fotkah in opisih bi morda še katero zanimalo sodelovanje pri tej akciji, če koga še kaj zanima, se še javim. Zaenkrat tole: https://www.facebook.com/groups/582043965176623/#!/gro

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

12. nov 2013 21:05

Spet se bliža prijetno obdobje peke. Sicer tudi sama pečem-mnogo idej in vzpodbude dobim tukaj  od vas! Letos imam namen narediti iz medenega testa take možiclje-ne vem kako bi imenovala in sem pregledala vse spletne strani kjer prodajajo modelčke za izsekovanje, pa ne najdem. Pitončica se pa tudi nič ne oglaša,da bi jo  lahko vprašala če ima kaj takega  morda na zalogi. Ali bi morda katera od vas imela idejo kam naj še pogledam? Veliko lepih piškotov vam želim!

branka

Vesna rada peče  

član od: 9.11.2013

sporočila: 93

12. nov 2013 21:11

branka.mahnic je napisal/a:

Spet se bliža prijetno obdobje peke. Sicer tudi sama pečem-mnogo idej in vzpodbude dobim tukaj  od vas! Letos imam namen narediti iz medenega testa take možiclje-ne vem kako bi imenovala in sem pregledala vse spletne strani kjer prodajajo modelčke za izsekovanje, pa ne najdem. Pitončica se pa tudi nič ne oglaša,da bi jo  lahko vprašala če ima kaj takega  morda na zalogi. Ali bi morda katera od vas imela idejo kam naj še pogledam? Veliko lepih piškotov vam želim!



branka

Če imaš v mislih modelčke za gingerbrad man (https://www.google.si/search?q=gingerbread+man+cook), sem jih videla v mullerju.

Vesna rada peče

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

12. nov 2013 21:17

Ja, Vesna te sem mislila. Hvala lepa!

branka

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

12. nov 2013 21:56

ko tole prebereš in pregledaš se v hipu počutiš kot popoln amater in včasih lenuh.Sicer sama tudi za te lepe praznike rada  spečem kaj  iz železnega repertuarja,bom pa letos precej novega iz tega foruma.To so lepa darila,pa saj če se kaj da v zamrzovalnik tudi ne bo greh.Za tiste čase ko ni toliko časa za peko.

Najbrž  bo šlo hitreje ker imajo toliko pripomočkov,ki jih prej nisem zasledila.Sploh tisti pladenj za delanje kifeljčkov je praktičen.In tisti za praline oziroma bombone je zanimiv.Da o vseh mogočih modelčkih za izrezovanje in okraševanje ne govorim.  

 

  

tulipanka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

13. nov 2013 9:37

branka.mahnic je napisal/a:

Spet se bliža prijetno obdobje peke. Sicer tudi sama pečem-mnogo idej in vzpodbude dobim tukaj  od vas! Letos imam namen narediti iz medenega testa take možiclje-ne vem kako bi imenovala in sem pregledala vse spletne strani kjer prodajajo modelčke za izsekovanje, pa ne najdem. Pitončica se pa tudi nič ne oglaša,da bi jo  lahko vprašala če ima kaj takega  morda na zalogi. Ali bi morda katera od vas imela idejo kam naj še pogledam? Veliko lepih piškotov vam želim!



branka

branka, danes sem dobila na mail obvestilo pekija in je vmes tudi http://www.peki.si/trgovina/izbor-izdelkov-zima- LP

 

http://www.mojalbum.com/tajda

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

13. nov 2013 11:03

mamamia je napisal/a:

 čokoladno pomarančni piškoti, piškotki s kardamomom  in rožno vodo, nebeški poljubčki
mamamia

Prosim za povezavo na recept.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti