Novoletno pecivo 2013

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2014 12:10

teja,

knjigo je izdala Cankarjeva založba.

Vidim, da se tisk pri receptu za adventne možice zelo slabo vidi. Tako da, kdor bi rad imel recept, naj mi napiše na ZS svoj e-mail, pa mu bom poslala originalno sliko po mejlu.

LP

Anja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

12. jan 2014 12:33

Tej_a knjiga je že en par let razprodana,tako da poišči jo v kakšen antikvariatu ali pa v knjižnici..je pa res tako kot pravi Anja27 ena izmed najboljših knjig pri nas o pecivu............

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. jan 2014 17:02

Ima veliko različni revij, večinoma slovenskih, o praznični peki, največ je seveda drobnega peciva. Dobršen del revij bi oddala, tako da če katero zanima, naj mi javi na zasebno pošto. So pa izdaje Anje, Lise, Sladki prazniki, nekaj je hrvaških, tu in tam se kakšna v nemščini najde ..

mamamia

mamamia

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

12. jan 2014 19:06

Pred novim letom sem vnuku kupila knjigo KUHATI ZNAM - velika kuharica za male mojstre. Skuhal nam je odlično silvestrsko večerjo:sladko kislo svinjino in spekel še čudovite medenjake. 

Knjiga je res odlična, saj so vsi postopki točno opisani in še slikovno predstavljeni. 

daga

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

14. jan 2014 21:31

tudi jaz sem imela katastrofalni rezultat z temi ingverjemi piškotki mislim da so jih imenovali "duhci", po mojem primerni le kot okraski za na smerčko, čeprav jaz jih delam iz slanega testa in okrasim zato sem recept v po mojem v dobre ingverjeve piškotke popravila takole:

250 g moke

150 g masla lahko kokosova maščoba

1,5 žličke ingverja

0.5 žličke cimeta

ščepec pimenta

ščepec mletega muškatnega oreščka

100 g marcipana

100 g rjavega sladkorja,ki ga z kavnim mlinčkom zmeljem v prah

1 žlička pecilnega BACKIN dr.oetker

ščepec soli

žlička mleka

žlička arašidovega masla

so piškotki šli hitro v promet,pa še antirevmatični

 

lp   

tulipanka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

20. jan 2014 17:34

Sem našla slikco vzorčkov zadnjega novoletnega in božičnega mojega pečenja:

 

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti