prenovljena storitev: recepti s slikami!

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

10. dec 2005 23:38

Ravnokar sem poslala eno sliko za recept, ki ni moj, sedaj me pa malo skrbi, ker sem piškote premazala z barvastim ledom, ne z belim kot piše v receptu. Je treba biti pozoren na te stvari, ali ne? Kako je pa v primeru, če avtorju-avtorici recepta slika od nekoga drugega ni najbolj všeč? Na kak način naj najprej vprašam za mnenje avtorja-avtorico? l.p. Gabi

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. dec 2005 23:44

Joj, ne tako skrbeti. Saj avtor recepta ne odloča o tem, ali mu je slika všeč ali ne... Zraven vsake slike piše tudi avtor slike. Jasno je da različni ljudje različno delajo po receptu in zato je tudi fino, da je več slik. Slika je le za orientacijo, ni tako pomembno, ali ste piškote premazali ali ne. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

16. jan 2006 20:22

Mene pa zanima nekaj drugega glede slik pri receptih. V beležki sem videl, od kar imam + paket da se zbirajo razni podatki, med drugimi tudi poslani recepti. Ali bi se lahko v beležki zbiral tudi podatek o prispevanih fotografijah. Eni pač zelo radi kuhamo, nimamo pa veliko idej o novih receptih. Radi pa prispevamo fotografije, ne ravno zaradi tega, da bi se samo hvalili z njimi, temveč tudi zato, ker smo veseli, da nam je jed po receptu uspela, hkrati pa smatramo, da popestrimo s svojimi fotografijami bazo receptov, s tem pa tudi njeno obiskanost. Vsi vemo, da te vsaka jed na sliki še bol primami, da bi jo poizkusil, kot pa samo iz opisa. LP Ažo-koh

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. jan 2006 20:31

Matjaž, tule se pa strinjam s tabo. Dober predlog, če je le izvedljiv. tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 16. jan 2006 20:31:25

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

16. jan 2006 20:38

Samo še Jernej in Bojan ga morata prebrati. So pa recepti s slikami res bolj privlačni in - včasih ena slika res odtehta cel kup besed. za idejo pa: rimljanka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2006 21:40

Ja seveda se da, samo ni narejeno. Bo enkrat... Nič ne bo šlo mimo, saj se vse ve kdo je kaj poslal... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

16. jan 2006 21:46

Ja seveda, upajmo, da bo hitro - decembra smo že predlagale, da bi lahko pošiljale slikice predprazničnega peciva. Pa, recimo, slika lepo pogrnjene mize, slika kakšne zanimive posode, zajemalke... celo kakšnega unikatnega predpasnika. Tudi kakšne ponesrečenosti, kar se zgodi v kuhini. Pozdravček!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

16. jan 2006 22:08

Recimo, mene je slikica pri receptu "Teranov liker" od gospoda Rika bolj privlekla steklenica, kot pa liker, čeprav verjamem, da je vreden pregreha. Steklenica je pa "zakon". Pozdravček!

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. jan 2006 0:08

dragička je napisal/a:
Ja seveda, upajmo, da bo hitro - decembra smo že predlagale, da bi lahko pošiljale slikice predprazničnega peciva. Pa, recimo, slika lepo pogrnjene mize, slika kakšne zanimive posode, zajemalke... celo kakšnega unikatnega predpasnika. Tudi kakšne ponesrečenosti, kar se zgodi v kuhini. Pozdravček!
To pa lahko naredimo galerijo, če bo interes. Če ni recepta, ne morem objaviti slike kar tako, kam naj jo pa dam? Galerija mi edino pride na misel Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jan 2006 15:06

jernej, lahko bi naredil tudi eno galerijo kuhinjskih pripomočkov - da bi lahko videli, kako se kaj lahko uporablja - predvsem še druge uporabe kot deklarirane... Recimo, da lahko rezalnik za jajca uporabiš za rezanje mocarele, gob,... Pa za kake neobičajne, ki jih nekateri ne poznamo, ali se jih ne dobi, da veš, kaj iskat, če greš kam ven... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti