Cene mesa na hrvaškem

tema je zaklenjena

Mygrace

sporočila: 6506

27. jul 2013 8:38

No ja, če je brez civilizacije....tut klima ne pride v poštev

 

                                         (sem bila i hebena i nevina press)

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

27. jul 2013 8:44

Aha.. sej ob taki vročini itak nima smisla tist meso jest, se organizem prav preveč dodatno prešvica pri prebavi.....torej kr lepo sadje in zelenjava, lokalno za kranjske klobase bo pa itak do naslednjega poletja še dovolj priložnosti

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

27. jul 2013 10:42

Loni je napisal/a:

No, midva sva ga pa letos prvič vzela s sabo, ker nama drugega ni preostalo, prva mesnica je bila 15 km daleč v Pulju, lokalne trgovinice pa niso imele izbire, o lokalni tržnici tudi ni bilo ne duha ne sluha... Sva pa na račun "pomanjkanja" trgovin konkretno manj zapravila kot običajno na morskem dopustovanju. Meni zelo všečen dopust brez civilizacije, no, klima v sindikalnem apartmaju je bila vseeno zakon.
Loni Makaroni

 

15km smatram za lokalno, če sem z lastnim prevozom ali je urejen javni, seveda.

lp

mzm

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. jul 2013 12:41

Nekajkrat sem jih že dobila po nosu zaradi politično nekorektnih izjav, ampak bom vseeno tvegala še tokrat.

Le kakšen dopust brez civilizacije se ti pa lahko zgodi kjerkoli, kjer se hladiš pod klimo in kjer je prva mesarija oddaljena 15 kilometrov.

Pa kaj je res še zmeraj živ ta stereotip, ki se je zdel že v sedemdesetih preživet, da vlačite na "dopust" filane paprike, gore mesa, verjetno pa za prve dni še nekaj rib in krompirja?

Pa verjetno še pohane zrezke in krompirjevo solato za postanke ob svojem romanju na "našo obalo", začeto tam nekje ob treh po polnoči, da se ja ne bo potrebno ustaviti in prenočiti v kakšnem zanimivem kraju ob poti.

Berem, da bo ena iz kokošje stroke že kar mesec vnaprej vlagala fižole za svojo odpravo v necivilizirano oziroma čisto predrago destinacijo daleč daleč od ljubega ji doma, tako nekako 150 kilometrov.

Eden od njej sličnih, sicer z naborom bolj pustolovskih prijateljev bo pa za evro ali dva, ki jih bo prihranil pri kili svinjskih kotletov nakupil polivinil in vakumiral tisti s pirom poplaknjeni žar in žurko.

No, so pa tudi bolj sofisticirani SLO potniki in potnice, ena se je ravno včeraj oglasila in objavila, da je vrhunec njenega agencijskega potovanja vihanje nosu nad lokalno snažilko.

Prav zares se vprašujem ali je res vredno trošit denar za vaše brez dvoma popolnoma necivilizirane dopuste. Pa saj *** op.ur: cenzura zaradi žalitve ***  imate to celo leto doma. Popolnoma necivilizirano žitje in bitje. 



nola

teta  

član od: 19.7.2010

sporočila: 22

27. jul 2013 13:55

Zivjo,

cene mesa na hrvaskem so do pred sezono bile nizje.Mislim da je tako tudi ostalo. Prepricana sem da se ne splaca, prevazati ga iz Slovenije.

Tudi kakovost je podobna.

Prijetne pocitnice in  lp  

teta

teta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jul 2013 14:59

nola, pozabila si omenit le še ekonom lonec in goveje zrezke v omaki  ...

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. jul 2013 15:17

Ja seveda, mamamia, se tega sploh nisem drznila omenjat, čeprav je za take specialitete še posebej pomembno, na kakšnem civilizacijskem nivoju se jih pripravlja. 

nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. jul 2013 15:47

Nola, post za v anale.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jul 2013 16:02

Loni je napisal/a:

No, midva sva ga pa letos prvič vzela s sabo, ker nama drugega ni preostalo, prva mesnica je bila 15 km daleč v Pulju, lokalne trgovinice pa niso imele izbire, o lokalni tržnici tudi ni bilo ne duha ne sluha... Sva pa na račun "pomanjkanja" trgovin konkretno manj zapravila kot običajno na morskem dopustovanju. Meni zelo všečen dopust brez civilizacije, no, klima v sindikalnem apartmaju je bila vseeno zakon.



Loni Makaroni

 

Loni, kje v krogu 15 km okoli Pule pa lahko imaš dopust brez civilizacije? 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15163

27. jul 2013 17:46

Ker bomo za pot potrebovali 12 ur in ker vem, da je na otoku borna ponudba hrane( tako v trgovini kot restavraciji) in da nam pot v nabavo s katamaranom vzame od 4 do 6 ur moramo vzeti hrano s seboj. Seveda bolj pripravljeno, Brez svežega mesa. Jemljemo to v zakup, za miren dopust, kjer je v začetku avgusta na plaži največ 10 ljudi. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti