Luštrek

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 2. mar 2004 18:23 | ogledi: 10.862 | odgovori: 7

Pri nas obožujemo luštrek, vendar mi na domačem bonsai vrtu + Ne vem kako naj ga ohranim saj mi je nenehno fehtanje že malček neugodno. Zelo, zelo rada bi pa še kakšen recept za to čudovito začimbo ki je primerena tudi za šopek, ki ga neseš prijateljici.

[sreca]L.P.

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

2. mar 2004 18:35

Jaz luštrek hranim v zamrzovalniku kot peteršilj. Darja Darja Jensterle

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

2. mar 2004 21:58

Jaz pa luštrek zelo malo uporabljam, čeprav ga imam na vrtu in ga tudi nekaj posušim. Vcibej, kje vse ga ti uporabljaš!?????? lp vesna.p

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. mar 2004 7:33

za želodčne težave: v steklenico z dobrim domačim žganjem daj 2 srednji veliki vejici luštreka, postavi na temen in hladen prostor. Po enem mesecu ga lahko začneš uporabljat. Luštrek pustim kar v steklenici. Kot sem rekla, zelo dobra reč ob problemih z želodcem. Ima pa zelo oster in za nekatere neprijeten okus. Moja mami ga daje v govejo juho. Vendar zelo malo. Pride super dobro, pri tem pa moram povedati, da je ona pristaš "preproste" goveje juhe, ne pa tiste, kjer poleg mesa plava vsa mogoča zelenjava, vključno s paradižnikom, zeljnjim štorom in ne vem še čim. Mimika

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

3. mar 2004 7:35

Tudi pri nas imamo luštrek zelo radi, predvsem ga uporabljamo v različnih juhah in enolončnicah. Čez zimo ga pa imam seveda posušenega, nekaj pa tudi v skrinji.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. mar 2004 16:37

Juha brez luštreka sploh ni juha pravega okusa. Čeprav jih dvajset ne bom več do penzije pa imam še eno ledeno dobo, juho kuham po starem - tako kot mami od mimike. Lušretk dodam mineštram, golažu in pri pripravi divjačine. Moja priljubljena jed pa je luštrek z jajcem. Jajček v skledici malo premešam in natrgam noter luštrek. Spečem in uživam Škoda, da mi vedno krepne in ga nikoli nimam dovolj Kako bi ratali kakšni štruklji? Je kje luštrkoman, ki je to probal?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. mar 2004 7:59

vcibej, ce greš na iskalnik google in vtipkaš lovage recipe boš dobila kar nekaj stvari. Meni je prvi "ven padu" recept školjke z luštrkom. Poskusi, mogoče boš našla kaj uporabnega ali zanimivega.

rozemari  

član od: 2.4.2003

sporočila: 35

28. okt 2010 11:25

Zanima me, če luštrek uporabljate tudi pri pecivu? Mislim, da bi zavitek s skuto in luštrekom dal zanimiv okus. Ali pa mogoče v keksih? Me zanimajo vaša mnenja. Rozemari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti