Iščem vrtnarja preko neta...

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. maj 2013 20:20

Splash, na vrtnarja se nisem obrnila, sem pa spraševala sosede, naključne ljudi, vse živo. So mi povedali, da se sušijo, morda zaradi neustrezne zemlje, vse sorte sem slišala. Potem sem se pa malo bolj posvetila cipresam okoli domov in ugotovila, da je to kar pogost pojav. Zdaj se bom pač poslovila od njih in si umislila kakšno drugo grmovje, drevje, ne vem še.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. maj 2013 20:24

Splash, preberi si še link, ki ga je nalepila Elaphus. Mogoče so res kakšne uši ali glive. Jaz se nisem tako natančno pozanimala, zdaj je prepozno, a morda zate še ni.

 

naor

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

23. maj 2013 15:44

Če rastejo ciprese blizu ceste,je možno,da jim škodi sol,ki jo pozimi posipljejo po cestah,ker se razprši tudi levo in desno.

andreja m

kozamurnik

sporočila: 2311

24. maj 2013 5:19

Imamo stručkota v familiji, pa pravi, da se pri cipresah  pogosto  pojavlja rak, veje se sušijo, deblo spremeni barvo in največkrat izloča neke vrste smolo.

Ne vem, če je to tvoj primer, vsekakor se  veje popolnoma odstrani  in škropi  na osnovi bakra.

Vsaj kot preventiva za  ostale zdrave rastline. Največkrat se drevesa prinese iz drevesnic že okužene.

 

murnik

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. maj 2013 11:01

Če se veje popolnoma odstrani, kaj potem, a zrastejo nove?

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti