Pasji briketi, pomoč ?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. maj 2013 8:53

JJ,. pri nas sta (bila) oba deležna hrane iz istega piskra, pa tudi vsi prejšnji niso bili nobene izjeme, trenutno imamo čez enega pasjega penzjonista, eno na pol slepo maco in njenega živahnega potomca.

Loni Makaroni

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

23. maj 2013 9:31

Gospodični sem odgovorila že na prvi strani, v stilu v katerem se je potem nadaljevala debata do tukaj.

Moj osebni vtis pa je, da gospodična močno komplicira in predvsem pretirava v odkrivanju že odkritega. Tukaj smo sicer prijazni in ste ji pripele nešteto linkov kam vse lahko pogleda, samo če človek pogleda dobro njene odgovore so vsi nekako v istem stilu: ona pozna vse znamke in točno ve katere so v redu; v briketih so sestavine za katere ne ve ali jih psi sploh potrebujejo;  je preveč nepotrebnih sestavin; ve, da je kuhana hrana čisto okej, razmerje pozna oz. sem in tja ne pozna... v glavnem hoče naredit brikete; začela je tako, kot da pojma nima (tretjniska razdelitev med beljakovinami, oh in vlakninami je pa res osnova), potem razlaga, da je vzrediteljica rodovniških kužkov; ne zna poiskati osnovnih informacij na netu; ko ji pripnete link pa začne komentirat, kaj je tam v redu in kaj ne...

 

Pa dobro no.. a nas tukaj nekdo zajebava?

 

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. maj 2013 13:51

tinca je napisal/a:

 

Pa dobro no.. a nas tukaj nekdo zajebava?

 
Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Ne nekdo - se točno ve, kdo .

lp

cervus

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

23. maj 2013 17:19

KEKSI S TUNO
Potrebujemo:
- 125g koruzne moke
- 1 tuno iz konzerve
- 160 ml vode ali juhe
- 2 žlici moke (polnozrnata)

Vse sestavine zmešamo in zamesimo testo. Na pomokani deski ga razvaljamo in izrežemo piškote. Pečemo jih na 165 stopinj 40 minut.

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

23. maj 2013 17:25

debeli buhtelj je napisal/a:

doma ne morešsam nardit briketov, ker so pripravljeni na poseben način. nekatere dehidrirajo(skoraj vse ne :P),nekatere pa tudi prepražijo(ti so za bolj zbirčne kužke(kakor je moj :), ki jih imajo v trgovini za živali v BTCju v Lj v hali A v Alerju).

drugače maš pa na netu res ful receptov za priboljške katere lahko sama narediš doma, so pa po večini v angleščini...



debeli buhtelj

 

Ja recepti so večina v angleščini še za piškote :) 

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

23. maj 2013 17:39

[citat=--JanisJoplin--]

Meni ni bilo jasno tole:

Zakaj na vsak način hočeš narediti brikete, če lahko psom skuhaš obrok in to je to?

Zakaj misliš, da je vsak, ki ti odsvetuje izdelavo briketov, avtomatično proti domači hrani (vsi so ti svetovali domačo hrano, samo ne domačih briketov)?

Kje,  je Vendy, tukaj bi jo res potrebovali.

Aja, to, da se ti zdi, da ljudje bolje skrbijo za rodovniške pse, pa je grozno in močno upam, da neresnično. Pes je živo bitje in  vsak si zasluži najboljše!

 

Pa lep dan...

 

Nekateri so proti domači hrani nekateri so proti briketom, ves čas imam brikete CANIDAE.

http://www.sen.si/canidae.htm

 

Sem sem prišla samo po nasvet, nisem prišla govoriti o kužkih. Sem pa že napisala, da sem dobila dovolj nasvetov, da jih ne rabim več. Zanimalo me je samo če mi bo kdo kaj koristnega napisal, ker sem pekla v pečici in sem dobila nasvete, to je pa vse, nisem pa prišla sem govoriti o kužkih....

 

to je debata pod forum pesjanar ali drugi forumi k so namenjeni za živali, sem sem prišla govoriti o peki, ker sem dobila nasvete od vas se zahvaljujem, debata o rodovniških kužkih in nerodovniških pa spada kam drugam.

 

Bi pa prosila če bi zaprli to temo če bo šlo tako naprej, ker sem jo odprla samo za pomoč in za peko in recepte. 

 

L.p 

 

aboyanasanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti