Vaje za oblikovanje telesa

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

3. apr 2013 11:47

Se strinjam JJ, jaz žal spadam k tistim, ki se moramo malo bolj pomatrati za rezultate. Je pa po mojem mnenju veliko odvisno od sestave telesa (% maščobe vs. % mišic). Več imamo mišic hitreje se nam bo uspelo znebiti tudi odvečne maščobe. Jaz sem fizično zelo "švoh" in moram veliko delat na tem, da si zvišam delež mišic, posledično pa seveda tudi kurim maščobe, ampak gre to zelo počasi. Poglavje zase pri ženskah je pa maščoba okoli trebuha in stegnih. Je trdovratna ko hudič . Pa tudi leta marsikaj prinesejo. Ko sem bila stara 20 let, sem spustila par večerij, šla mičken kolesarit, teč, hodit in je blo to to. Zdaj pa ne gre vse tako hitro.

Lopatka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. apr 2013 19:36

Lopatka je napisal/a:

Se strinjam JJ, jaz žal spadam k tistim, ki se moramo malo bolj pomatrati za rezultate. Je pa po mojem mnenju veliko odvisno od sestave telesa (% maščobe vs. % mišic). Več imamo mišic hitreje se nam bo uspelo znebiti tudi odvečne maščobe. Jaz sem fizično zelo "švoh" in moram veliko delat na tem, da si zvišam delež mišic, posledično pa seveda tudi kurim maščobe, ampak gre to zelo počasi. Poglavje zase pri ženskah je pa maščoba okoli trebuha in stegnih. Je trdovratna ko hudič . Pa tudi leta marsikaj prinesejo. Ko sem bila stara 20 let, sem spustila par večerij, šla mičken kolesarit, teč, hodit in je blo to to. Zdaj pa ne gre vse tako hitro.



Lopatka

 

 

 Ampak se malo tolažim s tem, da več kot imaš mišic, več kurijo in gre vse samo strmo navzgor  oz. navzdol, odvisno kako pogledamo

JJ

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

4. apr 2013 12:23

Najpomembnejše je, da smo zdravi in da se dobro počutimo. Kakšen gramček tu pa tam pa tut ne škodi :) Meni je počasi uspelo zgubiti 6 kg od julija lani do danes, potrebno je le mičken discipline in samokontrole pa gre. Pri takšnem načinu so potem tudi grehi dovoljeni in tudi oproščeni. Hehe

Lopatka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. apr 2013 16:52

Čestitam za izgubljene kg! Jaz sem začelo pred slabima dvema mesecema intenzivno telovadit, pa se mi že precej pozna. Sicer po kg ne vem, se niti nisem tehtala, ampak tako na pogled pa po oblačilih je pa razlika očitna. Samo upam, da bom zdaj s tem nadaljevala čim dlje in da me ne bo zaneslo na stara pota (kot že tolikokrat).

JJ

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

5. apr 2013 7:25

Lopatka, jaz sem tud izgubila cca 6 kg... Sem imela neko stresno obdobje, pa se je kar nabralo in še kaka kila bi morala it dol... Zdaj je spet tako obdobje (menjavam službe vsake pol leta... ali pa sem brez), pa se bom mogla prisilit, odloila sem se, da bom bolj aktivna, pa ne mislim samo športno, poskusila bom bolj pozitivno na vse gledat. Edino ker me čaka čez cca pol leta še eno zdravljenje, se mi zdi, da bo kar na nekih dozah hormonov temeljilo, me je strah, da bo šlo gor, zato bom poskusila do takrat izgubit še nekaj kg, da pridem res na nekje spodnjo mejo, ampak tako, da ne bo vplivalo na moje zdravje. Drugače bi bila s tem dokaj zadovoljna. Pa čist v redu bo, glede na to, da moram pazit na to, kaj pojem.

Mene vseeno zanese kdaj... Včeraj sem pojedla kremšnito, čeprav jih drugač sploh ne maram... Nisem bila dobre volje... Pri men se je res čist vsak kg nabral samo zaradi takih neumnih stvari, očitno še ni bilo prehudo, ker tud sem bila vedno po kg v itm povprečje.

Večerij nisme nikoli, jih niti ne smem, niti ne mislim nikoli izpuščat. Vsaj nekaj pojem - jogurt npr. skuto, zelenjavno jižuho, solato...

Meni npr. zgornji del telesa gre maščoba hitro dol. Imam lhko mišice na trbuhu, noge so pa katastrofa... Pa OK, stegna, mene sploh ne motijo, če so večja, niso mi všeč suha stegna sploh, fuj ak... Ampak da bi bila to mišica vsaj :) Mene motijo pri meni meča, spodnji del nog. To ej edino kar me moti...

xxs

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

5. apr 2013 10:09

Mogoče bi morala izvajati kakšne vaje, ki so bolj "ciljno usmerjene". Torej za meča ali za stegna, boke. Sama sem tudi imela nekaj mesecev nazaj težave zaradi stresa. Me je tiščalo v prsih, špikalo v srcu, utrujenost, nespečnost. Sem bila pri zdravniku, da so mi povedali, da mi fizično nič ne manjka. Zdaj sem se "skulirala" in se mi je energija vrnila. To sem pa dosegla s Pilatesom in drugo telovadbo. Pilates mi je bil od nekdaj všeč, zdaj sem pa prebrala š enekaj literature in je odločen za sproščanje pa še telo si dobro učvrstiš - predvsem tam kjer je potrebno. Poskusi, mogoče ti bo pomagalo. 

 

Srečno!

Lopatka

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

6. apr 2013 10:32

Hvala za objavo! Vaje so res dobre in efektivne! Tudi njihova spletna stran je super. Vse vaje so zastonj, vodenje skozi vaje je super, na izbiro je ogromno različnih vaj za razne mišične skupine, z različnimi intenzitetami in časovnim razponom vaj. Res res super in še enkrat hvala, da si delila to z nami. lp goga

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

7. apr 2013 8:45

Goga,znajveljim veseljem delim kaj takšnega!

 

No tudi sama sem včeraj pokurila 1000 kalorij in danes komaj hodim

Ampak se vseeno počutim zelo super in pozitivno, kermi je uspelo to kar sem si zadala

 

Lp

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. apr 2013 19:36

Tole je malo izven teme, ampak da se malo pohvalim in morda tudi koga spodbudim: v enem mesecu in treh tednih sem s treningom, ki ga izvajam 5x na teden, če se le da, vsebuje pa 1h kardia (kolo in orbitrek) in 60 trebušnjakov ter 2x20 stranskih trebušnjakov, na najbolj kritičnem mestu (nad popkom) oddelala 15 cm!!! Še sama težko verjamem...

Aja, no, pa ne jem kruha (v tem času sem ga ene 3x mogoče) in zvečer ponavadi večerjam samo jabolko, ampak pri prehrani se ne držim tako strogo kot pri telovadbi.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 07. 2013 19:38

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. apr 2013 21:55

Super. Zdaj moraš samo to vse ohranit tudi v prihodnje, da obdržiš, kar si pridobila. A kot kaže imaš voljo in ti bo gotovo uspelo.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti