Kaj me moti

tema je zaklenjena

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

30. apr 2013 16:12

rimljanka, res je, ne nujno......

tam v možganskem deblu je center, ki uravnava ritem srca, ko srce bije, glava pa je prazna, ko gledaš ljubljeno osebo, kako propada, ko se spustiš na nivo brez razmišljanja, ko govoriš eno, razmišljaš pa sto drugih stvari,ko ti je jasno, da ljudje, ki jih ljubiš odhajajo.......takrat se meni čisto je.., kje v mojem možganskem deblu je center, ki narekuje bitje mojega srca, ljubim jih, takšne kot so in želim si, da bi jih še dolgo imela ob sebi...

babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

30. apr 2013 17:22

HejHoj je napisal/a:

Mene pa moti, da nekatere ne morejo dojeti, da svet ni nujno tak, kot so si ga narisale one. In vse, kar je čez mejo njih obzorja in dojemanja, je (zanje in s tem naj bi bilo tudi za vse ostale) nesprejemljivo. 

Saj, da je obzorje zanje tam, še gre, da pa pričakujejo, da je za vse ostale tudi natanko tam, ne, tega pa ne morem sprejeti. 



 

Tole je pa tako lepo napisano, spominja me na zapis ene od članic tu, ki je pred časom napisala, da so res ubogi ljudje, ki jim je krtina na lastnem, seveda ograjenem vrtu, najvišja gora, ki so jo kdaj videli. Temu primerna je tudi njihova ozkoglednost in pričakovanje, kot je HejHoj napisala.

 

Pa zzaku1977 palec gor, seveda  se, proxima pa itak direkt med roge , ti zlobnica in zavistnica ti ...

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. apr 2013 18:13

Mene pa moti, ker se čisto preveč koncentrirate na to, kaj vas moti.

 

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. apr 2013 20:40

No, končno vem, zakaj sem se leta nazaj gulila latinščino.

Ah, pa res, no, ne glede na naslov teme, vedno pridejo eni in taisti šmorni ven. Pač prebereš tisto, kar te zanima, ostalo pa enostavno preskočiš. Saj ljudi, ki nam v realnem življenju niso všeč, tudi nimamo za najboljše prijatelje.

In naslednji PS, pleme je bilo včasih to kar je danes priimek, meni se to ne zdi prav nič žaljivega. Sama sem vulgo Jakobova, priimek mi v privatnem življenju pomeni bore malo. Sploh, ker ga lahko zamenjaš.

 

Loni Makaroni

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

30. apr 2013 22:53

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Mene pa moti, ker se čisto preveč koncentrirate na to, kaj vas moti.

 



Vanja

 

Le zakaj?  Morda pa boš  glede na to, da jih je kar nekaj napisalo, da jih preveč angleščine moti, pisala bolj po naše, slovensko. .

 

 

 

Kotarca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. maj 2013 0:22

Rimljanka, ti pa res obvladaš. Toliko, da včasih smisel zgrešiš

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. maj 2013 9:10

Kotarca je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Mene pa moti, ker se čisto preveč koncentrirate na to, kaj vas moti.

 



Vanja

 

Le zakaj?  Morda pa boš  glede na to, da jih je kar nekaj napisalo, da jih preveč angleščine moti, pisala bolj po naše, slovensko. .

 

 

 



Kotarca

 

Kaj pa če dolgoletno življenje v angleško (no, ameriška varianta) govorečem področju le pusti nekaj posledic in se kakšna fraza lažje napiše v angleščini, kot pač Vanja včasih naredi?

Mi je pa že ljubše prebrat kako angleško frazo ali izraz kot se prebijat skozi spakedranščino v stilu "jst sm tut kr neki tle ..."

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. maj 2013 9:38

Vzemi kot priložnost, da se naučiš še kakšno angleško besedo ali frazo.

Mene pa pravzaprav nič ne moti, nasprotno tako sem vesela, da živim, da hodim, da lahko delam, da soček sije, da se imamo radi.

No, malo me že moti, kar se trenutno dogaja v svetu in doma, pa da mnogi nimajo od česa živeti, me boli za vse ponižane in razžaljene. Ampak tako je in tako je bilo. Ustvarjam v svojem mikro svetu. In pošiljam pozitivno energijo vsem ljudem, ki v srcu dobro mislijo!

 

naor

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

1. maj 2013 10:06

mamamia je napisal/a:

Kotarca je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Mene pa moti, ker se čisto preveč koncentrirate na to, kaj vas moti.

 



Vanja

 

Le zakaj?  Morda pa boš  glede na to, da jih je kar nekaj napisalo, da jih preveč angleščine moti, pisala bolj po naše, slovensko. .

 

 

 



Kotarca

 

Kaj pa če dolgoletno življenje v angleško (no, ameriška varianta) govorečem področju le pusti nekaj posledic in se kakšna fraza lažje napiše v angleščini, kot pač Vanja včasih naredi?

Mi je pa že ljubše prebrat kako angleško frazo ali izraz kot se prebijat skozi spakedranščino v stilu "jst sm tut kr neki tle ..."



mamamia

Jaz sem napisala, kaj  mi ni všeč v upanju, da bo kdo ( morda) to upošteval.

Če iščemo opravičila, se vedno najdejo. Tudi nekaj drugih članic je v tujini, morda celo dlje, pa ni opaziti, kje.

Ker  bolj upoštevajo  da " never forget from whence you came".

Se pa strinjam, da je hujša spakendranščina. Ampak tudi ta se največkrat  kar lepo prezre.

 

Tako lepa stran je  Kulinarika, ne vem zakaj je treba biti kar takoj užaljen in/ali takoj zagovarjati koga, ki nam je pri srcu, namesto da bi se zamislili, da ima tisti, ki  pošteno napiše,  kaj ga moti, morda pa le  prav?

 

Kotarca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. maj 2013 10:32

Jaz nisem užaljena, niti nikogar ne zagovarjam, pač debatiram. In vsak zase ima prav, vsekakor.



mamamia

 

naor, sončece si

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 01. 2013 10:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti