Kaj me moti

tema je zaklenjena

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. maj 2013 22:45

Meni se pa prav prerekanje dopade, sploh če ni maliciozno in sem prav vesela vsakega kresanja mnenj in me veseli, da smo ga Slovenci vešči.

In mi je tudi všeč, če kakšna članica ali član, ki je videl malo sveta oglasi, pa tudi če s kakšnim drugim glasom in ne le iz domačega kota.

 

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. maj 2013 22:51

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Saj vsi vemo, da se vnašanje, najpogosteje angleščine,  dogaja tudi v mnogih drugih jezikih in nekatere je nekatere res hecno prevajat. Ko pa na ljubljanski ulici slišim ljudi govorit, da grejo wokat psa...to mi pa res ne gre v glavo! 

 

Kotarca, včasih se samo-cenzuriram, me pa veseli, da si uspela prečitat. Kakorkoli, še vedno čakam sporočilo, v katerem receptu sem napisala "cupsov". Bi rada popravila, ne ljubi se mi pa vseh čitat.

 



Vanja

Ja ljuba Vanja, veš da nisi nikjer cupsala in seveda ti nihče ne pripisuje takih neumnosti, ampak kje si pa slišala, da je kdo v Lj wokal psa - enostavno tega ne verjamem in mislim, da je to en mizeren konstrukt zafrustriranih provincialcev.

nola

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. maj 2013 22:56

Vidiš nola, sva pa čisto različni, meni prerekanje ni všeč.Ja to, da izrazim svoje mneje kar pač mislim,ampak ne,da potem iz tega ni konca in kraja samo prerekanje.Ja naj se mnenja krešejo jaz povem svoje, ti svoje,on svoje pa ne v nedogled prerekanje.

dari

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. maj 2013 23:10

Ah dari, seveda, sva različni, mene zelo zanima mnenje drugih, tudi tvoje in ga z velikim veseljem preberem, pa seveda prispevam še svoje in se potem v nedogled prerekamo. Pa da se ne bova še midve prerekali, ja seveda ti dam prav, enkrat je treba odnehat. Ampak jaz se zelo rada menim z ljudmi in me zares zanimajo njihova stališča, ki se seveda običajno razlikujejo od mojih. Pa rečimo temu prerekanje ali debatiranje ali kar že, no, ljudje in njihovi pogledi me zanimajo, jaz temu rečem prerekanje, kdo drug pa to jemlje kot izmenjavo mnenj.

 

 

nola

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. maj 2013 23:35

 Nola ,no ne bova se prerekali.Imava izmenjavo mnenj.Prekanje pa naj bo nekje....

dari

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. maj 2013 0:00

Nola, prisežem, da so šli "walkat psa", ne vem, kako naj to fonetično pravilno napišem.

 

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. maj 2013 0:02

Pa ne nooooo mogoce si ti sam to v tvojih ameriskih mislih razumela.. Sej ves... Ko po amerisko razmisljas :)

 

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

5. maj 2013 0:11

Se kar strinjam z Vanja_v_ZDA. Walkat psa, ko se nekmu končno nekaj posveti, nekaj razume, reče da mu je ''ring zabelu'' in podobno. So pač ''kul'' če se tako izražajo... Po drugi strani pa se posmehujejo raznim narečjem, češ: ''Kvaaa, kva pa to pomen??'' s tem, da ne gre za neko res izrazito, nerazumljivo narečje.

blossom

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. maj 2013 2:17

Se nimam kaj strinjat ali ne, če sta tako slišali bo že držalo. Se mi zdi pa to popolnoma absurdno in močno dvomim, da bi se kakšen rojen meščan takole izražal. Za Vanjo vem, da ni Ljubljančanka, za Cvetko pa si bom dovolila predvidevati, da tudi ni ravno s prvega nadstropja Bethovnove. Sem rojena v Ljubljani in sem tam v  preživela vsa svoja šolska in študijska leta in mi je kar težko verjeti, da se dogaja kaj tako zagovednega. Ampak je pa tudi res, so taki in drugačni Ljubljančani, predvsem se pa prišleki gibljejo v zelo različnih miljejih, kjer se govori v raznih, bolj ali manj izrazitih narečjih, a ne blossom. In verjamem, da se v kakšni od teh sredin primeri da novopečeni meščani walkajo svoje kužke.  Ampak ne tapravi Ljubljančani. Forštat je pa pač forštat, ane.

 

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. maj 2013 2:59

Nola,  jaz sem samo povedala, kje sem slišala, ne pa, da je to izrekel kak Ljubljančan. Bila je mlajša generacija, zgodnja 20ta leta? 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti