Peka in okraševanje torte - tajming

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

10. feb 2013 19:57

zelo zelo lepa pikapoka

angie :)

tamarakim  

član od: 24.9.2012

sporočila: 7

22. feb 2013 11:21

Pozdravljene!

Jst imam pa naslednje naročilo torte za nosečko in ker ste vse tukaj polne znanja in zelo pripravljene pomagati bi vas prosila če ima katera kakšno idejo kako narediti torto. Sicer že imam idejo da bi torto nardila tako da bi bil en velik trebušček. v glavi imam popolno sliko ampak do izvedbe je dolga pot.

Razmišljala sem da bi trebuh naredila iz pekača za žogo, pa "zizike" iz dveh mafinov... zraven bi še pa vrjetno dodala kakšno pentljo. Ampak bolj kot iščem in iščem ne najdem kakšnega podobnega recepta ali prikaza kako bi se lahko lotila tega.

Upam da ima katera kakšno idejo ali je že počela kaj podobnega, vesela bi bla kakršnega koli odgovora in pomoči.

 

Hvala vam =)

tamarakim

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. feb 2013 12:09

Hm, mene pa zanima, zakaj naj bi bila torta za nosečnico v obliki nosečniškega trebuha in prsi? Meni po mojem to ne bi bilo kaj preveč všeč. Saj lahko narediš okroglo ali kvadratno torto in jo okrasiš z vozičkom ali copatki iz marcipana ali tičine, če želiš v torto vključiti nosečnost.

Ne vem niti, za kakšno priložnost je to-za rojstni dan ali prav za nosečnost (sicer še nisem slišala, da bi se za nosečnost pekle torte, ampak ok). Če je za rojstni dan in je slavljenka pač noseča, po mojem ni treba, da bi se to na torti kakorkoli poznalo.

Glede tistih pekačev pa ti na žalost ne znam svetovati, ker torte vedno pečem v okroglih, 26 ali 28cm premera.

 



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 22. 2013 12:10

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

22. feb 2013 12:42

Glede torte v obliki trebuščka: jaz bi spekla biskvit v velikem pekaču (mogoce celo dva biskvita), izrezala tri kroge-vsak manjši kot drugi. Nato bi na največji krog dala kremo, na to manjši krog, kremo, na to se en krog. Potem pa s kremo se oblikuješ trebuscek - jo namazes okoli in po vrhu.

Ali pa bi naredila cupcakes in jih okrasila s temi okraski http://www.dekoracijasladic.si/artikel/Sladkorni-okraski-roz

Vesnozaver

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

22. feb 2013 13:00

tamarakim jaz sem postopek opisala tule.

roža

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

22. feb 2013 13:02

Če bi bila sama pred takim izzivom, bi torto naredila po tem postopku http://www.kulinarika.net/recepti/6067/sladice/pomaranc za prsi pa odvisno od velikosti trebuščka. Na koncu bi premazala s kremo(ker s tičino še nisem delala) in okrasila. Če bi meni kdo spekel torto v nosečnosti(neglede na namen), bi jo zmazala v trenutku

f0rk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti