Smetana za stepanje

mettem  

član od: 15.2.2011

sporočila: 13

8. jan 2013 21:02

Hvala vsem. Očitno je bil moj problem, da sem vedno preveč stepla smetano. Zelo ste mi pomagale. Sedaj moram še malo sprakticirat ralične smetane:))

mettem

mettem  

član od: 15.2.2011

sporočila: 13

8. jan 2013 21:35

Moram še nekaj vprašati: če smetano stepeš manj, potem ni kakšne bojazni, da se bo stopila, zlezla? zakaj bi dajala kremfix zraven? 

mettem

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. jan 2013 21:48

bannanna je napisal/a:

Janis ja, obe sparovi, velika in mala sta meni kul. Mercatorjeva je pa okej tista v malem rumenem pakiranju, ne pa modra. Iz lidla pa sem ravno danes videla v letaku da je komaj 30%. Tako, da nizka cena pomeni tukaj resnično slabo kvaliteto. 



 

Možno ja, jaz sem kupovala samo rumeno mercaterjevo, pa še to bolj po sili razmer

JJ

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. jan 2013 21:53

mettem je napisal/a:

Moram še nekaj vprašati: če smetano stepeš manj, potem ni kakšne bojazni, da se bo stopila, zlezla? zakaj bi dajala kremfix zraven? 



mettem

 

No, to ni čisto res. Če smetana, stoji dlje časa (za torto je recimo super, če je stara vsaj 1 dan, da se vse prepoji in sprime, potem pa mogoče odstoji še kakšen dan, če je ne pohrustamo takoj), je skoraj nujno dodati kremfix. Jaz ga dodam vedno, ker se mi je že zgodila utekočinjena smetana. Drugače lahko smetano, če jo imaš samo v skledi in jo uporabljaš na primer za v kavo, pa se utekočini, še enkrat stepeš, sem že poskusila.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 08. 2013 21:53

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. jan 2013 8:49

Meni se tudi na torti ne utekocini. Se mi posusi in postane drobljiva, tekoca pa ne. Sicer pa imam za stepanje najraje svezo od ljubljanskih mlekarn.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2013 8:50

mettem je napisal/a:

Pozdravljene,

 

imam zelo malo kilometrine v kuhanju in se obračam na vas:)  Katera smetana za stepanje je najboljša? Kako veste kdaj je pravi čas, da se ne stepa več, da ne bo pretrda??? V glavnem kaj in kako je treba narediti, da bo smetana odlična?

 

 

 

 

 

Totalno enostavno: Vzameš katerekoli smetano (kdro zna stepsti smetano, zna to narediti z vsako spodobno, kdor je ne zna, je pa itak ne zna), vzameš mešalec in potem na nizkih obratih to mešaš in ves čas gledaš, kaj nastaja. In je tudi tako, da mešalec ni neka Black&Decker mašina, s katero se z enim šusom izvrta luknja v steni - mešalec vklopiš, malo zamešeš, izklopiš (pogledaš, kako je masa reagirala, čez tri-pet sekund ponovo vklopiš in tako naprej).

 

Vendelina jr.

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

9. jan 2013 10:57

NIkoli ne uporabljam utrjevalcev, pa se mi še nikoli ni utekočinila smetana.

Vedno kupim svežo, dodam cca žličko sladkorja in stepena je v cca 20 sekundah. Na torti zdrži tri dni, potem postane malo maslena in drobljiva.

Pomurska trajna: stepam jo pa vsaj 2 min, pa nikoli ne naraste ali postane tako čvrsta kot ostale.

lartep

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

9. jan 2013 11:10

Kaj misliš, da kupujemo s pretečenim rokom, al kaj? To, da v 20 sekundah stepeš, to je malček   za ???? privlečeno. 

Moram rečt, da se mi je smetana in utekočinila in skoraj puter sem naredila in se ni in ni hotela stepst..., dokler le nisem prišla do tapravega spoznanja, kako in kaj. Predvsem tudi hladna posoda, hladna smetana in hladne metlice. Kilometri pač delajo svoje a ne?!!

 

Pozdravček!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. jan 2013 11:55

Najbrž je mislila da kupi SVEŽO, ne TRAJNO. Ne vem sicer če se eno izključuje z drugim, vendar je najbrž tako lartep mislila.

Utrjevalcev tudi jaz ne maram, da bi pa poizkušala, če smetana drži tri dni na torti, mi pa že ob računalniku dviguje zajtrk. Maximum en dan zame, po vrhu torte pa nikoli, če ni še isti dan postrežena. Pa je lahko nevemkatera smetana.

V 20 sekundah se čisto da stepsti manjšo količino smetane in s hitrim mikserjem, vendar se daljše in počasno stepanje obrestuje, saj je smetana bolj puhasta in kremna. Nekateri jo celo na roke dokončujejo, da preverjajo ali je dovolj kremna in "fluffy". Samo to najbrž za tiste, ki s smetano okrašujejo ne pride v poštev. Če ni izrecne želje po smetani po vrhu torte, je jaz ne dam. oziroma edino, če ji je primešana bela ali črna čokolada.

 

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

9. jan 2013 12:07

Ja, je razlika med svežo in trajno smetano.

Pomembno je, kot je že bilo omenjeno, da je smetana mrzla, zelo mrzla in da se hitrost stepanja niža.

Vsaj pri sveži je tako.

Zakaj pa ti zajtrk nagaja ob tretjem dnevu smetane na torti, bannanna?

(no, ja, več kot dva pri meni ni zdržala, hehe)

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti