Pranje bunde s polnilom

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. jan 2013 21:25

Tako sem jaz oprala res drago bundo in je bila po pranju v kepah. Rešili so mi jo v čistilnici, puh je kot nov. Zdaj dam bunde samo še v čistilnico. Sama pa veš, koliko se ti to splača. Ponavadi dam bunde v čistilnico takrat, ko imajo akcije. V februarju imajo v Labodovih čistilnicah 20% popusta na pranje bund.

Suzi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. jan 2013 23:48

Sama počnem enako kot poloni. Po možnosti puhovko operem po navodilih proizvajalca takrat, ko zunaj piha burja (sušilca pač nimam), jo obesim, potem pa vsake nekaj ur obračam (enkrat visi z ovratnikom navzdol, drugič obratno) in vmes od zunaj s prsti "razcufam" sprijeto perje v kepah. Ko je perje popolnoma suho (to traja včasih tudi cel dan, kljub burji), nadaljujem s "cufanjem", če je kje ostala še kaka "kepa". Dobro jo "pretresem" in bunda se na koncu "napihne" v pravo obliko.

Dejstvo je, da so "prekati" pri puhastih bundah v glavnem precej veliki, ne glede na to, kako je bunda prešita, zato ima človek ob prvem pranju občutek, da je perje kar nekam izpuhtelo - v bistvu pa se mokro perje sprime v zelo majhne kepe, ki se zagozdijo v kotičkih posameznih prekatov.

Moja dobra stara puhovka je stara že 14 let, oprana vsaj enkrat do dvakrat letno, pa je po sušenju še vedno normalno "nabita". Le čas rabi, da se posuši. Brez skrbi, še vsako perje in puh sta se po temeljitem sušenju in "mrcvarjenju" vrnila v prvotno obliko, samo obupati se ne sme prehitro

Mojca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jan 2013 9:00

Moja puhovka je tudi že vse sorte preživela, prvič sem bila tudi presenečena nad tistimi kepami, sušim jo zunaj raztegnjeno na stojalu in pretresam. Isto naredim s plaščem. Sušilca tudi sama nimam, je preživela tudi to, ko sem jo odnesla do kolegice.

Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jan 2013 10:44

lunacka, pa si dala nove teniške žogice zraven? res da bobni, samo morajo biti

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

7. jan 2013 11:08

Ja, v sušilec sem jih dala, med pranjem pa ne (bom vedela za drugič).

Danes sem jo kar v čistilnico odnesla (hvala SUZANAZ). Bunda se je sicer posušila, polnila pa mi ni uspelo v redu "razcufati".

Morda bodo res tam bolj uspešni. Rekli so, da jim navadno uspe popraviti  tovrstne dosežke  Vzeli so si kar cel teden časa.

Sporočim, kakšen bo rezultat.

lunacka

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

7. jan 2013 11:30

podvojeno sporočilo

Sporočilo je spremenil(a) lunacka dne 07. 2013 11:30

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jan 2013 16:48

Jaz juh dam samo med susenjem, v susilca pa dam mokro puhovko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

9. jan 2013 20:31

Pri moji puhovki piše, da jo je treba sušiti v sušilcu na vročem programu, za bombaž. Teniški žogici sta bili že zraven. Ponavadi moram spustit sušenje 2x skozi, čeprav dam na centrifugo na 1400, ampak po tej proceduru je tako napihnjena, da jo komaj oblečem.

Perje se pere brez mehčalca, da se manj zlepi. Perem pa brez žogic, piše da jih naj dam med sušenjem.

čoko

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

11. jan 2013 13:54

bunda po "popravilu" iz čistilnice kot nova

lunacka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti