Obutev v službi

nika27  

član od: 3.10.2012

sporočila: 6

13. dec 2012 7:16

Mogoče ste me malo slabo razumele, mislila sem na to, da se v copatih ne bi počutila prijetno. Če sem v škornjih tudi gotovo ne izbiram takih z vrtoglavo peto, da bi potem z njimi štorkljala po razredu. V tem smislu se tudi prilagajam kolektivu, glede na to, da se nihče ne preobuva, se tudi jaz ne bom, sem zadnja prišla, pa še najmljaša sem. Preobuvamo se verjetno tudi zaradi tega ne, ker enostavno nimamo primernega prostora za to.

 

V bistvu moja obutev sploh ni bila problem, jaz sem v prvem postu samo povedala, kakšen način imam jaz. Če sem vprašala za mnenje, sem ga glede hlačnih nogavic.

nika27

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

13. dec 2012 8:28

Pri nas v službi je recesija tudi kar se tiče kurjave. V teh ledenih dneh hodim v službo v Uggicah in v njih v službi tudi ostajam. Niso prav lepi čevlji, so pa topli in udobni in jih ne zamenjam

Kadar močno dežuje, obujem gumijaste škornje, s sabo pa vzamem kake balerinke, da se v službi preobujem. Ker v gumijastih škornjih noga zašvica.

Vidim da imamo na razpolago samo take fensi čeveljce, lahko bi nam dal Bojan še kako bolj zimsko obutev, al ne?

saša

alxteam  

član od: 21.4.2007

sporočila: 41

13. dec 2012 8:41

Jaz pa sem kar lepo v copatih. Poleti in pozimi.

Mi je nerodno? Ne. Ne vidim razloga zakaj bi mi bilo, ker nimamo nobenih omejitev glede pravil oblačenja v službi in če se jaz bolj sproščeno in lepše počutim v copatih... Meni paše.

 

 

alxteam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2012 8:42

@Babkainpotemena cifra: zavidanje gre na špeh, na tisti možganski - in to ni seksi. Moje sodelavke in sodelaci so čisto okej in čisto lepo shajamo en z drugim, tako da tvoja skrb ali karkoli že tule prodajaš, ni potrebna. Raje delaj na sebi in boš imela manj časa za lamentiranje o tem, kako nimajo vsi takih služb, v katerih so garderobne omarice. 

 

@nika27 - nekako se mi zdi, da imaš še obilo rezerve v artikulaciji tistega, kar želiš povedati. Delaj na svoji artikuliranosti, pa bo tudi avtoriteta prišla zraven, neodvisno od obutve.

 

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. dec 2012 8:50

babka, garderob v službi velika večina nima, naj te torej nič ne boli, nisi sama, smo s teboj. 

No, za preobuvanje pri nas poskrbi tudi naš delodajalec, ki nam je ukinil čiščenje pisarn in laboratorijev in je prav lepo videti ljudi, kako nenadoma postanejo skrbni, ko morajo sami čistiti svoje lužice pod mizo in pred pulti. Malo je tečno, ker moramo pač zaradi dela tudi po desetkrat na dan čez dvorišče (polno macesnovih iglic) v sosednjo stavbo, ampak se človek vsega navadi - tudi drgnjenja podplatov na predpražnikih. 

Jaz pa zelo zelo zavidam Vendelini tanka meča, sama bi neskončno rada pozimi hodila naokoli v škornjih, ker so mi všeč, pa kaj, ko ne uspem stlačiti nog v prav nobene. 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2012 8:54

Drugače pa glede avtoritete učiteljev in tako naprej: Sem imela kar nekaj profesoric, ki jih je oblačenje zelo zanimalo. In so prihajale v službo temu primerno urejene. In so seveda štrlele iz nekega sivega klišejevskega povprečja pričakovane garderobe učiteljic. Petke, krila, ki niso bila udobna, hlačni kostimi.... in v resnici nas je zanimalo, kaj bodo imele spet oblečeno (celo dečke pri 11-ih je to začelo zanimati).In vse po vrsti so imele avtoriteto. Ni bilo treba nič dvigovati glasu, ni bilo treba nič disciplinirati z nenapovedanimi kontrolkami. Učenci smo jih spoštovali. Ne samo zaradi videza. Ampak tudi zaradi tega.  Mislim, da zaradi tega, ker so štrlele iz povprečja. Mnoge deklice so v otroških planih želele, da bodo, ko bodo odrasle, tako urejene, kot je učiteljica ta-in-ta.

In po malo več kot četrt stoletja kasneje, ko se dobimo na obletnici mature, je zelo super, ko pride tja tudi razrednišarka, ki ima še vedno take mere, kot jih je imela, ko smo maturirali. In z dobro krojeno obleko in v štiklah.

Morala te zgodbe: ne se tako obupno trudiiti, da bi se vklopili v čisto vse, ne tako na vsak način riniti v povprečje, kjer vas ne bo nihče opazil. It is boring and it is not rewarding.

Vendelina jr.

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

13. dec 2012 10:55

Vendelina jr. je napisal/a:

@Babkainpotemena cifra: zavidanje gre na špeh, na tisti možganski - in to ni seksi. Moje sodelavke in sodelaci so čisto okej in čisto lepo shajamo en z drugim, tako da tvoja skrb ali karkoli že tule prodajaš, ni potrebna. Raje delaj na sebi in boš imela manj časa za lamentiranje o tem, kako nimajo vsi takih služb, v katerih so garderobne omarice. 

Vendelina jr.

In vidiš, na kako lahek način, sva dve popolni neznanki, na sprehodu med garderobnimi omaricami, prišli do zaključka, da moji možgani niso seksi, tvoji so pa že pošteno, od samozadostnosti skisani.

babka1951

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2012 11:04

Babka, če hočeš v kurnik, kjer kure kljuvajo jajca, si na dobri poti.  Pa če bi rada postala flaming queen, ti tudi dobro kaže. Bon voyage.

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. dec 2012 11:11

Vendelina jr. je napisal/a:

Morala te zgodbe: ne se tako obupno trudiiti, da bi se vklopili v čisto vse, ne tako na vsak način riniti v povprečje, kjer vas ne bo nihče opazil. It is boring and it is not rewarding.

Ne boj se, štrlimo iz povprečja kje drugje, če že v obelki in obutvi ne. Upam, da na bolj pomembnih področjih. 

Sama nisem opazila kake korelacije med obleko in obutvijo učiteljic/učiteljev in spoštovanjem mladih obeh spolov do njih. Ne vem, najbrž zaradi premajhnih izkušenj.  

Sicer pa, zakaj ne, če je komu všeč. Sama se bom tovrstnemu viru spoštovanja pač še naprej odpovedovala.

 

rimljanka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

13. dec 2012 11:16

Vendelina jr. je napisal/a:

Babka, če hočeš v kurnik, kjer kure kljuvajo jajca, si na dobri poti.  Pa če bi rada postala flaming queen, ti tudi dobro kaže. Bon voyage.



Vendelina jr.

bom na varni razdalji

babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti