Jogurtova torta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. feb 2004 8:48

Jaz uporabim kar navadne kekse, saj veste, nostalgija iz otroštva, tiste s košutami in jelenčki. Enkrat sem pa ustvarjala z baby piškoti, je bilo tudi ok. Za debelino pa ne vem točno, vsaj dober centimeter, torta pač mora imeti podlago Nadevi so pa različni, vedno pa gre za jogurt ali skuto v kombinaciji še s čim drugim. Loni

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

17. feb 2004 9:27

Ta vikend smo poizkusili torti od vanturini in amone moram reči da sta bili obe super , v eno sem dala borovnice v drugo breskve iz kompota. Tista z breskvami je bila meni za odtenek boljša, dajo breskve več okusa kot borovnice. Škoda bi bilo, da se takšni torti izgubita na forumu, zato avtorici naprošam, da jih pošljeta v bazo, obe si zaslužita oceno 5 Lp

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

17. feb 2004 18:56

Recept za mojo torto je že poslan v bazo. Počakajte pa si ga potem dajte v beležko... LP saša

brucka  

član od: 5.12.2003

sporočila: 6

18. feb 2004 8:09

evo, še ena možnost jogurtove sladice... ni težko, kot se morda zdi na prvi pogled, je le bolj podrobno je opisano... JOGURTOVA SLADICA sestavine: 200 g navadnih piškotov (albert, balkan, ipd) 125 g masla 500 g malin (ko ni sezona malin uporabim zmrznjene maline od Ete) 300 g (oz. 2 lončka) malinovega jogurta 400 g breskev (ko ni sezona breskev uporabim breskve iz kompota) 300 g breskovega jogurta 175 g sladkorja v prahu 500 ml sladke smetane 2 dcl (približno) pingo soka (ali kateregakoli pomarančnega soka) želatina (jaz uporabljam zmleto želatino) postopek: 1. Piškote zdrobiš v drobtine in jih zmešaš s stopljenim maslom. Na pladenj za torto položiš obod modela za torto s premerom 24 cm. Na pladenj streseš zmes drobtin in masla ter jih enakomerno razporediš ter postaviš v hladilnik. 2. V približno 1 dcl pomarančnega soka namočiš 2-3 čajne (ne čisto majhne) žlice želatine (v kakšni manjši posodici, ki jo boš lahko dala na ogenj). Maline nekoliko pretlačiš (kadar uporabljaš zmrznjene, jih obvezno moraš – ko se odtalijo in jih jemlješ iz vreče – odcediti, če ne bo preveč tekoče). V dobljeni malinov »pire« vmešaš 100 g sladkorja v prahu in malinov jogurt. Želatino, ki se je v tem času napila soka pristaviš na ogenj in ves čas mešaš. Ko se bo želatina utekočinila, jo vmešaj v pripravljeno malinovo kremo in dobro premešaj. Postavi v hladilnik. Ko se prične čez čas masa strjevati, vanjo postopoma vmešaš 250 ml stepene smetane. Dobljeno kremo vlij v tortni model s piškotnim dnom, ki se je v tem času že strdil in postavi v hladilnik. Potem se lotiš breskev. 3. Postopek priprave je enak. Breskve narežeš na koščke, dodaš 75 g sladkorja v prahu in breskov jogurt. Želatino prav tako najprej namočiš v pomarančnem soku in potem na ognju utekočiniš in jo vmešaš v dobljeno breskovo kremo. Postavi v hladilnik. Ko se krema čez čas začne strjevati, vanjo vmešaš 250 ml stepene smetane. Tako dobljeno breskovo kremo vliješ na malinovo plast, ki se je v tem času že nekoliko strdila. Tako dobljena torta naj bo v hladilniku najmanj 3 ure (jaz jo pustim kar čez noč).

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

2. mar 2004 18:42

Za rojstni dan sem si spekla torto po Amoninem receptu in bila je res super! Naredila sem klasičen biskvit za torto in osmih jajc, spečenega razrezala na tri dele in iz dveh naredila torto s smetano in breskvami (naša zlata klasika), iz enega dela pa jogurtovo. Dala sem pol litra stepene smetane, en ta velik jogurt (Spar), tri žlice skute in eno vrečko želatine. Čisto na koncu sem vmešala še eno pest odmrznjenih malin, ostale pa sem pokuhala z vanilijevim sladkorjem in jih prelilia po vrhu že ohlajene torte. Imenitno! Darja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. mar 2004 21:15

Kaj pa želatina in "nore" krave?

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

3. mar 2004 11:27

Mene tudi tole malo bega. Na želatini pa piše: "VSEBUJE: ŽELATINO", tko, da mi ni preveč jasno, kako je s tem. Naj pa bi iz prodaje umaknili izdelke, ki vsebujejo kostno moko. Ali kdo kaj več ve o želatini in kaj naj bi vsebovala. Ampak vseeno ena vrečka želatine ni veliko za celo torto...pa še tako dobra je...

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

3. mar 2004 11:56

želatina je tudi rastlinska

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

3. mar 2004 13:16

Iz česa pa je narejena ta rastlinska?

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

3. mar 2004 13:54

Želatina iz morskih alg agar-agar. Sama je ne uporabljam, ker mi želatina ni všeč. Zato tudi ne vem kje se jo dobi ( mogoče kakšna bio-trgovina). Kaj pa pektin?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti