Naj piškot 2012-lisa

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

23. nov 2012 22:35

gogad seveda lahko izpustiš solni cvet :)

lp

ledenka_

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

24. nov 2012 0:16

Ledenka , mi lahko prosim poveš kje se dobi solni cvet ? Na policah naših trgovin ga še nisem zasledila .

Hvala , lp

manca51

ricka  

član od: 22.5.2009

sporočila: 7

24. nov 2012 7:10

Solni cvet imajo v večjih marketih, proizvajalec Piranske soline, cena okoli 4 evre. Dobiš ga tudi v trgovinah Telekoma/Mobitela, vsaj v Kranju ga imajo. V trgovinah je na polici zraven soli.

ricka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. nov 2012 8:47

Bi rekla, da originalnost piškotov ni ravno eden bistvenih meril pri izbiri finalistov Lisinih piškotov. Semprimerjala nekaj prejšnjih finalistov in letošnjo ter lansko Liso in bi rekla, da se merila vsaj po temkriteriju nižajo.

Je pa res, da smo tiste, ki imamo več izkušenj s peko in to počnemo že 15 ali 20 let, morda malo bolj zahtevne oziroma smo več "videle" in nam je že poznano tisto, kar mlajše šele odkrivajo oziroma spoznavajo.

 

 

mamamia

tweetysweety  

član od: 23.11.2012

sporočila: 1

24. nov 2012 9:13

Sicer sem tudi sama sodelovala in res razmišljala kaj bi bilo tisto, da bi naredilo piškot drugačen, izviran, originalen in še ne viden....

in sem ga spekla, sigurno unikatnega...

in tudi sama se spašujem po kakšnem ključu ocenjujejo piškote, saj sta dva od 10 finalistov čiste kopije ameriških receptov, s tem da sta celo dva z mletim janežem...ne vem no...verjamem pa da je bilo med kandidati kar nekaj takih, ki so resnično bolj izstopali..sej v tem je point, če prav razumem? al pač ne?

 

 

 

tweetysweety

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. nov 2012 11:53

Ledenka, recept za tvoje piškote se mi zdi izjemno zanimiv, tudi fotografija je privlačna in sploh ne dvomim, da so izvrstni.

A ne mi zamerit, če konkuriraš za objavo recepta, je neobhodno, da vsaj naslov in sestavine prav napišeš.

Za Baylis liker še nisem slišala, verjetno si imela v mislih Baileys Irish Cream. Ne glede na obetavnost recepta, te kot si sama izkusila, takšen lapsus mimogrede stane uvrstitve.

 

 

 

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2012 12:03

manca51, solni cvet imajo v škatilcah Sečoveljskih solin celo v našem markatu n-tega ranga "vedno boljši", da skoraj ne verjamem, da ga v tistih, kamor hodiš ti, ni. Tam, kjer so soli, v malih, belih, ovalnih škatlicah s plastičnim pokrovčkom.

rimljanka

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

24. nov 2012 12:20

nola...hvala za popravek, vendar sem piškot, ki je bil poslan na uredništvo revije poimenovan drugače, vendar ker si nisem shranila tiste kopije imam napisan samo rokopisni recept, kjer je ime še drugačno, potem sem se premislila in ga spremenila. Menda so bile kokosove rolce s solnim cvetom ali neki takega. Mi je šlo iz glave :( sicer pa spoštujem tvoj popravek.

 

Odgovor na to, kje se dobi solni cvet, pa so podale že druge članice.

Sama ga kupim kar v Solinah (Sečovlje), ker jih imam 5 minut od doma

lp

ledenka_

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

24. nov 2012 17:21

Punce , hvala .

Grem v ponedeljek na lov za solnim cvetom , ker se do sedaj še nisva srečala . Če bi ga bila kdaj res nujno potrebovala , bi že vprašala trgovke , tako pa jih nisem hotela gnjavit s tem . Zanima me predvsem razlika med morsko soljo in solnim cvetom .

manca51

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. nov 2012 17:46

http://www.kulinarika.net/recepti/17195//sladica-za-pol

 

Po tem receptu sem delala biškote za natečaj..samo da sem spremenila iz listnatega test v biškote z krhkim testom.Sem jih vprašala .če lahko delam iz že objavljenega recepta ,pa so odpisali da lahko.

 

Predvidevam ,da so najini biškoti z Ledenko preveč kremasti in že na meji ali so to biškoti ali ne..in zato niso v ožjem izboru.

 

Manca51..solni cvet se uporablja predvsem za suho soljenje..nikakor za raznorazne kuharije,pekarije..recimo za solate,kakšne slane prigrizke,narezke..meni osebno mi solni cvet malo prvo povleče na sladko,šele potem dobim slan okus..za noto okusnejše kot navdna sol..bolj intezivna je..solni cvet se uživ na hrai tako kot je..nikoli se je ne topi...

Tweetysweety..daj objavi tukaj recept in slikico..

 

 

 



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 24.nov 2012 17:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti