Naj piškot 2012-lisa

tweetysweety  

član od: 23.11.2012

sporočila: 1

tema odprta - 23. nov 2012 11:12 | ogledi: 13.980 | odgovori: 23

Pozdravljene,

vsake toliko z veseljem prebiram vaše debate :)

Tokrat pa sem sama tako razočarana, da sem se odločila pridružit in vas vprašat, če je katera že videla finaliste za najpiškot 2012, v Lisi...in kakšno je vaše mnenje o izbranih..

 

tweetysweety

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

23. nov 2012 11:39

"Pod,n" ...

malaga

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

23. nov 2012 12:04

A je samo v tiskani obliki ali lahko da katera link gor prosim?

ANJA

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. nov 2012 16:22

Jaz sem jo danes kupila....ene so mi všeč....vsak ima pač svoj okus :)

 

lp goga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. nov 2012 16:54

Tudi letos kupila in sem razočarana, morda se mi zdita dva kar v redu, ostalo je pa že vse videno ali pa so variacije na zelo podobno že videno temo.

mamamia

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

23. nov 2012 16:57

se popolnoma strinjam z mamamio. Morda 2 recepta, ki me privlačita in se mi zdita zanimiva in dokaj inovativna. Drugače pa se mi zdijo večinoma kaj klasični piškoti(kot variacije linških, poljubčkov in cookijev).

Naj dodam, da sem tudi jaz sodelovala letos, vendar nisem bila ižrebana. Moj piškot sem poimenovala Kokosove paličice s solnim svetom. Morda bo drugo leto kaj več sreče.

Zanima me pa po kakšnih kriterijih zbirajo piškote.

Lp,

ledenka_

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. nov 2012 17:54

Tudi sama sem se prijavila na natečaj,in nisem prišla z mojim biškotom v finale.Med finalisti je pa en par dobrih receptur,ki jih bom sigurno sprobala.

 

 

Ledenka..se da dobit tvoj recept..to z solnim cvetom mi je deluje zelo zanimivo..

Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 23.nov 2012 18:02

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

23. nov 2012 18:07

Vrtenbejka, a s temi piškotki si ti sodelovala? Mi delujejo nekaj novega. Bi napisala kaj več o njih? Če lepo prosim.

pirnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. nov 2012 18:25

Glede na to, kaj pravita ledenka in vrtejbenka, me res zanimajo merila za izbiro finalistov ... tadva piškota sta bistveno zanimivejša od večine iz Lise, že tako na pogled oziroma branje (solni cvet).

mamamia

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

23. nov 2012 19:52

No nikakor nebom trdila, da so moji piškoti boljši kot tisti, ki so izbrani kot NAJpiškot ampak vsaj vem, da sem vložila nekaj truda in je to res moj recept in da ga nisem od nikjer kopirala, pa tudi čemorda kje obstaja kak podoben recept-jaz ga nisem zasledila. Bi pa bila vesela tudi recepta piškotov Vrtejbenke, ker delujejo privlačni in dobri.in menim, da so že na videz veliko boljši kot mariskateri izbrani.

 

baylijeve paličice s solnim cvetom

 

Testo:

-350 g moke

-0.5 dl mleka

-90 g kakava(nor benko)

-10 g pravega kakava

-100 g masla

-60 g sladkorja

-1 jajce

-zravnana kavna žlička pecilnega praška

-pol kavne žličke solnega cveta

 

krema:

-3 dl mleka

-110 g kokosa

-95 g sladkorja

-15 g škroba

-3 liste želatine

-0.3 dl likerja Baylis

 

"preliv"

-100 g bele čokolade

-2 žlički olja

-žlička solnega cveta

 

I navedenih sestavin zamesimo testo in ga pustimo počivati na hladnem. Testo bo bolj trdo kot običajno testo za piškote. Testo razvaljamo na debelino 2 mm. Vzamemo rolce za mini šamrole. Iz testa izrežemo pravokotnike v velikosti-dolžini "kovinske rolce" in testo ovijemo okoli rolce enako kot šamrole. Položimo v pekač in pečemo na 180 stopinj 10-15 minut. Pečeno testo potenemo iz kovinskega pripomočka v smeri ožji del proti širšemu delu.

Ohladimo

Za kremo zavremo mleko. Nekaj žlic mleka zmešamo z škrobom in sladkorjem. Ko mleko zavre, škrobovo mleko zakuhamo podobno kot puding, dodamo kokos in kuhamo 2-3 minute. Želatino namočimo v vodi in jo nato vmešamo v toplo kremo. Prilijemo tudi liker in ohladimo.

Z ohlajeno kremo nadevamo rolce.

Čokolado stopimo in po rolci "narišemo" črte.

Po čokoladi potresemo solni cvet-ne pretiravamo, saj bo drugače prevladal okus soli.

 

Idejo za recept sem dobila medtem, ko sem delala šamrole za očeta in kokosovo torto za brata. Vam pravim, da ni nič posebnega, morda malček nerodno za razumet.

P.S

slika ni ravno vrhunska-malček je meglena

ledenka_

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. nov 2012 22:25

Ledenka,meni so lepi,po sestavinah sodeč tudi okusni...bi bilo narobe če spustim solni cvet ? Če pogledam tvoje in tiste v reviji ,se tudi sprašujem na kakšen način ocenjujejo...



lp goga

Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 23.nov 2012 22:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti