Praznično pecivo 2012

STASY  

član od: 24.2.2007

sporočila: 48

20. dec 2012 11:18

Pri nas smo imeli kot naročeno v tem predprazničnem času še okroglo praznovanje, zato sem se malo igrala in ustvarila te polnjene mini piškotne skodelice. Bile so resničen uspeh in bodo od zdaj naprej redno na sporedu. Peka piškotkov pa še čaka in bo verjetno bolj aktualna okoli novega leta, saj čas kar beži in človek resnično ne uhiti vsega. Ko bo peka za mano pa seveda podelim tudi moj izbor za letos.

Drgugače pa bravo punce, neverjetne ste. Kaj vse ustvarite in napečete. Pravi navdih ste vse po vrsti. Letos sama verjetno ne bom tako pridna za peči kot lani, ko se je nabralo kar 17 vrst piškotov čez cel advent. Ampak nekaj malega za posladkat praznike pa sigurno bo.

 

STASY

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. dec 2012 11:51

Uau, Stasy, za dol past! Pa tiste svečke od Vrtejbenke... kaj si vse domislite. MissLady, saj to so res celi projekti, tko da če bi jaz imela službo, sigurno ne bi toliko pekla. Pomembno je, da z otročkoma skupaj uživate v peki!

Jaz sem pa danes še enkrat pekla krapke, tokrat z rastlinsko mastjo, ki sem jo zadnjič po nesreči kupila (ja, ko človek ni dovolj pozoren...) in so se mi čisto razlezli... Ampak, kot me tolažijo drugi, za pojest bojo uredu  



JJ

 

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 20.dec 2012 11:52

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

20. dec 2012 19:53

Pri nas danes:

                                          

lp

ledenka_

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

20. dec 2012 20:20

pri meni pa danes:                                                                                                                                               

 

                                                                         

 

 

angie :)

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

20. dec 2012 22:17

Pridne ste, vse po vrsti. Kake lepote kažete, da dol padeš. Imela bi eno vprašanje. Pečem kekse z kapučinom. Zdaj me pa zanima, ali lahko namesto instant kave, v čokoladni preliv dam barcaffe?

Hvala za odgovor.

renata69 http://renata69.moj-album.com/

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. dec 2012 22:51

Rezultat letošnje peke....

 

Moji mehki medenjaki (kulinarika)

 

Frizijski (knjiga Božična Peka)

 

Ingverjevi (knjiga Božična peka)

 

Čokoladno orehove lunice (kulinarika)

 

Razpokani piškoti (kulinarika)

 

Kokosovi (knjiga Božična peka)

 

Črno - beli (knjiga Božična peka)

 

Brizgani (kulinarika)

 

Orehovi (knjiga Božična peka)

 

Kmečki (iz zvezka moje prijateljice) 

 

Vanilijevi rogljički (knjiga Božična peka)

 

Limonini (knjiga Božična peka) - dobri so samo eno uro po peki

 

Kukiji (kulinarika)

 

Mehki cimetovi (kulinarika)

 

Zimska kolesa (starejša Ramina knjižica)

 

 



MM

Sporočilo je spremenil(a) morska medvedka dne 22.dec 2012 16:57

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

20. dec 2012 23:10

waauuu...brez besed ;)

Brgita

majeron  

član od: 17.2.2011

sporočila: 18

20. dec 2012 23:24

jaz pa moj mož sva tudi danes pekla sam slikce še ne znam poslati.

majeron

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. dec 2012 6:06

Renata 69, zrnca pri instant kavi se popolnoma raztopijo brez usedlin (zoca), zato so primerna za preliv. Lahko kavo popolnoma spustiš, ali pa skuhaš zelo močno pravo kavo in jo kakšno žličko dodaš k prelivu.

Morska medvedka, wau!!!

pirnica

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

21. dec 2012 10:37

Vsaka cast vam unikatnim nepremagljivim mojstricam peke, ki ste nepopisno in nemogocno prave kraljica na podrocju peke, kuhe in so slikice magicna pasa za vsake pa se tako zahtevne oci.Resnicno cestitke za precudovite izdelke Vrtejbenka, angie.orhideja, morska medvedka, gogad, Vanja_v_ZDA, ledenka_,...Tudi glede ozadja -slikic, cistoce...pa ne bom o tem.



jaša

Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 21.dec 2012 13:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti