Praznično pecivo 2012

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

23. dec 2012 11:23

Moja peka piškotkov je končana. Piškotna darilca so pripravljena, nekaj smo jih že razdelili, en del bo na vrsti danes, jutri, torej vse do Božiča. 

Pri nas v jedilnici:

 

 

Pričakujemo obisk prijateljev, še kavica in prijetno druženje je tu.

 

Tako zgledajo naša sladka darilca, s katerimi razveselim svoje sorodnike, prijatelje, sosede, moje  goste v apartmajih pa še kdo se najde.

 

To so moje marmeladke, božična jabolčna z mandljni, malinova z belo in črno čokolado

 

 

No, to je osalo ko smo pripravili darilca, do Božiča je še nekaj dni, pa tudi verjetno se bo našel še kakšen prejeminik sladkega darilca

 

V ponedeljek oz. torek bom pripravila še božično sladico (profiterole ali jogurtovo strjenko ali panna cotto), pred silvestrovim pa še torto (verjetno Ferrero)  za očetov rojstni dan, pa še nekaj za posladkati se med silvestersko nočjo.

Lepo nedeljo vam želim.



sonce51

Sporočilo je spremenil(a) sonce51 dne 23.dec 2012 12:35

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. dec 2012 13:58

Vsi biškot so fenomenalni..tvoj blog Bannanna pa sploh super...lepo napisano in prikazano.......

Vrtejbenka

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

23. dec 2012 21:20

Z otroki smo danes koncali peko in okrasevanje nasih piskotov... Tole je rezultat. Kar lepi 

MissLady

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

23. dec 2012 21:39

http://www.peki.si/trgovina/jedilne-barve-in-jed

ewo..čisto slučajno sem našla tole-če bo mogoče kateri kaj pomagalo pri glazurah zdajle v tem času peke :)

aja drugače pa lepite krasne slike vaših izdelkov :)

mojcazala

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. dec 2012 22:12

Sweetie je napisal/a:

Anka, niso vsi bomboni, če so trdi, tudi primerni za steklene piškotke. Vem iz izkušenj, saj sem še v fazi, ko sem eksperimentirala, poskusila z več bomboni (kupila nekaj različnih na vago v trgovini Bombon), pa se niso vsi topili! Ne vem, kaj je v njih. Zagotovo so 505 v redu, pa tudi tisti, ki se dobijo v okroglih  kovinskih škatlicah.

Hvala, sem potem res naredila le s 505 bonboni, nisem upala drugega. Hvala za mnenje.

anka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. dec 2012 5:20

bannanna je napisal/a:

Moji letošnji: 

 

testomat keksi po receptu priloženem testomatu

luckina kandirana pomaranča lupina  

od marthe stewart: pomarančni keksi z brusnicami, belo čokolado, lešniki

kyarinimoji mehki medenjaki z glazuro

mamamiini brizgani nebeški poljubčki 

še eni mehki medenjaki

vanjini čokoladni razpokani piškoti

mammiine cimetove zvezdice 

iz ny timesa: chocolate chip cookies

 

 





Sehr schön, čuj ti . Ravno vse naštete sem tudi sam gledal na tvojem blogu, a na koncu sem naredil svoje najLJUBŠE ingverjeve (spet sem ga naribal premalo, grrrr) piškote, ter fiiiino jogurtovo pecivo z popraženim sezamom, koščki prave čokolade, ter limonino lupinico.
DA DOL PADEŠ OD AROME. Zraven obvezno ČAJ ali pa fiiiiiiiiini kakavčič oz. KNEIP KAFICO. MMMMM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

ajčka  

član od: 29.1.2010

sporočila: 29

24. dec 2012 8:32

ajčka

andrejagaz  

član od: 4.2.2011

sporočila: 20

24. dec 2012 14:58

vse ste zelo pridne, res. pri nas še ni bilo veliko časa za peko, zato je nastalo le par vrst...upam, da bo do novega leta še kaj zadišalo =)

linške oči

 

breskvice

 

razpokani piškoti

 

cimetovi piškoti

andrejagaz

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

24. dec 2012 18:32

Naš konj je letos hotel crknit, toda premislil se je, ker je le trebalo nekaj piškotov spečt... 

Razpokani piškoti, dreispitze, kokos šape, cantuccini:

marillen prstenovi, školjkice bisernice, orehove štanglice, pomokani kifelčki:

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti