Poplave..

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2014 7:47

Sem še daleč od pokoja, ampak glede na to, da pobiram že "pridelke" naše psičke, me prav nič ne stane, če vržem v vrečko še kako smet.

Loni Makaroni

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. nov 2014 8:14

Loni, vem, vedno več nas je! Pa ne gre samo za smeti, a ne?

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. nov 2014 8:28

Cila je napisal/a:

Katrca11, naor, nista sami, kar nekaj nas je takih.   Nič zato, če se nas potem v domačem okolju prime vzdevek "cestar", "smetar" ali kaj podobnega.  Res smo  v glavnem iz starejše generacije, predvsem upokojenci, kar je pa tudi logično, le imamo nekaj več časa in manj obremenitev.  Res pa je tudi, da je nam, ki smo zrasli na vaseh ali vsaj v zasebnih hišah dosti bolj domače, da je treba kaj narediti tudi izven lastnega doma in za širšo skupnost.  Generacija, vzgojena v blokih, takih izkušenj nima, saj namesto njih vse v in okoli blokov postorijo plačane službe (do problemov pride lahko le pri kidanju snega na parkiriščih). To se lepo odraža na našem ekološkem otoku. Nemarno odvržene smeti ostajajo večinoma za tistimi, ki so se v hiše preselili  iz blokov (niti toliko se ne potrudijo, da bi iz vreč, ki jih raztrgajo potepuške mačke, pobrali kuverte in korespondenco z naslovi), pospravljajo in odvažajo napačno odložene odpadke tudi vedno eni in isti, ki jim je mar za čisto in lepo okolje.  Tolažimo se z  mislijo, da oni drugi pa morda na drugih področjih naredijo kaj družbeno koristnega, ali pa še bodo, ko pride njihov čas.
Cila

Tako kot drugod, tudi tu ne smemo ljudi ocenjevati kar počez.
Kot tipično blokovsko dete opažam, da je nepomembno, kje smo bili vzgojeni, pač pa kako. Razdejanje pri smetnjakih pod blokom mi to potrjuje in kar težko prepričam "blokovske", da to ni posledica le priseljenih iz hiš (češ, ne spoznajo se še na ločene odpadke).


Kar se starosti tiče, dvomim, da ste šele zdaj pričele s "pospravljanjem" okolice, no, jaz nisem.

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. nov 2014 8:46

Samo še to dodam, jaz verjamem v dobro ljudi, vedno sem in vedno bom. Slovenci smo se že mnogokrat izkazali kot solidarni in to šteje. Kadar je treba smo enotni. Eni pač delamo to, drugi kaj drugega kot pravi Cila. 

 

naor

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. nov 2014 9:35

mišzmoke je napisal/a:

 

Tako kot drugod, tudi tu ne smemo ljudi ocenjevati kar počez.
Kot tipično blokovsko dete opažam, da je nepomembno, kje smo bili vzgojeni, pač pa kako. Razdejanje pri smetnjakih pod blokom mi to potrjuje in kar težko prepričam "blokovske", da to ni posledica le priseljenih iz hiš (češ, ne spoznajo se še na ločene odpadke).

mzm

He, he, ti kar verjamem.

mišzmoke je napisal/a:

Kar se starosti tiče, dvomim, da ste šele zdaj pričele s "pospravljanjem" okolice, no, jaz nisem.

lp
mzm

Za seboj sem tudi prej, za pospravljanje za drugimi in druga družbeno koristna dela  pa takrat ni bilo ne časa ne  energije.  Zato sem pa sedaj prevzela štafetno palico od starejših in verjamem, da jo bodo kasneje tudi drugi od mene.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti