Podražitve...

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

5. sep 2012 17:55

Ežoj   

minka2

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

5. sep 2012 18:34

Eh, ežoj, ali je res treba vsak prispevek začeti z žalitvijo? Še če človeka slučajno zagrabi, da bi se deloma strinjal s tabo, ga mine. Škoda. Mene to malo spominja na naše politike - in v tem ima Seniorka gotovo prav.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. sep 2012 19:25

666, a bi me, prosim, razsvetlil, kaj in za koga je kaj bilo žaljivega? Sam, da se kaj naučim in vem za drugič.

ežoj

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

5. sep 2012 19:31

Misliš razen tega:

ežoj je napisal/a:

"Eh Seniorka ( pa se mi bolj zdi, da si kakšna juniorka, ravno prišla od tabornikov ( ali skavtov )"

Dobro, imaš prav. Res ni bilo žaljivo. Bilo je posmehljivo.

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

5. sep 2012 21:03

ežoj.

rosie

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

5. sep 2012 21:45

Hej, tema se mi zdi zelo zanimiva, prvič sem slišala za "futures trading" in zdaj prebiram Sergejev link.

Mislim, da je škoda, da bi se v tako dobri temi obešali na vsako besedo, ežoj je dober jožek in sigurno ni hotel Seniorki nič slabega, če jo je pa pomladil, pa je to itak samo plus, vsaka seniorka bi si želela biti mlajša 

perpetua

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

5. sep 2012 22:01

Vas berem in ne morem mimo svoje sosede, ki jetudi govorila, da njej vse tako lepo v Sparu raste, vedno vse rata, toča ne potolče... Letos pa je tako ponosna na svoj vrtiček, na katerem je 10 paprik, 3 paradižniki in nekaj bučk. Kako se vse nahitro spremeni, pa še bolj se bo....

pultica

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

5. sep 2012 23:23

Domači vrtiček, letošnja bilanca: najprej miši, potem toča, nato suša, kar pa ni suša vzela so pa sedaj srne pojedle! Aja, pa krompir je tudi plesen napadla, tako da je bil izplen minimalen, semenski krompir pa sploh ni poceni za sadit. Včasih se sprašujem, kako kmetom sploh znese, res.

kaja45

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

6. sep 2012 7:57

Ežoj, v večini se strinjam s tabo.

Pa ni probelm samo to, da so trenutno v političnih vodah bolj kot ne klovni ( Erajvec zunanji minister npr.???), ampak je generacijski problem. Na položaje prihajajo sorodstvene vezi od teh kvazi političarjev in jasno ne more biti nič bolje. Dokler bo tako, se nam slabo kaže. In ja, se strinjam. Tajnikar in njegove teroetične pridige. Dokler človek v recesiji izjavi javnosti: "PODJETNIKI, NIČ SKRBET. ODPUŠČAJTE Z NASMEHOM", je zame tak človek brez pomena.

 

Pa ni problem samo pokraden denar. Problem je tudi sama država, ki dopušča katastrofalne napake, kot npr. podjetje Seaway. Uspešno podjetje dveh slovencev, s svetovno znanimi proizvodi, pa smo jih spustili v Italijo. Torej Slovenija nima prav nič od tega. In ni edino podjetje. Prav tako npr. Studio Moderna. Registrirana na Nizozemskem. Pa še bi našli ogromno primerov.

 

Seveda pa je tukaj tudi mentaliteta Slovenca. Samo enkrat smo doživeli revolucijo in nikdar več je ne bomo. Ljudje so tiho in se sprijaznijo z vsemi podražitvai, davki, načinom življenja. Sprva je šok, potem pa pozabijo. In politika to dobro ve in hudičevo dobro izkorišča.

 

Grrrrrr

 

 

Maxi25

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

6. sep 2012 9:13

proxima, Vendelina jr., ežoj

 

naor:

Islandija je pred leti bankrotirala. Zdaj je znova na konju. Pa je bilo precej hudo. Zato imam še upanje za nas. Čeprav upanje ni najbolj trdno, ker ni prave volje. Na Islandiji je bila. Že dolgo se odpravljam tja.

ja, Islandci se niso pogovarjali o partizanih in domobrancih in stricih in... ampak so dejansko nekaj naredili

http://www.nytimes.com/2011/04/19/opinion/19tue2.htm 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

 

Dokler bomo Slovenci mirno in tiho "bemtili" za zidovi domov in na volitvah (kot 20 let doslej) obkroževali ista imena, bo tako kot je...vlada si lahko privošči reforme, ker smo mi vsi tiho oz. če že, pljuvamo čez (že davno mrtve) partizane/domobrance, (fiktivne?) strice iz ozadja, ta leve, ta desne itd. Tudi če gremo po gozdovih (domovih, kotanjah, dolinah, globinah, rovih itd.) in dobimo ven te zlobneže, se bo kaj spremenilo? Bomo dobili nova delovna mesta? Bo naša politična garnitura (leva+desna brez razlik) potem končno začela delat?

In na enak način si lahko podražitve privoščijo trgovci - po podražitvah bodo trgovine (itak) še vedno polne.

pucca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti