Podražitve...

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

13. sep 2012 20:00

Branka, saj ni treba da znaš špansko oz. vsak zna špansko pomaga prevajalnik strica googla

te.jcika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. sep 2012 20:37

You do not need to know how or Spanish. each can help the compiler Spanish uncle Google - no, tako je zanesljiv striček google pri prevodih, pa sem samo tvoj stavek dala prevesti, hehe ...

 

da o receptih ne govorim, na primer:


Recipe: Chicken Curry by Jamie Oliver
Ingredients

5 tbsp vegetable oil
2 tbsp mustard seeds
1 tsp fenugreek seeds
3 fresh green chillies, deseeded and thinly sliced
1 handful of curry leaves (fresh or dry)- you can do without them, but it won't be exactly the same
2 thumb-sized pieces of fresh ginger,peeled and coarsely grated
3 onions, peeled and chopped
1 tsp chilli powder
1 tsp turmeric
6 tomatoes chopped or one 400 ml can chopped tomatoes
400 ml coconut milk
salt
4 chicken breasts, sliced into 1 cm strips
1 tbsp coriander seeds, crushed

Instructions

Before we start, please get all the ingredients ready...this is the most important tip for a successful curry.

Heat the oil in a pan. When hot add the mustard seeds. Wait for them to pop, then add the fenugreek seeds, fresh green chillies, curry leaves and ginger. Stir and fry for 5 minutes.
Chop the onions and add to the pan. Continue to cook for 5 minutes until the onion is light brown and soft, then add the chilli powder and turmeric.
Add tomatoes and cook for a couple of minutes.
Add the coconut milk. Simmer for 5 minutes until it has consistency of double cream, then turn of the heat and season with salt. This is your curry sauce base.
In a separate frying pan stir fry the chicken with crushed coriander seeds until lightly colored. Then add the chicken to your curry sauce and simmer for 30-40 minutes.

 

In v slovenščini - no, saj smisel se razume, a vrag je vedno v podrobnostih:::

Recept: Piščanec Curry z Jamiejem Oliverjem
sestavine

5 žlic rastlinskega olja
2 žlici gorčičnih semen
1 čajna žlička Piskavica semena
3 sveža zelena paprika, z odstranjenimi semeni in na tanke rezine
1 peščica curry listi (sveže ali suhe) - lahko storite brez njih, vendar to ne bo popolnoma enaka
2 palec velika kosa svežega ingverja, olupljenega in grobo naribanega
3 čebule, olupljen in sesekljan
1 čajna žlička čilija v prahu
1 žlička kurkuma
6 nasekljanih paradižnikov ali 1 400 ml lahko sesekljan paradižnik
400 ml kokosovega mleka
sol
4 piščančje prsi, narezane v 1 cm trakove
1 žlica koriandra semena, drobljen

Navodila za uporabo

Preden začnemo, vas prosimo, da vse sestavine pripravljene ... to je najbolj pomemben nasvet za uspešno curry.

Segrejte olje v ponvi. Ko vroče dodamo gorčična semena. Počakajte, da jim pop, nato dodajte triplat semena, sveže zeleno listje s čilijem, curry in ingver. Premešamo in pražimo 5 minut.
Sesekljajte čebulo in dodamo v ponev. Še naprej kuhamo 5 minut, dokler se čebula je svetlo rjave barve in mehka, nato dodamo čili v prahu in kurkumo.
Dodajte paradižnik in kuhamo še nekaj minut.
Dodamo kokosovo mleko. Kuhajte 5 minut, dokler ima doslednost smetano, nato pa z vročino in začinite s soljo. To je tvoj curry omako bazo.
V ločeni ponvi prepražimo piščanca z zdrobljenih semen koriandra do rahlo obarvana. Nato dodajte piščanca na vaš curry omaki in kuhamo 30-40 minut.

 

mamamia

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

13. sep 2012 20:49

Če prevedemo isti stavek, ki ga je dala v prevod mamamia, nazaj v slovenščino, pa dobimo tole:

Vam ni treba vedeti, kako in španščina. vsak lahko pomaga prevajalnik španskega strica Googla.

minka2

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

13. sep 2012 20:50

Ok, hotela sem povedati, da google prevede vsako besedo, kar se pa tiče oblikovanje stavkov, sklanjanje, slovnica vam dam pa prav, sem enkrat probala in nikoli več, bog ne daj, da prevedeš celo besedilo in kam pošlješ.

Aja pa še to ko smo pri podražitvah, danes sem tankala 57litrov, poln tank 90evrčkov,žalostno.........

te.jcika

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. sep 2012 20:54

Tole z Googlom vse drži, ampak, če se pa želiš čisto neobremenjeno, zdravo in sproščeno nasmejati, je pa kar pripraven in mu daš kaj v prevajanje. Mene vselej spravi v dobro voljo.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. sep 2012 21:13

zeta, jaz sem se včasih do solz nasmejala, sploh ko sem kak recept iz nemščine v sloveščino dala stričku googlu; ampak za hec, ker nemško dovolj dobro znam, da mi za recepte ni potrebna pomoč ...

Pa se nasmejmo besednim zvezam in raz im kombinacijam:

Vorbereiten: Backblech fetten. Backofen vorheizen.
Ober-/Unterhitze: etwa 180°C
Heißluft: etwa 160°C

2

Rührteig: Margarine oder Butter in einer Rührschüssel mit einem Mixer (Rührstäbe) geschmeidig rühren. Nach und nach Zucker, Finesse und Salz unter Rühren hinzufügen, bis eine gebundene Masse entsteht. Jedes Ei etwa 1/2 Min. auf höchster Stufe unterrühren. Mehl mit Backin mischen und kurz auf mittlerer Stufe unterrühren. Zuletzt Mandeln unterheben. Teig auf dem Backblech glatt streichen.

3

Belag: Äpfel schälen, vierteln, evtl. in Spalten schneiden und auf dem Teig verteilen. Backblech auf dem Rost auf mittlerer Einschubleiste in den Backofen schieben und vorbacken.
Backzeit: etwa 20 Min.

4

Johannisbeeren waschen, Beeren von den Rispen streifen. Brombeeren verlesen und waschen. Beeren auf dem Kuchen verteilen.

5

Guss: Marzipan in eine Schüssel reiben, erst mit einem Esslöffel Crème fraîche mit dem Mixer (Rührstäbe) 2 Min. glatt rühren. Übrige Crème fraîche esslöffelweise nach und nach unterrühren. Zum Schluss restliche Zutaten unterrühren. Guss auf dem vorgebackenen Kuchen verteilen, mit Mandeln bestreuen. Backblech wieder in den Backofen schieben und fertig backen.
Backzeit: etwa 25 Min.

Kuchen auf dem Backblech auf einem Kuchenrost erkalten lassen.
Vor dem Servieren nach Belieben mit Puderzucker bestreuen.

 

Priprava: Grease piškotek stanja. Pečico segrejte.
Konvencionalna: približno 180 ° C.
Vroč zrak: okoli 160 ° C.

2

Testo: margarine ali masla, dokler gladko v skledo z mešalnim ventilom (mešala). Postopoma, sladkor, sol in med mešanjem dodamo občutkom za pogodbeno maso. Vsako jajce je približno 1/2 minuti in mešamo na najvišji ravni. Zmešajte moko s Backin in za kratek čas mešamo na srednje močnem ognju. Zadnji krat v mandljih. Gladko testo na pekač.

3

Obloga: jabolka olupimo, četrtletje, po možnosti narežemo na rezine in razširila na testo. Pečenje na žaru stanja na srednji polozaj v pečico in pred peko.
Čas kuhanja: 20 minut

4

Pralni ribez, jagode režami late. Operite in prebrano robide. Jagode razširila na torto.

5

Igrajo: Marcipan zbadanje v skledo, samo z žlico smetana crème z mešalnim ventilom (mešalci), mešamo 2 minuti ravne. Drugi žlica Sveža smetana in mešamo počasi. Na koncu vmešajte še preostale sestavine. Igrajo na vnaprej pečenega širjenja torto, potresemo z mandlji. Pekač nazaj v pečico in pečemo.
Čas kuhanja: približno 25 minut

Naj torta ohladi na pekač za žice stati.

 

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. sep 2012 21:24

Naj torta ohladi na pekač za žice stati.

Nobene družbe ne rabiš in se iz srca nasmejiš, kot sem rekla. Se pa verjetno prej naučiš jezika, kot pa razvozlaš prevod.

zeta

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

13. sep 2012 21:25

te.jcika

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

14. sep 2012 0:18

Recept: Piščanec Curry z Jamiejem Oliverjem

 

Jaz bi pa ta recept preizkusila, pa ne vem, če bi Jaime  bil pripravljen skočiti v mojo ponev 



tejkica

Sporočilo je spremenil(a) tejkica dne 14. 2012 07:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti