Moj pes noče jesti

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

tema odprta - 23. avg 2012 12:07 | ogledi: 11.283 | odgovori: 51

Pozdravljeni!

 

Doma imam 8 mesecev starega bernardinca ( čistokrvnega) in od kar smo ga kupili in pripeljali noče nič jesti, kupili smo že vse vrste briketov, ki jih prodajajo v trgovinah tudi pri veterinarju je že dobil nekaj vzročkov pa niti ne želi poiskusiti...

 

Kot obrok mu kuhamo makarone in prašičje požiralnike vendar se tudi tega ne dotakne oziroma poje tako malo in čisto nič se ne zredi, je taki suh. :(

 

Zato me zanima če ima mogoče kdo podobno izkušnje? ali pa če veste za kakšno hrano, brikete, ki jih imajo psi radi...

 

 

Kamela

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

23. avg 2012 12:10

Ali ste govorii z veterinarjem? Ste mu pogledali zobe? Včasih je krivo to in pes kaže znake, da je nekaj narobe s tem ko noče jesti.

Maxi25

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 12:14

Pri veterinaju sem bila brez psa in ker se je pred kratkim vozil po zadnjici sem sklepala, da ima gliste in da zato ne je , tako mi je veterinar dal neke tablete sicer ne za gliste, za neke žleze, ki so na zadnjici ampak ni nič pomagalo je pa naročen v soboto tako da bomo videli.

 

Mi lahko poveste kaj več glede tega z zobmi prosim?

 

Hvala!

Kamela

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

23. avg 2012 12:22

Moji sorodniki imajo bernardinca, ki je bil enako neješč. Komentar veterinarja je bil: "Bernardinci so zelo leni. In tekmovalni. Nabavite si še enega majhnega psa, ki mu bo konkurenca in začel bo jesti."

Res so nabavili še enega majhnega psička in bernardinec "iz foušije" je

 

Ne vem pa, koliko ti to pomaga oz. je zate izvedljivo...

Issi

BarbaraGG  

član od: 7.12.2009

sporočila: 30

23. avg 2012 12:31

Prvi nasvet bi bil, da pelješ psa k veterinarju.

Drugič, kaj pomeni, da je pes čistokrven? Ima čisto kri? Če je z rodovnikom, potem je mogoče od vzreditelja, ki mu je nekaj do svojih psov in o njih tudi veliko ve - tako lahko njega vprašaš, če ima izkušnje z neješčimi psi in kako je rešil problem. če je pa od kakšnega šteparja, ki prodaja čistokrvne pse brez rodovnika ... pa od njega kaj dosti ne moreš pričakovati.

Tretjič - ko je moj pes zavračal hrano, sem po enem tednu pogrunatala, da mu dajem preveč. Potem sem ga pustila en dan brez hrane, naslednji dan pa je posodo polizal. In od takrat ni več težav.

Zadeva je taka - če pes ne je zaradi zdravstvenih razlogov, ti bo veterinar pomagal, če pa ne je, ker je izbirčen ali ima na voljo preveč hrane, potem pa mu je treba samo pokazati, da se je, ko dobi hrano in pika.

Kako pa je s telesno aktivnostjo? Ga dovolj sprehajaš? Tečeš z njim? Vsaj 2x na dan?

Kolikokrat na dan mu daš jesti. Psi pri 8-ih mesecih naj bi dobili hrano 2x na dan (zjutraj in zvečer, obakrat po sprehodu oz. fizični aktivnosti). Če pes v 5 minutah ne pokaže interesa za hrano, se mu skleda umakne. naslednjič se mu spet pokaže pri naslednjem obroku.

Drugače pa v teh vročih dneh pogosto psi pojejo manj.

 

Upam, da boste uspešno rešili težavo.

BarbaraGG

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

23. avg 2012 12:38

Kako dolgo pa že nič ne je? Ali je na splošno neješč?

Če kakšen dan ne je, ne bo nič narobe. Malo diete ne škodi.

Če ne je že več dni - s psom k veterinarju!


Skuhaj mu piščančje meso. Pri nas to vedno "potegne" :) Daš v vodo, kuhaš dve uri, pa serviraš :)

 

Sicer imamo manjšo pasmo, star je 10 let. Od začetka ni jedel nobenih konzerv, tudi briketov ne. Sedaj ima ful rad tele paštetke kot jim pravijo, pa Eukanubine brikete - te sicer je s prigovarjanjem - kar pomeni, da morem biti na začetku malo "posiljena" in mu jih dobesedno tiščim. Ko poje prvega mu očitno zapašejo, pa jih potem je.

 

Mogoče ima nahod... Ko imajo psi nahod ne vonjajo in potem jim hrana ne diši in je pač ne jejo. Baje.



Lizzie

Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 23. 2012 12:39

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 12:52

Ja pes ima rodovnik in pri prodajalcu sem se pozanimala kako je bilo prej ko je bil še majhen glede prehranjevanja in je rekel, da ni bilo nekih posebnosti...

 

Sosedje ubistvu sorodniki, ki so zraven nas doma so si pred kratkim pripeljali psa ki pa je bolj podoben prašičku hehe  poje vse kar vidi ampak zanimivo ko pride do našega (bernardinca) in mu hoče jesti iz sklede ga naš kar pusti sploh se ne obremenjuje :(

 

Hrano dobi zjutraj okoli 7:00  in pa zvečer okoli 19:00 glede telesne aktivnosti zelo je živahen celi dan teka ( imamo ogromno zagrajeno dvorišče z zelenico) in se igra z sosedovim psom tudi v družbi otrok je razigran, ko pa gremo an sprehod pa je po 1 kilomteru čisto uničen komaj če prileze tistih par metrov do doma...

 

Bomo videli kaj bo povedal veterinar v soboto "/

Kamela

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 13:19

Lizzie je napisal/a:

Kako dolgo pa že nič ne je? Ali je na splošno neješč?

Če kakšen dan ne je, ne bo nič narobe. Malo diete ne škodi.

Če ne je že več dni - s psom k veterinarju!


Skuhaj mu piščančje meso. Pri nas to vedno "potegne" :) Daš v vodo, kuhaš dve uri, pa serviraš :)

 

Sicer imamo manjšo pasmo, star je 10 let. Od začetka ni jedel nobenih konzerv, tudi briketov ne. Sedaj ima ful rad tele paštetke kot jim pravijo, pa Eukanubine brikete - te sicer je s prigovarjanjem - kar pomeni, da morem biti na začetku malo "posiljena" in mu jih dobesedno tiščim. Ko poje prvega mu očitno zapašejo, pa jih potem je.

 

Mogoče ima nahod... Ko imajo psi nahod ne vonjajo in potem jim hrana ne diši in je pač ne jejo. Baje.



Lizzie



Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 23. 2012 12:39

 

Čisto nič ne je že 14 dni  mislim čisto nič poje že ampak mogoče malo več kot naš mucek :/

ja o teh sem že slišala briketih eukanuba, morem pri veterinarju zaprositi če imajo vzorčke, da ne bom kupovala nevem kakšne količine potem pa se jih ne bo hotel pritakniti

 

poročam kaj mi bodo povedli v soboto pri veterinarju.

Kamela

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

23. avg 2012 13:22

Če že 14 dni ne je js ne bi čakala do sobote z veterinarjem!!!???



Lizzie

Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 23. 2012 13:22

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 13:41

sej ej bil vmes tudi pa je dobil tablete pa mislim, da ni nič učinka.. drugače pa je naročen komaj v soboto "/

Kamela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti