Hladna jed na plaži

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jun 2012 14:54

Odvisno, koliko je otrok star. Če smo mi kdaj cel dan preživali na plaži (redko sicer, a se je zgodilo na kakšnem otoku), smo otrokoma dajali kruh s pašteto, predvsem pa sadje in kak jogurt, kekse, slane palčke, kak kos sira, predvsem pa sta veliko pila. Da bi hladilno torbo s sabo tovorila, mi na kraj pameti ni padlo, kaj šele, da bi na dopustu za na plažo kaj posebej prirpavljala. 

Smo se zjutraj lepo najedli (no, pred deseto mi itak nikdar nikamor nismo šli), pa večerja je bila takrat malo bolj "močna", a le, če sta bila otroka res lačna.

 

A na plaži, kamor greste, ni nič, da bi lahko kaj prigrniznili, kakšna stojnica ali morda lokal v bližini?

Boste pač čez dan na suhi hrani, saj v trgovini na policahmarsikaj dobiš.

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

13. jun 2012 15:22

Jaz bi rekla takole - praviš, imam majhnega otroka. Majen otrok nima kaj iskati na plaži - kljub globoki senci - tam od 12. pa do 15., 16. ure. Kaj otroček nič ne spi čez dan

Najbolj pametno ti je it na plažo /čeprav se boste vozili/ okrog 9. ure do 11. ali 12., potem daš otročka spat, ta čas pripraviš hrano. Ne gre mi v račun, da bi majhnemu otroku (čeprav sem na morju) dan na dan dajala "suho" hrano.

 

Pozdravčke!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. jun 2012 16:02

Kolikor se spomnim, smo na morje tudi še v mojih najbolj nežnih letih hodili zato, da je bilo tam drugače kot doma: drugače smo jedli, drugače smo spali, celotna vsakodnevna rutina je stala na glavi in ravno zato so bile počitnice taka pustolovščina in vedno nepozabne. Zato po mojem res ni treba komplicirat s kosilom, na plaži lahko zgrizete sadje, jogurte, mrzle zrezke od včeraj ali pa čokolino, enkrat na dan si pač privoščite nekaj takega kot "normalno" hrano,saj je vseeno, kdaj. Jaz ne bi nič komplicirala, otroci so neizmerno prilagodljivi - razen, seveda, če se okoli njih ne zganja neprestano vik in krik, ja, kako bo pa revček spal, pa kako bo pa revček jedel, pa kako bo pa revček živel brez svoje odejice in tako naprej. V takem primeru bo revček seveda uprizoril lasten teater.  Za skrivanje pred opoldanskim soncem je res dobro poskrbeti, ampak globoka senca je zato čisto v redu, ali pa mini šotorček, v glavnem, poskrbite, da se boste zabavali od jutra do noči in da se boste imeli vsi super, hrana za tisti teden je pa (ob izobilju, ki je danes na voljo v vsaki trgovini) res zadnji problem. 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

13. jun 2012 16:07

limnol je napisal/a:

............. V takem primeru bo revček seveda uprizoril lasten teater........

Sonja

 

Ja, ta največji, najstarejši "otrok", ga lačen gotovo bo

lp

mzm

Mygrace

sporočila: 6506

13. jun 2012 16:11

Hehe...tudi mir gre skozi želodec, ja

Mygrace

PMateja  

član od: 13.6.2012

sporočila: 9

13. jun 2012 16:13

Ja no tak bom rekla. Stara je 2 leti. Že lani pri enem letu ni bilo problema, je spala kar na plaži v senci in ni bilo problema če smo ostali do kake 17 ure. Če pa smo se vozili nazaj do prikolice-Debeli rtič potem je v avtu zašvicala, že na poti ji je sonce nagajalo do parkirišča. Potem smo prišli v prikolico, mala spala bogih 15 minut dlje v postelji in potem je bila sitna, nenaspana in ni hotla ne jest in nič kar sem skuhala. Jedel je samo moj. Smo se peljali spet nazaj na plažo ob kakih 4 in bili recimo do pol sedmih. Potem nazaj spet zaspala za 15 min, se zbudila kak je avto vgasnil, nazaj ni zaspala. Potem je bila že preutrujena, da bi zvečer zaspala in smo imeli pokvarjen dan. Da ne gvoroim o vsem pakiranju nin razpakiranju mokrih brisač, pa vsi švicni in zlepljeni od avta, ki stoji na golem soncu. Pač meni je to muka. Ko pa smo bili na plaži čez dan v senčki, je pojedla kako klobaso ali sadje ali kašico, smo jo dali v voziček in je zaspala pa se je naspala konretno. je bila ona zadovoljna in midva. Letos pa gremo res za 10 dni na morje in potrebujem nekaj idej. Lani smo bili samo 3 dni tam. Seveda se da na plaži marsikaj dobir, ampak roko na srce, da grem kupovat štručke, je tudi suha hrana, potem res rahe kak mlečni riž, solatke, ki jih obočuje, mesek iz žara, sadje itd. Smo pa izbrali poceni varianto, ker smo naknap z denarjem in si v ta namen ne moremo privoščit kosil na slovenski obali. tak pač je.

Ste pa mi dale fajn ideje, sploh z mesom iz prejšnjega dne iz žara, ribe, paštetko sem pozabila, mlečni riž. Super ste. Hvala. ne pa me obsojatz kako bom z otrokom cel dan na plaži. je na plaži taka fajna senca, že od lani vem, da te dobesedno zazebe, ko zapiha, hihi. Se segreješ malo na soncu ko rpideš iz vode, potem pa v senco. Mislim, če se želim izogibat tako ekstremno soncu potem pa bolje da ne grem na morje, ker koliko je meni znano je večina vode na soncu in ne v senci.

PMateja

PMateja  

član od: 13.6.2012

sporočila: 9

13. jun 2012 16:18

Aja  pa zaščitno šotor imamo in tudi fajn pred vetrom ščiti, če je pihalo. Midve sva se lani prav fajn skrivale v šotorčku in senci. sama osebno ne maram bit na soncu, razn tu pa tam pomolim noge na sonce po tem ko pridem iz vode, da vsaj min barve dobim. Drugače so pa mene vedno spraševali "kaj ti si bila sploh na morju???" ker sem bolj senčni človek in tudi to prenašam na otroka.

PMateja

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

13. jun 2012 16:41

Mateja, ne vem, ce se ti je sploh potrebno toliko zagovarjati. Lepo uzivaj s svojo druzinico na morju, ker ni nikjer zapisano, da mora starsi otrokom nujno omogociti drage in razkosne hotele s sedmimi hodi. Sama sicer nimam otrok, zato smo bolj na sadju, samo ce boste tistih deset dni malo bolj pregresno jedli (recimo pohana bederca bo sigurno tvojemu dragemu narisala nasmeh na obraz), pa zadeve z rizem in pdb. Boste vsi preziveli, eko in ostalo pa boste potem nadaljevali doma 

Kar pa se tice spanja, ne razumem, in ne vem ce bom kdaj, ljudi, ki svoje otroke postavljajo v epicenter svojega vesolja tako, da se nenormalno podrejajo in prilagajajo. Kam to vodi, vemo. S tem ne mislim, da ubogega in utrujenega malcka vlacis po sopingih v nedogled, samo od kdaj se ne sme zaspati v borovi sencki ?! Pa ljudje imajo otroke, ne komplicirajo, jemljejo jijh kot sestavni del svojega zivljenja, ne pa kot breme. Pa ce ga je treba previti, ga pac previjes in nahranis in gremo naprej (cetudi imam o trendu dojenja kjer koli svoje mnenje, kjer je fino razvidno kaj in kdo je v ospredju). In ce taisto zenscino poklices po telefonu, mi je jasno, da bo vsaka mamica govorila o svojem otrocku, ampak, da pa se pogovor prekine stokrat, ker otrok zagruli, podre kupcek, prdne in vse to spremlja podroben opis in ekstaza, ih. Jaz bi zavila malo bolj k naravi.

Mateja, lepo se imejte na morju, naredi si vse cim manj stresno, ker ti spomini vam bodo ostali vse zivljenje.

Lp (pa opravicilo zaradi tipkovnice)

Deschanel

Mygrace

sporočila: 6506

13. jun 2012 17:03

Naš otroc tudi niso lepše spali kot pod borovcem.....mmmmmmmmmmm.....ali pod kakšnim drugim drevesom...jih je migetanje listja prav lepo uspavalo..pa zmatrani od čofotanja....pa siti in ..in...in...kako se reče, če niso žejni? Napojeni?

Na mimgrede še tole: načrtno sem vozila otroke prespat h kakemu bratrančku že od malega...ker ni hujšega, kot  če je otrok "navajen samo v svoji postelji"...

In tudi pretiranega urnika kosil se nismo držali načrtno (čeprav red mora bit, hehe...ampak bolj zaradi tistega, ki kuha, sicer pa itak filozofiramo, da je treba večkrat po malem in tisto, kar ti paše), zato ni bilo problemov, kar se tega tiče, ne prej, ne zdaj....

 

No, pa je še meni ratalo malo duvanja

Mygrace

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jun 2012 0:22

Ah, PMateja - predvsem se čimmanj sekiraj! Red mora bit, to je res, ampak red poskušamo v družinah vzdrževati itak že 355 dni na dan. Če je torej 10 dni rezerviranih za dopust, naj bo ro res dopust - za vse. Zate, za moža, pa tudi za otroka. Tudi še tako majhen otrok opaža spremembe v dnevnem ritmu in če so te spremembe pozitivne (beri - sproščena starša) so mu samo v prid :)

Meni se ne zdi čisto nič narobe, če kosilo na dopustu pač ni kosilo, kot smo ga vajeni doma. Se pač zjutraj malo bolj naješ, saj imaš tudi več časa (ker si na dopustu, itak ;), čez dan uživaš v morju, senčki, dremanju pod borovci, dobri knjigi in dovolj časa za igrice z otroki, zvečer pa vsem ponavadi spet paše malo več hrane. Ko sta bila moja dva še taka malčka, kot je zdaj tvoja, ni nikomur padlo na pamet, da bi sredi dneva kuhali nevemkakšne mineštrice in jedi "od doma". Zjutraj smo si pripravili malo bolj konkreten zajtrk, čez dan pa je bilo tako za naju kot za otroka pri roki dosti sadja, kakšna skuta, jogurt, čokolino, kruh, čežana iz jabolk in breskev s piškoti in podobno. Zares kuhati smo se lotevali šele proti večeru. In vsi preživeli. Pa če smo ves dan preživeli v senci na plaži ali pa v senci ob šotoru, jedlo se je bolj po "dopustniško".Torej brez nekih "domačih" pravil.  Včasih tudi še čisto sveže škampe na žaru ob devetih zjutraj, če jih je mož prinesel direkt z ribarnice ali pa ves dan mlečne izdelke in sadje, kakor kdaj

Ampak seveda ni nujno, da je tudi tebi in tvoji družini tak režim všeč, boš pač po svoje naredila, glavno, da boš sproščena. Če si prepričana, da mora otrok tudi sredi dneva dobiti "kaj toplega", pač skuhaj zjutraj ob zajtrku zelenjavno mineštrico, jo napolni v termos, pa bo. Ali pa bolj hranljiv sadni "smoothie" z dodatki - zmiksaš sveže sadje, dodaš skuto ali jogurt, morda še kake kosmiče, pa bo tudi dober obrok za tvojo malčico. Za moža pa kako suho salamo, pršut, zrezek z žara ...Glavno, da te vse skupaj ne bo preveč obremenilo

Sama se pač iz otroštva spomnim, da mi je bilo najbolj zoprno hoditi sredi dneva nazaj v apartma/prikolico/hotel na obvezno kosilo (ker je bil pač tak red pri starših in ostali žlahti) in se siliti z vročo juho in mesom in podobnimi rečmi, ki so pri nas "morale" biti za kosilo. Pa maminega nezadovoljnega obraza, ker nisem skoraj nič pojedla ... ona pa se je "žrtvovala" da pripravi pravo kosilo. Jaz pa sem bila čisto dovolj sita od divjanja po pesku, enega sladoleda in parih sladkih hrušk, pa kake žemlje

Eh ... smo bili pač ujeti v nek "mus" ritual.

 

Naredi si dopust res dopust in ga preživi tako, da bo za vse najlepše. Pa čestitke še za četrtega bodočega člana družine

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti