Po(lo)mije v kuhinji

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 20. maj 2012 0:37 | ogledi: 16.007 | odgovori: 78

Slikate kdaj svoje kuharske podvige, ki se ravno ne posrečijo? Mogoče ste eni redkih, ki sem jim to nikoli ne zgodi. Sama žal ne spadam med vas ;)

bolj med tiste, ki jim je znano tole

2012-05-17_20.55d.49.jpg

V stilu galerije CAKE DISASTERS spletne strani cake central odpiram temo. Upam, da se kdo opogumi..

Link do cake central: http://cakecentral.com/gallery/view/album/177/cake-d

Temo je spremenil(a) bannanna dne 22. maj 2012 0:14

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. maj 2012 1:16

Oh, poguma mi ne manjka, samo slik nimam. Moje torte so praviloma grde, ampak na okusu se to ne pozna. Se je enkrat že zgodilo, da smo torto delili z zajemalko, zmanjkalo je je pa potem v trenutku. Sicer pa - kaj pa manjka tejle na tvoji sliki? Malo čokoladne šminke, malo maskare s smetano ali čim podobnim, pa bo čisto OK, mogoče ne za v izložbo, za na krožnik pa prav gotovo. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. maj 2012 8:26

Polomij v kuhinji, oziroma jazbi temu rekla nezgode, pri meni kolikor hočeš.

Med tistisimi, ki sem si jih najbolj zapomnila, je tale. Nečakinja je imela rojstni dan. Kak mesec prej sem v lončenem okroglem modelu, z luknjo na sredi seveda,  spekla izjemno dobro makovo potico in so me prosili, naj jo spečem tudi tokrat. Seveda sem jo spekla. In jo po kosilu ponosno prinesla kar v pekaču na mizo, da jo samo obrnem in jo lepo slavnostno razrežemo. In sem lepo nastavila pladenj in obrnila model, dala vse na mizo, dvignila model in na sredi pladnja, pred desetimi gosti, je stal en kup na pol surovega testa z nadevom, ki ni bil podoben ničemur .... skratka, pojavila se je neprepoznavna in neužitna gmota moke, jajc, maka in kar pač še sodi v potico .... No,mi smo se temu smejali.

 

Ko sem delala tortiljo, špnasko jed s krompirjem in zelenjavo, je med peko treba obrniti model, da se speče enakomerno na oneh straneh. Ko sem to počela, sem malce nerodno nastavila pladenj pod velik okrogel pekač, in večji del tortilje (masa iz treh treh kormpirjev, osmih jac, zelenjave, čebule ....) je lepo skozi odprtino spolzel po mizi, se razlival po kuhinjsem stolu in polzel počasi na tla ....

Sem rešene ostanke dala na kup in med mešanjem lepo zapkela, pa je bila tortilja pač malo drugače. Da bi se sekirala zaradi tega? Mi na misel ne pride. Smo se spet smejali.

 

Moji mami je pa iz torte nastala grmada. Z že gotovo malinovo torto se je spotaknila in padla, torta je šla v maloro, nekaj je ostalo na pladnju. Je to lepo naložila na kup, spekla malo biskvita, obložila kup ostankov, okrasila s smetano in smo imeli malinovo grmado.

 

Vse se da rešit.

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. maj 2012 8:46

Mamamia, jaz sem strup za datume, veš!

Želim ti vse naj, naj!

 

 

 

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. maj 2012 9:05

 

hehehe, to pa ja ne spada med polomije v kuhinji????? Sicer se pa tudi s torto pod mizo prav lepo da praznovat

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. maj 2012 9:33

naor je napisal/a:

Mamamia, jaz sem strup za datume, veš!

Želim ti vse naj, naj!

 

 

 

 



naor

 

hvala, hvala ...

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. maj 2012 9:34

limnol je napisal/a:

 

hehehe, to pa ja ne spada med polomije v kuhinji????? Sicer se pa tudi s torto pod mizo prav lepo da praznovat



Sonja

 

Samo da je torta, na mizi ali pod njo; bolj je pomembno, da kozarec in steklenica ne padeta pod mizo, hehe ...

mamamia

honestsoul66  

član od: 16.9.2007

sporočila: 47

20. maj 2012 11:05

Čeprav se zelo redko oglašam, sem redna obiskovalka kulinarike. Nekateri stalni pisci prispevkov, nasvetov, receptov ipd. so mi še posebej pri srcu...med njimi tudi Mamamia.

 

V mladih brezah tiha pomlad,

v mladih brezah gnezdijo sanje -

za vse tiste velike in male,

ki še verjejo vanje.... (Minatti, I.)

Še mnogo sanj in na zdravje!

 

honestsoul66

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

20. maj 2012 11:12

Jooooj kako sem vesel, da se tudi velikim DAMAM KUHANJA oz DAMSKIM MOJSTROM dogajajo nezgode.
Ko sem že ravno mislil vse zalučati čez balkon, saj sem vrgel dve masi za muffine stran in ko sem bil na robu joka in jezen da nimam tel. cife od mamamie (moja velika zaveznica in vedno pripravljena pomagati), saj sem rabil vzpodbudne besede, me je misel da mi še rabarbarina pita propade tako uničila, da sem si rekel, da sedaj pa res ne bom več nič delal. Skoda denarja in živcev. A hvalabogu, ko se je pita hladila, in ko sem probal kos, pri čemer je dno bilo lepo nežno zapečeno, fila sladko kisla, crumbli pa ravno fajn rjavi sem dobil novega vetra pod krila. Od 3 vikend projektov sta mi 2 uspela, pri čemer je bil 1 PERFEKTEN, 1 SOLIDEN en pa POLOMIJA...
A nič ne de, sedaj ste me, drage dame REŠILE, mi vlile upanja in novega veselja do kuhalnice.
Še enkrat hvala za redno pomoč, kljub mojim butastim vprašanjem, cukrastim zahvalam in neumem pisanju.

Mamamia: Saj te imam rad, ampak tvoje "nesreče" so mi kljub temu sedaj zelo pomagale, tako da sem en mau vesel da se tudi tebi občasno zgodijo

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

20. maj 2012 14:33

Zmagovit polom je bila kao špinačna lazanja. Kupila sem zamrznjeno pasirano špinačo in jo podušila na ponvi. Malo sem jo šla še podlivat med tem in to skupaj z bešamelom zlila po korah za lazanjo. Ko smo jemali na krožnik je bila zadeva v agregatnem stanju juhe, se pravi špinačna juha s testeninami umes Rešitev itak klasična - smeh, pa pojedli smo tudi. Saj ni bilo slabo

Viva Meier

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

20. maj 2012 16:00

tekoči donavski valovi, ker sem puding skuhala v 1 litru, namesto 0.5 L mleka... še dobro, da je model za torto tesnil :D sladica bila ena boljših, zelo sočna...a nerodna na krožniku

 

taljenje bele čokolade v mikrovalovki oz na splošno nepoznavanje kako stopiti belo čokolado. rezultat je bil večkrat neuspešen :) pa bolj ko sem segrevala, slabše je bilo

 

kruhovi cmoki - prvič delala, malo po občutku, premalo kuhala in na koncu postregla v sredini pocaste cmoke :) še dobro, da so bili zrezki zraven dobri in so malo rešili situacijo

 

 

 

pinch

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti