Po(lo)mije v kuhinji

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

22. maj 2012 10:28

Prvo "delanje" kremšnit in tiramisuja- Testo za kremšnite premalo pečen, krema je bla za popit vse je šlo v koš potem sem pa rekla saj tiramisuja ni težko narest in lej ga po piškotih sem zlila 2dcl zoca in vrgla stran tako, da sta mi ratali dve polomiji v enem dnevu....

Iz napak se učimo

te.jcika

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

22. maj 2012 15:33

Moja (zaenkrat najhujša) polomija se je zgodila, ko sem bila stara 13 let in mi je mami naročila, naj k piščančjim zrezkom naredim smetanovo omako in mi je povedala katere začimbe naj dam noter in ker nisem vedela, da se začimb da po vsake malo, sem dala ogromno rožmarina, okus pa je bil obupen. Na koncu je mami še enkrat naredila omako in poskušala rešit zrezke :) Zaradi te nezgode še danes uporabljam rožmarin bolj previdno.

 

Tudi z biskvitnim testom sem imela kar nekaj težav, sej mi je velikokrat ratal "podplat" 

Zuckerfee

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

23. maj 2012 7:32

Hčeri (tedaj 12 in 9 let) in prijateljice sta si na morju v apartmaju zaželeli jesti kokice - tiste v vrečki in se naredijo v mikrovalovni. V tej mikrovalovni smo jih delali že prej. Mikrovalovko sta pravilno nastavili, dali vanjo vrečko s kokicami, potem pa se je po dobri minuti začelo kaditi iz mikrovalovke. Starejša je takoj ugasnila MV, vendar prostor je bil zakajen, od MV pa je kar tekla rjava tekočina, kokica v vrečki pa so bile zažgane do neprepoznavnosti. Mikrovalovko sva nato z možem čistila - razdrla sva jo do najmanjšega dela in čistila rjavo brozgo. Do konca dopusta sva jo zračila na balkonu. MV je delala. Lastnici apartmaja smo ponudili nakup nove, a je to odločno zavrnila. Ko smo se čez leto vrnili, je bila MV še vedno v apartmaju in delala brez težav.

http://www.mojalbum.com/tajda

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

24. maj 2012 11:00

Ena nedavna:  Za nedeljski zajtrk sem že n-tič delala Brzaka po receptu iz baze, ki mi je doslej vedno uspel. Ker sem hotela bolj majhne kolačke, sem testo nalila v silikonski pekač za muffine, ki pa je malo prevelik za mojo mikrovalovko. "Pa kaj," sem si mislila in s svojo blond in še malo zaspano logiko privihala robove pekača. Seveda se je med vrtenjem krožnika v mikrovalovki pekač premaknil in večina testa je stekla ven. V modelu je ostalo le malo mase, ki pa se je po nekem čudnem ključu zažgala od znotraj. Namesto slastnih brzakov s svežimi jagodami  sem za zajtrk imela čiščenje mikrovalovke in dolg nos . Fotografirala nisem, sem bila preveč slabe volje

motovilčica

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

24. maj 2012 12:37

Še moj manjši spisek, v zadnjem času:

-slivovi cmoki so postali slivov močnik( ne vem kako, ne vem zakaj, razpadli so na prafaktorje)

-v biskvit sem namesto 0,5deci olja vlila 1,5 deci olja( fuj in fej, ni bilo za nikamor)

-piškoti ki naj bi vsebovali loj, so vsebovali svinjsko mast(ne sprašujte zakaj)

-čokolado sem poskušala na hitro stopit v mikrovalovki;rezultat zažgana čokolada in posoda(šla je tako posoda kot čokolada v koš, luftala sem pa en teden skup)

-pozabili so mi povedat, da je meso že soljeno, solila sem ga še dodatno, spanirala, reakcija ljudi na obrazu neprecenljiva

-solila sem kavo(nisem jaz kriva če je pa vse v enakih lončkih), pohvala gostom, ker so kavo poskušal dejansko spit (izdal jih je obraz)

-delala torto za soseda, krema v sredini se je utekočinila:na koncu je šla torta v zmrzovalnik, da je vsaj malo po vseh popravkih stala skupaj.

-preveč navlažila biskvit za torto; med transportom(v mojem avtu) je začel sok odtekat iz torte na pladenj, iz pladnja po sedežu avtomobila(kemično čiščenje me še čaka)

 

barbay

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

24. maj 2012 13:15

Kakšen teden nazaj, sem v vsej naglici hotela se izprsiti še v kuhinji. Najdem v zamrzovalniku vrečko špargljev, malo blanširanih. Si rečem, da to bo pa super juha. Hitenje, hitenje, hitenje, pa sem stresla kar celo vrečko, stebla, srednje dele, vrhove naenkrat noter, malo podušila in zalila z vodo. Seveda so vrhovi že na tej točki bili v pire obliki, stebla pa še zelo "al dente" . Zatem sem vzela palični, da to zdrobim v fino kremno juho, kar itak ni šlo, ampak sem še kar utopično mislila, da miksanje ne gre zgolj zaradi velikosti kosov, v skrinjo sem jih dala namreč na grobo zrezane. Probam malo juhe, okus super, to bo to. Dam na mizo, jedci navalijo, sledi prvi mmmmm , ko so zajeli "vodo", potem pa 5 min mrtve tišine, nakar se prvi le pojunači, če sme tole pustit, ker so šparglji trdi, ko strela. Malo sem zardela, dala gor od ust do ust, juho smo hitro pretresli nazaj v lonec, via wc, potem pa navalili na špagete z bolonjsko, ki so bili zadetek v polno. Konec dober, vse dobro

Viva Meier

lenika83  

član od: 27.9.2010

sporočila: 22

25. maj 2012 7:56

OlivaB je napisal/a:

Drugače je tudi moj seznamček kar dolg Od tega, da sem naredila za goste višnjevo torto oblito z rjavo čokolado. Slednja se je tako močno strdila, da sem komaj komaj narezala kose. Gosti skorjice nikakor niso mogli predreti z vilicami, tako da so nazadnje pojedli čokoladni pokrovček posebej, tako kot pri kremšnitah Je bila pa vseeno pohvaljena, da je zelo dobra 

OlivaB

Jaz sem enkrat s fenom segrevala čokolado na torti, da sem sploh lahko zarezala z nožem  

Še vedno se spomnim kako sem jokala, ko sem prvič pekla torto. Zmešala sem biskvit in dala v pečico na 200 stopinj kot je pisalo v receptu. Čez nekaj minut sem pa pogledala v pečici in je bila torta že lepo temna, v sredini pa je bila ena ogromna kupola. Prijela me je totalna panika in sem zmanjšala temperaturo na 150 stopinj, potem se je pa kupola totalno sesedla in je ostal visok rob torte, v sredini pa ravno toliko, da je bilo dno pokrito. Torto smo rešili tako da smo luknjo zafilali z zmesjo keksov in marmeade in je bil rezultat odličen

Ko še ni bilo želatine fix, sem vedno uporabljala tisto v lističih in vedno sem imela težave, da se je v kremi naredila v grudice. Potem sem pa prišla na idejo, da verjetno preveč počasi mešam in sem naslednjič zelo hitro s kuhalnico mešala kremo, ko sem noter zlivala želatino. Ko sem po nekaj minutah dvignila kuhalnico iz kreme, je bila pa vsa ovita v želatino

lenika83

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

25. maj 2012 19:22

barbay je napisal/a:
-slivovi cmoki so postali slivov močnik( ne vem kako, ne vem zakaj, razpadli so na prafaktorje)


Barbay to se preverjeno zgodi, če daš v lonec preveč cmokov hkrati. Ko daš cmoke v vodo, se ne smejo tiščat, pa je OK.



motovilčica

Sporočilo je spremenil(a) motovilčica dne 25. 2012 19:23

tejčola  

član od: 3.5.2012

sporočila: 27

25. maj 2012 21:33

barbay je napisal/a:

-solila sem kavo(nisem jaz kriva če je pa vse v enakih lončkih), pohvala gostom, ker so kavo poskušal dejansko spit (izdal jih je obraz)

barbay

 

To še ni nič, če samo kavo soliš.

Jaz sem zamenjala sol s sladkorjem. Ne me vprašat kako, zgodilo se je, ker nisem bila pozorna.

 Zamenjala sem posodici, v katerima imam sol in sladkor (posodici sta si dokaj podobni, le da imata drugačen pokrov). 

Moje kosilo pa je bilo takšno:

Sladkan rizi-bizi, sladkani dunajski puranji zrezki in sladkana solata. 

Pa to še ni vse. To kosilo sem skuhala v moji novi kuhinji, v moji novi hiši - torej je bilo otvoritveno kosilo.

Lačna sem bila "ko pes" in sem komaj čakala, da gremo jest. Ugriznem v dunajca... OOOOOO sufer!!!

Sladko - no , pa sej ni bilo tako hudo, potem smo si to solili, pa je bilo malo bolje, ampak narežali smo se pa.

Nikoli ne bomo pozabili!!!

 

Tejč

tejčola

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

26. maj 2012 10:51

Zadnja polomija peka torte v četrtek. Dam lepo pečt v pečici in mi zazvoni telefon in izberem sploh me vem kako program z zgornjim grelom. Po 15 min pogledam in iz pečice smrdi po zažganem. Izteklo se je ok, ker sem tisti del le odrezala, ostalo je bilo ok.

Včeraj pa pečem musako in ko dam na koncu še smetano in jajca čakam in čakam, pa se še po 15 min nič me dogaja. Saj se ni če pa je bil program nastavljen na čiščenje pečice....ojoj...zdaj vemo kateri škrat mi je obakrat zamenjal program. Sinček, ki se je igral z gumbi, ker jih nisem potisnila noter.Namreč rad se mota po kuhinji, ko kuham in nisem opazila, da to mimogrede naredi.  Ko sem mu rekla če je on premikal gumb se je veselo smejal,jaz pa šele sedaj vem, da se je že prej zgodilo, jezila sem pa nase, češ kako sem pozabljiva...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti