Po(lo)mije v kuhinji

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

8. jun 2012 23:49

tretnutno se spomnem dveh polomij iz bližnje preteklosti

1. TEKOČI ŠPINAČNI NARASTEK

skuham špinačo, naredim bešamel omako, zmešam, dodam pire krompir in nekaj manjših koščkov krompirja, lepo v ognjevarno posodo, obilno naribala gor sir in hop v pečico. Peklo se je dobre pol ure, lepo se je naredila skorjica. Presenečenje je sledilo, ko sem želela postreči narastek na krožnik. Namreč bilo je tako tekoče, da sem ga morala na krožnik dati z zajemalko. K sreči sva ga jedli samo jaz in mama.

 

2. Na dan izpita sem ponavadi izredno žiučna, snov ponavljam le vsake toliko. Ponavadi na dan izpita zjutraj vedno nekaj spečem, ker me peka sprošča. Torej naredila sem čokoladne muffine, vaniljevo kremo, lepo nabrizgala vse skupaj, okrasila. Taki cupcakesi mi niso še nikoli uspeli. Dala sem jih v hladilnik. Lepo naredim kosilo za očeta, ki je bil edini doma, odprem hladilnik in puuuufffff, vsi kolački so lepo padli iz hladilnika(bili na pladnju) in kremo sem imela vsepovsod. Spravila sem se narediti novo kremo, nabrizgala na muffine in tekla na izpit. Oitno je bil tole dober znak, saj sem izpit opravila z odliko.

 

lp

ledenka_

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

9. jun 2012 16:13

Animatorjem, ki se pripravljajo na oratorij sem obljubila, da jim za jutri naredim minjone, ker sem dobila dva litra smetane s katero ponavadi ne delam, ki je imela še kar nekaj dni do preteka roka. Začneva s hčero delati. Prva smetana se le s težavo naredi - poskusim grenka - vrževa proč, poskusiva še z drugim litrom, prva količina smetane se stepe, druga tako tako, tretji del pa popolnoma zvodeni. Ni nama ostalo drugega kot, da sva šli v trgovino po novo smetano preizkušene kvalitete in tako jutri minjoni bodo.

http://www.mojalbum.com/tajda

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

10. sep 2015 9:59

Na sveža hotela sem narediti churose vzmemem plastično brizgo ostane batek notri vržem stran iščem mojo močnejšo vrečko je ni nikjer vzamem tiste tanke pvc vrečke počijo.No zdaj sem pa z žico naredila cmoke pa vaniljiev puding bo za polnilo

Tudi meni se je cel pladenj kremšnit prevrnil ko sem ga jemala iz hladilnika pa gledala sem kako to ,da se puding ne zgosti seveda če sem v liter mleka dala samo 1 puding

bela120

Sporočilo je spremenil(a) bela120 dne 10. 2015 10:01

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. sep 2015 12:12

Moja zadnja katastrofa, ki je verjetno tudi ena večjih, se je zgodila, ko sem iz raztresenosti pozabila pritrditi snemljivi obod za torte, preden sem vanj vlila testo ... no, takoj ko vlijem, začne ob strani rahlo ven teči - meni nič jasno, kaj je zdaj to, samodejno primem za obod iz navade, in bum. Mini poplava po mizi, tleh, stolu, sama pa šokirana stojim sredi vsega skupaj, še vedno v procesu dojemanja, kaj se je dejansko zgodilo. Ni kapnilo, naj vsaj nazaj poveznem obod, ne. /kera bunka

Life is war against boredom~

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

10. sep 2015 17:57

Jogurtova strjenka mi ni hotela pasti iz modela, zato sem ga obrnila na glavo in držala po pipo z vročo vodo. Vsa strjenka je padla v korito :(

ema82

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

10. sep 2015 20:20

ema za to svetujem model namazati z oljem in posuti z sladkorjem v prahu

bela120

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. sep 2015 21:08

Ali pa posodo ogreti s fenom namesto pod vročo vodo...

čoko

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. sep 2015 18:52

Nekoč, davno nazaj, bila sem tako mlada, kuhat čist nič nisem znala ( pri nas je mami kuhalnico v roki držala ) mi smo iz vrta nosili, pleli, okopavali, putke in zajčke futrali, jajčka pobirali...

Pol pa, en dan se je zgodilo... Starša sta šla na en semenj ( se res ne spomnim več, kam... )

sem mojemu starejšemu bratu želela narediti najboljše kosilo....

nabrala sva čebulo, paradižnike, grah, korenček... potem sem pa v en majhen piskerček dala kuhat makarone... še danes jih vidim, kako so kipeli... prekladala sva iz enega piskra v drugega... ko ga danes spomnim, ali se on tega še spominja ? me samo nežno poboža in reče: Pa veš da, sestrica, spomnim se...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti