Po(lo)mije v kuhinji

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. maj 2012 17:41

honestsoul66 je napisal/a:

Čeprav se zelo redko oglašam, sem redna obiskovalka kulinarike. Nekateri stalni pisci prispevkov, nasvetov, receptov ipd. so mi še posebej pri srcu...med njimi tudi Mamamia.

 

V mladih brezah tiha pomlad,

v mladih brezah gnezdijo sanje -

za vse tiste velike in male,

ki še verjejo vanje.... (Minatti, I.)

Še mnogo sanj in na zdravje!

 



honestsoul66

 

Ivan Minatti, ki ga tako rada berem, pa še verzi, ki so mi tako blizu .... cmokeca

 

MBrando, zgode in nezgode, knigo bi lahko napisala; nič še nisem rekla o mojih palačinkah (ena redkih stavri, ki mi ne grejo od rok, vendo nastane šmorn), pa prvi poskusi z želatino in delanje šarlote ... solze in smeh

mamamia

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

20. maj 2012 18:34

pečenje krapov MISIJA NEMOGOČE

Andreja2

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

20. maj 2012 19:16

Joj poleg špinače... s kolegico sva pekli cimetove rolce in seveda je bila kuhinja polna čebljanja. Tako sva segrevali mleko in v njem topili margarino, da bi s to tekočino potem naredili testo. Itak je ob babjem govornjenju mleko skoraj zavrelo, midve pa sva ga veselo vrgli po moki in kvasu ter se še čudili kako bo pa to težko umesit, ker je masa tako vroča. Zameseno testo sva pustili dolgooooo, da bi se res dvignilo pa nič od nič. Ob tem sva se ves čas čudili, da kako to, da se nič ne dvigne. Needless to say, da so bile rolice en tak cimetov prepečenec in da mi je nekje z enodnevnim zamikom le sinlo v glavo, da vrelo mleko in kvas ne gresta dobro skupaj. Pa obedve stari okoli 25, spekle že par potic in kruhov, a tisti dan so bili možgani nekje na Bora Bori očitno in je bilo razumevanje osnov biologije 5. razreda čiiiisto preveč...

Viva Meier

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

20. maj 2012 20:28

Uh, to je taaaak grozno, ko se ti nekaj zaj***.

Pri enem tribarvnem pecivu sem v sredinski del dala preveč sladkorja in premalo moke. Na koncu je romalo na kompost, ker je bila sredina cela tekoča.

Čokoladni piškoti z očitno premalo pecilnega so se tako zelo razlezli, da sem dobila ravno biskvitno ploščo. Pa sem naredila punč kremo in novo vrsto peciva z marcipanom.

Limonina pita se mi je kar dva krat zaporedoma ponesrečila, potem pa sem jo nehala poskušat narediti. Enostavno se ni hotela strditi, vedno je bila cela pocasta.

Tu je ta recept: http://www.kulinarika.net/recepti/5749/sladice/limonina


Če gre pecivo skombinirat z različnimi sestavinami v neko novo, je super, drugače pa se pri nas daje naprej pujskom

 

 

 

 

yulchi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. maj 2012 20:37

Limnol, vem, da rd ne spada med polomije v kuhinji, ampak se mi je zjutraj mudilo na en piknik, pa sem hotela še voščiti naši slavljenki, potem sem pa na hitro pogledala teme in evo je. Prišla mi je točno na muho in sem hitro izkoristila gužvo. Ker pa rada kuha in peče, sem svojo čestitko vštulila med polomije. 

Sem pa bila v Mariboru na enem praznovanju rojstnega dne. In imeli smo se čisto po štajersko super. Oni pač znajo narediti žur.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. maj 2012 21:30

[citat=--naor--]

Limnol, vem, da rd ne spada med polomije v kuhinji, ampak se mi je zjutraj mudilo na en piknik, pa sem hotela še voščiti naši slavljenki, potem sem pa na hitro pogledala teme in evo je. Prišla mi je točno na muho in sem hitro izkoristila gužvo. Ker pa rada kuha in peče, sem svojo čestitko vštulila med polomije. 

Sem pa bila v Mariboru na enem praznovanju rojstnega dne. In imeli smo se čisto po štajersko super. Oni pač znajo narediti žur.

 



naor[/citat

 

Hm, pri meni te ni bilo ...

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. maj 2012 22:11

drugace pa pod moje polomije dostikrat spada pariska krema. ce jo naredim tako da stopim cokolado v smetani, se mi sesiri se preden postane puhasta. ce vmesam cokolado v ze stepeno smetano se pa naredijo male grudice. bela cokolada pa je tako ali tako razred zase. zaradi prekratkega kuhanja kreme za kremsnite so udi moje ze bile na zlico

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. maj 2012 23:26

eh, jaz sem v drugo smer, bilj trdo.  S taščo sva take krofe spekli, da bi koga ubili, če bi ga v glavo zadel ... enkrat so bili ko žabe - ko sem jih dala v olje (friteza, naštimano na temperaturo), so se na eni strani razprli, na drugi pa držali skupaj.

 

Pa tudi "zamorčke" namesto ocvrtega piščanca smo že jedli, na pol razpadle ribe s potrgano kožo ... bolj se debata razvija, več se bom spomnila ...

 

Sploh drugi poskus šarlote je bil originalen: na dnu sklede je plavala tekočina, vrhnji sloj je bil pa mehek in kar okusen ...

mamamia

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

21. maj 2012 1:15

Joj pri nas smo iz šarlote ven skale, ne koščke, neraztopljene želatine vlekli. Ko počneš preveč traparij hkrati in potem želatino v mlačno-mrzli kremi raztapljaš...

Viva Meier

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

21. maj 2012 1:18

Zanimive zgodbe! Meni se je zaradi polomije popolnoma zamerila rdeča pesa. Od tistega nerodnega kuhanja in vlaganja sem imela toliko čiščenja, da se je ne lotim nikdar več. Za naše potrebe jo bom rajši kar kupila.

Zelo zabavna se mi je zdela prigoda sodelavke, ki je hotela speči potico, pa ji testo ni in ni hotelo vzhajati. Ker je bila že pozna ura, je vsa jezna vrgla testo v kanglo s pomijami in kanglo postavila ven na hodnik, da jo bo zjutraj nesla ven. Zjutraj je bila testa polna kangla in še po hodniku ga je bilo dovolj.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti