Izbira pasme psa-kmetija

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

18. apr 2012 7:44

mamaF je napisal/a:

 

K tej statistiki nekaj doprinese tudi izjemna priljubljenost in zelo veliko število zlatih prinašalcev pri nas. Pa seveda vse tisto, kar ste že prej navedle - nevzgojenost ljudi, neodgovornost staršev, ki pustijo otrokom siliti v "leeeej, prijaznega kuuužkaaa" ...


Mojca

To tudi mene razjezi..bemomilo pa ne silit v njega, pa če izgleda še tak cuker. Tudi njim kdaj prekipi. Tudi oni imajo radi svoj mir. Mojo mami je pred kakšnimi 5 leti ugriznil sosedov škotski ovčar, ki je do tedaj z njo "okopaval" ali bolje rečeno zakopaval povrtnine na njivi. Ja vsekakor je bila sama kriva, je tudi sama to rekla. Zakaj je morala stegovati roko čez ograjo? Pes je pa najbrž bil izmučen od vročine, ki je bila takrat res "pasja", in je ugriznil. Čeprav je potem baje začel cviliti, ko je videl kaj se je zgodilo..Pri našem pokojnem mešancu sem vedno otroke stran odganjala. Nikoli ne veš kaj mu roji po glavi, ugriz pa se pozna vse življenje-še bolj strah.

Ampak saj smo vsi isti..vsaj jaz se kar stopim ko vidim kakšno mrcino. Ne stegujem pa rok, dokler me ne ovoha in se ne "pogovoriva". ZIHER je ZIHER ;)

 

Slikica pride :)

pe3ca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. apr 2012 8:56

Pri zlatih prinašalcih je problem tudi to, da so jih zaradi popularnosti začeli rediti vsepovsod, brez vzrejnih dovoljenj, potem pa pride še do požlahtanja... Naš družinski prijatelj ga je šel iskat na Poljsko ravno zaradi tega. No, mi pa smo se potem raje odločili za še vedno prinašalca, ampak labradorca. 

@Tamalaurša, ti z veseljem našega za par dni damo na počitnice, 12letna gmota sline in ljubezni, upokojeni reševalni pes, ki še danes z veseljem vse okoliške mačje mladiče prinese domov, da ne omenjam domačih zajčkov in kokoši, lepo zagrabi (kot prava mama) in prinese pokazat, s kokošmi tega ne počne več, smo ga odvadili. 

Rok stegovati proti psom ni zaželeno, ker smo enostavno toliko višji in bo pes morda že zaradi tega nastrojen (saj vidite, kakšno grbo znajo narediti, tudi naša mucka), sama vedno počepnem in se spustim na telesno višino psa ter mu potem ponudim roko oziroma počakam, da se sam odloči približati.  

Loni Makaroni

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

18. apr 2012 10:23

MamaF najlepša hvala za tole povezavo... jih bom najbrš že danes kontaktirala. Kot berem je tole "preganjanje" strahu res lepo postopno... poročam ko izvem kaj več :).

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. apr 2012 10:31

Super! Lahko si gotova, da ne bo nič na silo ... če si predstavljaš, da gre za pse in ljudi, ki jih povabijo celo na pediatrično kliniko k hudim bolnikom oz. v zavode, kjer jih srečajo slepi otroci itd., veš, da mora biti vse zelo zelo previdno in postopno :)

Držim pesti zate!

Mojca

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

18. apr 2012 16:48

Pe3ca, odlično!

    Javi...

Tamalaursa, ti želim uspešno privajanje in premagovanje strahu!

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. apr 2012 17:14

SE mi zdi da tale slike pove vse

 

 

Pa nasplošno obstajajo nekateri psi, ki se pač ne marajo božati. Pri biotehniški fakulteti, ob Graščici je vedno ogromno sprehajalcev s psi (večina spuščenimi) in sama se vedno ustavim, počakam da me pes prevoha in ponavadi gre potem itak dalje. Loni veš zakaj imam jaz pomisleke pred počepanjem? Ker me vedno zaskrbi, da bi me pes šavsnil v obraz. Če že, naj zagrabi roko ali nogo...

 

Tamalaursa tebi pa veliko uspeha pri odpravljanju strahu

Roncolino

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

18. apr 2012 17:40

Sama sem lastnika maletežanke in jo toplo priporočam Če pa bi se odločala za neko veliko pasmo, pa bi bil to vsekakor mejni ovčar- border collie.

 

 

Lila Roza

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

18. apr 2012 19:31

Rocolino in tisa hvala vama :). Drugače pa se s tisto sliko ne strinjam čisto. Meni so pitbuli zelo simpatični psi in bi ga takoj imela. Mogoče tudi zaradi oddaje na Animal planet pri kateri ima neka ženska zavetišče za pitbule in so mi vsi res takooo simpatični. Sem bila zadnjič pri prijateljici, ki ima mašanko med pitbulom pa še nečim in je bila psička tako prijazna kot še noben pes, če si jo ignoriral te je začela kar pod rebra z smrčkom dregat. 

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

18. apr 2012 19:52

Pri nas imamo tudi pitbula,vendar ta pes ni za čuvaja, kajti vesel je vsakega človeka, ki pride na obisk.

marja

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

18. apr 2012 20:01

Ma pitbuli se mi zdijo kot kakšni medvedki. Bi moral res zelo agresivno lajati in mi zobe kazati ali pa kar na enkrat proti meni hiteti, da bi se ga ustrašila. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti