Kam po slike za dokumente?

tema je zaklenjena

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

24. jul 2012 14:00

perpetua je napisal/a:

alibaba je napisal/a:

Zelo zelo razočarana sem nad zaprtjem fotoateljeja Polone Potrč . Sem bila med tistimi: enkrat Potrč, vedno Potrč. Morda kdo ve za fotografa, ki dela fotografije za dokumnente, ki niso 'policijske' ?

Upam, da bo Polona našla naslednika, ki bo prevzel njen stil in kakovost.

 

Jaz pa mislim, da pri fotografijah kot so tiste za potni list, ni zelo bistveno, kdo te slika. Bila sem nekaj let nazaj pri Potrčevih, sem se slikala za pasuš. Bila sem navdušena, kako prijazno so se ukvarjali z mano, pa kapljice za sčistit beločnice, malo pudrčka, da se ne svetiš, itd. Plačala blazno veliko (za 4 minislikce), ampak vseeno sem bila vesela. Naslednji dan pridem po fotografije in o bog, bile so grozne, čisto od blizu, moja glava je zgledala, kot da imam 25 kg več. Sem se odločla, da lahko tako fotografijo naredijo kjerkoli in da raje za njo plačam 3x manj kot pri Potrčih...

Je pa res, ko ne rabiš tako strogih slikic, se pa njihov trud obrestuje in so fotke fajn



perpetua

 

Se strinjam. Tudi jaz sem na slikcah za pasoš kot bombaaa...na osebni pa prav šikana

vd007

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

25. jul 2012 2:37

Fotograf je tudi v stavbi upravne enote na Tobačni. Cena za 6 slik je 10 eur. Kvaliteta? Za dokumente, na katerih smo črno beli?

kajzar

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

25. jul 2012 9:41

Jaz pa sem šla k Foto Bobnarju in ko sem videla, da bom imela fotografinjo (ženske tovrstne težave bolj razumejo) sem ji naredila cel nastop, v stilu, vedno katastrofalno izgledan na fotografijah za dokumente in zato vas prosim, če lahko kaj naredite, da tokrat ne bi bilo tako. In ja, res se je potrudila in naredila nekaj verzij, pa še malce mi je skrila-retuširala eno grdo gubo na čelu, ki meni deluje gromozanska, drugi jo pa baje sploh ne vidijo!    

leandros

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. jul 2012 12:13

Človek mora imeti res prazno življenje, da sploh opazi fotografijo na dokumentu.

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jul 2012 16:20

Jaz sem vedno mislila, da morajo biti slike za dokumente neretuširane. 

Vanja

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

25. jul 2012 16:59

zzaki1977 :Človek mora imeti res prazno življenje, da sploh opazi fotografijo na dokumentu.

Commis débarrasseur

se strinjam- fotka je odraz momenta in retuširati pomeni potvarjati. 

menola

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

25. jul 2012 18:22

zzak1977, menola, saj bo, kmalu bo lunca mimo, pa bosta lažje živela!  

leandros

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jul 2012 19:14

zzak1977 je napisal/a:

Človek mora imeti res prazno življenje, da sploh opazi fotografijo na dokumentu.



Commis débarrasseur

 

S tem se pa globo strinjam.

Pa da pri fotografu štalo delaš, da na fotkah slabo zgeladaš? Jaz imam tako gubo sredi čela, da je še plastični kirurg ni uspel spraviti v red (se je vsa družina smejala, ko je bila malo zravnana ...), in če bi ta na fotki manjakala, kot da ne bi bila jaz.

Ja, kompleksi so huda reč.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 25. 2012 19:15

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. jul 2012 19:22

Ravno sem napravil 3 dokumente, vse skupaj mi je vzelo 20 minut s slikanjem vred, stran vržen čas, denar in energija. 90€, puf!

Commis débarrasseur

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

25. jul 2012 19:31

Ah prosim vas lepo, nehajte že s kompleksi in vsiljevanjem svojega mnenja o nepomembnosti fotografij, avtorica je zgolje vprašala, če še kje obstaja kdo v ligi s Potrčevo (glede na njen dolgoletni staž in renome jih očitno dovolj misli drugače). Na drugi strani bi kdo ravno tako lahko posplošil, da očitno nekaterim kronično manjka smisla za detajle in estetiko in da morajo zato imeti hudičevo dolgočasno življenje. Pa ne ga no

In mimogrede, nekateri te dokumente kažemo večkrat kot drugi in sama sem že imela težave zaradi "čudne" fotke v potnem listu.

strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti