Kako peči blazinice ali žepke, ne da bi marmelada stekla ven???

cherry1  

član od: 24.2.2012

sporočila: 19

13. mar 2012 15:53

Ja ... Seveda pa tudi jaz piškote dvakrat stisnem - najprej s prsti, nato z vilico.

 

cherry1

cherry1  

član od: 24.2.2012

sporočila: 19

13. mar 2012 16:02

Doma imam modelčke za peko teh žepkov oziroma blazinic. Okrogle oblike - razvaljano testo s tem izrežeš tako, da model položiš nanj, potem daš na sredino marmelado in nakoncu stisneš. Imam problem - enkrat sem delala piškote s pomočjo tega in ko sem piškote stiskala, je vse počilo in piškot je bil uničen ...  Dalje sem jih
delala po klasični metodi.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem pripomočkom? 

 

cherry

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

13. mar 2012 16:58

Cherry1 misliš tak modelček, imam ga in ga pridno uporabljam. Navadno jih polnim s čokolado (nut......itd.) majo moji raj. Meni je modelček super, na obratni strani odrezeš krog, potem prestavim za spredni del, tam kjer so zobčki in napolniš in stisneš. Napolniš lahko tudi kakšen skutni nadev. Se spomnim, da sem ene 15 let nazaj, doma pri mojih starših narezala slive na malo jih malo popražila s sladkorjem. Skuto z malo sladkorja in jajcem zmešala. Polnila sem jih na večji model (moj oče je enkrat delal v Rusiji in jih je prinesel) vsake mase malo. Bili so malce drugačni žepki. Super okusni.

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

cherry1  

član od: 24.2.2012

sporočila: 19

13. mar 2012 19:07

Ja, mislim tak modelček, a ko sem ga uporabila, je na sredini modelčka -tam, kjer se prepogne- ven pokukalo testo. Bilo je zelo tanko in ko sem počasi poiskusila modelček spet odpreti je vse počilo ... 

cherry1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. mar 2012 20:05

Pri teh modelčkih testo ne sme biti pretanko.

tulka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

13. mar 2012 21:41

Ko delam s takimi modelčki (res je, da najmanjšega skorajda ne uporabljam), izrezan krog premažem  z beljakom. Kar prst pomokam v beljak in obkrožim po krogcu, potem ga dam na modelček, notri nadev in  stisnem ne premočno ne premalo. Vseeno še prekontroliram z vilico, če je potrebno še kje dodatno stisniti.

 

Pozdravček!

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. mar 2012 8:58

cherry1, po moje pa das prevec nadeva, zato ti na drugi strani pokuka ven.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

cherry1  

član od: 24.2.2012

sporočila: 19

15. mar 2012 15:39

Najlepša hvala! 

cherry1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. mar 2012 16:05

Moj prijatelj me je vprašal, kaj bi moralo biti v žepku, če bi bilo,  in me je pognal v razmišljanje in rešitev.

Marmelada ne sme biti kuhana z dodatkom želina, ampak klasično, pri nas za pecivo uporabimo ribezovo, ki je pri izrezančkih lepo rdeča.

Želatina se na toploti stopi in i marmelado, ki je na videz trda, utekočini, zato je potem tak efekt kot bi nalil sok. Bolj ko je poceni, bolj teče.

Imam pa še eno rešitev: v žepke dam košček čokolade in košček  banane. Ne teče in je veliko presenečenje.

F r i n a

cherry1  

član od: 24.2.2012

sporočila: 19

20. mar 2012 17:35

Hvala!

cherry1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti