100% slivova marmelada brez dodanega sladkorja

To je pa res - čeprav je prav  slivovo marmelado brez dodatkov najlaže narediti, ker so slive same po sebi dovolj sladke in aromatične. Meni je slivova tudi ena najboljših (no, tik za malinovo), tako da jo jeseni kuham kar doma, pa nikoli ne "zdrži" dlje kot do Božiča. 

Sonja

Saj ne morem verjet - ta povidl, namazan na kruh (brez masla) smo sovražili skoraj vsi. Še palačinke so nam prisutili z njim. Za merendo sem dobila kos kruha, namazan s povidlom, vedno sem ga skrbno skrila nekam blizu vrtnih vrat (da bi mi bil pri roki v primeru vojne ali drugače povzročene lakote).

Malinova je pa dobra, seveda, pa malinovec tudi, vsekakor dosti boljši od kompota iz jabolčnih krhljev, suhih sliv in hrušk, kar smo namesto kokakole pili v moji mladosti.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti