Pavlova torta

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 25. feb 2012 8:04 | ogledi: 25.593 | odgovori: 11

Hojla!

Čisto sem že obupala ne rata in ne rata tudi včeraj ko sem  - msilim da je bil že tretji poiskus ne vem kaj delam narobe.Delam vse po receptu masa ki je že gotova in je na pekaču je super. In sedaj nastane problem po 10-15. min. se mi masa razleze.Kaj delam narobe mi prosim lahko pomagate,danes dobim obiske in eden od njih si strašno želi jesti to torto.

L.P.

 

mijamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2012 8:08

Lahko da je temperatura previsoka, ko pečeš? Beljakaovo testo običajno pečemo na 110 stopinjah, da se bolj suši kot peče.

mamamia

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

25. feb 2012 8:46

Pečico segrejem na 150 potem pa na 140 eno uro pečem, tako piše v receptu.Ko je masa na pekaču je visoka približno 5 cm.Moti me edino to da recepti niso enaki pri enem sem zasledila v navodilih jed. škrob.

mijamarija

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. feb 2012 11:06

Mijamarija,

jaz imam imam zelo podoben recept kot ti (ali pa celo isti - s coolinarike)  in mi uspeva. Pomembno je dvoje - prvič, če nastaviš pečico na 140oC, to pomeni, da je lahko v njej precej manj ali precej več, tako da je že pri temperaturi treba malo eksperimentiranja. Marsikaj kuham v pečici in za svojo pač vem, da če jo nastavim na 140o, potem v njej komaj kaj vre, tako da je temperatura očitno nižja. Malo se poigraj s tem. V receptu piše, da se suši 1 uro, ampak pri moji pečici to ni dovolj, pustim vsaj kakih 15 minut več, potem temperaturo znižam nekje na 50-60o in pustim še kakih 20 minut, potem pa izklopim in vzamem ven, ko je praktično sobne temperature. Plošče pridejo lepo krhke. 

 

Malo se moraš poigrati, enkrat bo že uspelo. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. feb 2012 14:42

Moja prijateljica iz Čile-ja () je po mnenju vseh naredila najboljšo pavlovo in vsakokrat je z veseljem delila recepte. Vsi so se vedno pritoževali, da jim ne uspe. Izkazalo se je, da je bila pečica čilenke pokvarjena in je svojo torto pekla na dosti nižji temperaturi, kot je bilo navedeno v receptu.

Jaz je sicer nisem nikoli delala (je res ne maram, po pravici povedano), ampak original nima nobenega škroba.

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2012 15:05

Če je soditipo Vanju usa, potem bo držalo, da bo 110 stopinj prava temperatura. Tudi moje izkušnje kažejo, da se pri tej temeperaturi testo ne razleze.

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. feb 2012 18:23

Jaz jo delam po temle receptu:

http://www.kulinarika.net/recepti/1204/sladice/torta-pa

in vedno uspe.

Imam pa res malo bolj 'počasno pečico'.

Termostati naših pečic (pa tudi centralnih kurjav, bojlerjev itd. so že takrat, ko so čisto novi, namenjeni samo približni, stopenjski zaznavi temperature.                                                      

Če bi na gumbih (oziroma na displejih, kdo pa še dandanes vrti butone) namesto na decimalko navedenih temperatur pisalo mlačno, toplo, vroče in ustavi, se žge ali celo: moka na pladnju zadiši, porumeni, porjavi, evo, pa si jo upepelila, bi bilo to vsaj toliko, če ne bolj precizno kot audio sporočilo pečice v treh jezikih, s katero sem se imela čast srečati nekaj tednov nazaj v bližnji okolici. Po kitajsko ne znam, po angleško si boste kar vsi sami prevedli, po naše se je pa slišalo tako:

Vaša pečka je ogreta na 180 stopinj celzija. Nadaljujte z vstavljanjem hrane. Po vstavljanju hrane zaprite vrata pečke. 

Saj mi najbrž ni treba poudarjati, da so vsi poslušalci tisti e v pečici slišali kot i in da je bila tudi angleška verzija o  plasiranju hrane v pečico malo risque.

Tega, kaj so povedali po kitajsko si ne drznem niti predstavljati.

 

 

 

 

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 25. 2012 18:33

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. feb 2012 18:49

Haha,

 

 

 

 

 

naor

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

20. dec 2013 8:11

testo za pavlovo mi je super uspelo, sedaj me pa zanima, kako naj uporabim zamrznjeno sadje ( gozdni sadeži), ali naj ga na hito pokuham v sladkorju ali naj uporabim kar zamrznjenega-kaj bi se bolje obneslo?

 

anibas

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. dec 2013 9:15

Jaz bi pustila kar zmrznjeno sadje, saj, če bo torta nekaj časa v hladilniku, se bo sadje, vmešano med smetano, samo stopilo. jaz bi ga samo povaljala v sladkornem prahu preden bi ga dala na torto.

Sweetie

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

20. dec 2013 9:26

Hvala Sweetie

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti