Pomoč pri sestavi jedilnika

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

tema odprta - 20. jan 2012 18:08 | ogledi: 15.579 | odgovori: 8

Jaz pa porebujem nasvet pri sestavi jedlinika za rojstni dan. Za predjed bi bil cocktail s škampki(ali kokosova juha), za sladico panna cota. Glavna jed mi ne gre:( Ker gre za 8 ljudi, bi najraje imela kaj iz pečice, da lahko(vsaj delno) vnaprej pripravim. Ne bi bilo kaj vsakdanjega(zrezki, filan piščanec ipd) in ne preveč finega. Lepo prosim za pomoč...vsak nasvet mi prav pride!:)

 

beli

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jan 2012 19:42

http://www.kulinarika.net/recepti/9986/mesne-jedi/telet

-preprosto, ne čisto vsakdanje, a spet ne preveč neobičajno

 

ali tole - preprosto za pripravo, lahko se skuha v naprej

http://www.kulinarika.net/recepti/12156/mesne-jedi/pisc

 

morda kajtakega:

http://www.kulinarika.net/recepti/9649/mesne-jedi/pisca

 

za prilogo:

http://www.kulinarika.net/recepti/16497/priloge/zeliscn

 

Je pa piščančji žur - v bazi receptov se nahaja - zmagovita kombinacija, lahko tudi kombiniraš malo po svoje (jaz dodam sir in kapre).

mamamia

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

8. nov 2012 12:09

pozdravljeni!

tudi jaz bi potrebovala le nasvet pri jedilniku ne bom odpirala nove teme zato bom vprašala tukaj.

v nedeljo pripravljam kosilo za 18 oseb jedilnik sem si zamislila sledeč:

 

goveja juha

korenčkova juha

......................

ocvrt puranji file

ocvrte piščanjčje bedrce

pečene piščančje bedrce

štefani pečenka

..................................

pečen krompirček

riž z zelenjavo

krompirjevi kroketi

.............................

zelena solata z jajčko

tunina solata z paradižnikom in koruzo

..............................

fruc rezine

 

zanimajo me vaši predlogi, mnenja , spremembe.

 

hvala za vašo pomoč

sančy

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

8. nov 2012 13:01

Glede na to, da boš imela kar veliko za pripravljat v nedeljo, izberi nekaj jedi, ki jih lahko pripraviš že v soboto. Pa še dvakrat piščanec, ocvrt in pečen, enako tudi krompir, pečen in kroketi, se mi ne zdi v redu.

Namesto ocvrtega puranjega fileja, bi napravila piščančji žur, ki ga jaz velikokrat delam s puranom. Fileje lahko popečeš že dan prej, naslednji dan samo naložiš v pekač vse in spečeš. Ali napraviš puranje zvitke s polnilom, ki ga želiš, jih zaviješ v folijo in skuhaš, naslednji dan pa narezane vložiš v eno omako, npr. smetanovo. Namesto krompirjevih kroketov bi naredila testenine, ki jih tudi lahko en dan prej skuhaš in nato naslednji dan pripraviš s pestom ali smetano, različnimi siri itd. Namesto riža pa bi izbrala ajdovo kašo, ki jo lahko že dva dni prej skuhaš in nato z zelenjavo, npr. brokolijem, bučkami ali brstičnim ohrovtom, tudi en dan prej kuhanim, zmešaš, dodaš smetano za kuhanje, sir, in zapečeš v pečici. Tudi tunine solate s paradižnikom ne bi pripravljala, ker ne sme nič stati, saj paradižnik hitro spusti vodo. Raje popeci bučke, jajčevce ali paprike in jih že prej pripravi z olivnim oljem in česnom.

Nekaj teh jedi sem jaz pripravila pred dvema tednoma, ko sem imela še malo več ljudi na kosilu in vsi so bili zelo zadovoljni.

zvezdica55

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

8. nov 2012 15:09

Jaz tunine solate ne bi delala ker h mesu mi nekako ne sede. Ali boš jedi stregla po porcijah na krožnik, ali boš dala vse na plošče in si bo vsak jemal sam. Ker tako količino hrane servirat na krožnike bo kar malo težko. Bodo prvi že vse skoraj pojedli preden dobijo zadnji. Jaz bi naredila ocvrt puranji file in štefani pečenko, zraven pa riž in zelenjavo posebej. Solato bi imela zeleno s fižolom (ker jajce bo že v štefani peč.). Bolje malo manj pa tisto dobro..., da boš tudi ti imela kaj od večera. Ne pa da boš izmučena padla v posteljo..

LP, Saša

Mir in dobro!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. nov 2012 15:40

 

Venturini, bravo.

Jaz bi zadevo še poenostavila in bi imela eno meso v formatu koščkov v omaki (ni nujno, da je golaž, je masa fint, kako daš meso na zelenjavo, malo podušiš, potem daš pa to na počasno pečenje na 60 stopinj (medtem delaš druge stvari) in potem gledaš, kako s zadeva sproti topi in če je treba še malo premešaš, pa kaj doliješ, pa gre. Namesto riža z zelenjavo, je totalno enostavno narediti sirove štruklje s pehtranom in/ali baziliko in imaš to za prilogo.

Pa namesto enega mesa (strahovito veliko mesojedcev) bi naredila eno kombinacijo tipo mozarela, češnjevci, jajčevci (to zadje pečeno) v kombinacijami s pečenimi pinjolami.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. nov 2012 15:43

A misliš cvreti med samim kosilom, ko bodo drugi sedeli za mizo? In, a si poleg tega še gostiteljica ali samo kuharica? Če si kuharica, verjetno ni problem.

Če si gostiteljica, si namesto pohanega raje umisli pečenko in piščanca iz pečice, ker to lahko pripraviš en dan prej in v nedeljo samo spečeš. Razen seveda, če imaš v mislih hladno pohano meso.

Solato ponudi raje po juhi in pred glavno jedjo. Tunina solata je čisto OK, če je samostojna jed in ne v sklopu velikega in težkega kosila. Namen solate je predvsem balast in hranilne snovi.

Za moje pojme imaš čisto premalo zelenjave.  Poleg tega ne pozabi na skledo na krhlje narezanega sadja: Jabolka in hruške nareži na krhlje in jih pokapljaj z limoninim sokom, grozdje, potem pridejo prav še kake mandarine, ki se enostavno lupijo.

 

 

Vanja

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

8. nov 2012 20:05

Puranji file lahko že v soboto pripraviš in ga oblečeš oz. paniraš,potem pa ga v nedeljo samo ocvreš.Majhne piščančje fileje posoli in popeči ,to lahko narediš tudi dan prej,v nedeljo pa to daj na pekač, na vsakega malo popraženega pora in narezan pršut,potresi z naribanim sirom in polij z eno sladko smetana,daj v pečico za dvajset minut da se zapeče.Štefani pečenko.Ker  je ravno martinova bi zraven rdeče sladko zelje in mlince,pa pečen krompir.Mešana zelena solata s fižolom in seveda sladica.

 

jelcy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. nov 2012 19:19

Solata s tunino je odveč pri tako nasitnem jedilniku. Namesto te solate naredi rdeči radič ali zeljno solato, ki ji dodaš nastrgan korenček in začiniš s koprcem. Da je malo drugače kot smo vajeni.

 

 

 

 

 

 

 

Namesto kroketov - mimogrede, za 18 ljudi takšne priloge je kar nekaj dela - bi jaz naredila ajdovo kašo, bodisi z zelenjavo (in brez drugih  nasitnih dodatkov) bodisi brez. Ali pa narediš ajdovo kašo z rižem - priloga se anredi kot rižota, le da je pol kaše pol riža; prepražiš čebulo, potem dodaš kašo in riž, soliš, popraš, zalivaš v odo ali juho, začiniš z majaronom.

 

 

 

 

 

 

 

Ali pa narediš tole:

 

http://www.kulinarika.net/recepti/17784/priloge/krompir

 

- pripraviš lahko dan prej in na dan kosila le še skuhaš.

 

 

 

Namesto enega cvrtja bi jaz anredila nekaj v omaki. Bera bi pa pekla z zelenjavo. Ko so na pol pečena, bi dodala v isto posodo natezan por, papriko, čebulo, malo česna, koren peteršilja, korenček, začinila po okusu in to je to.

 

 

 

Še kaj bi se našlo.

 

 

 

Bi pa rekla, da si pogumna, da boš cvrla dve vrsti mesa za 18 čjudi. JAz si delo za tako skupino olajšam tako, da vsaj še eno jed naredim v pečici, sploh kaj takega:

 

http://www.kulinarika.net/recepti/12778/mesne-jedi/poca. PA še nekaj na omako je poleg ocvrtega mesa in štefani pečenke.

 

Je pa s eveda odvisno od vaših navad, ali ste bolj za eno vrsto mesa ali imate radi za vsakega nekaj.

  

 

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti