Kozarčki za vlaganje brez zožitve ("sturzglas")

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

19. jan 2012 18:22

limnol je napisal/a:
Hm..... a si že kdaj kuhal navadno krušno testo v kozarčkih? To bi znalo priti nekako tako kot kitajski kruhki na pari, zanimiva idaja. Jaz sem poskusila v parnem kuhalniku, pa so bili znotraj dobri, od zunaj pa nekam pacasti. Bo treba enkrat poskusit tvojo varianto.

Mislite s kvasom namesto s kefirjevo brozgo vzhajano testo? Ne vem, zakaj bi bila med tem dvojim bistvena razlika. 

Sicer pa pravim, da s tem svojim kruhom to počnem že nekaj časa, a ker imam samo en kozarček brez zožitve, potem večinoma tega kruha ne dobim ven brez kirurških akrobacij 

Če pa ste imeli v mislih kuhanje kruha v nepokritem kozarčku - za takojšnjo porabo, pa tudi to počnem, ja. Krasen pride: nič pocast, ker ni v stiku z vodo, nič izsušen, ker ni na suhem zraku, pa zelo rahel in enakomerno "pečen". Brez težave gre tudi v kakih loncih/skledah/modelih/ipd., skratka, tako rekoč v vsem, kar zdrži enourno kuhanje. Treba pa je temeljito pokriti in zatesniti (najlaže z alufolijo), da ne vdira voda. Včasih pokrijem tudi samo s krožnikom - potem pride povrhu malo bolj moker, a razmočenost ne seže globlje od "skorje".

Meni je tak kruh boljši in na nek način lažji za pripravo (ne da se ga npr. zažgati, nikoli ni presuh, nikdar znotraj surov, ne more se razlezti v lepinjo ipd.). Edino ljubiteljem skorje gre na  ob njem.

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

19. jan 2012 22:41

Še nekaj mi je sinilo:

Poštnina za take kozarčke iz Nemčije/Avstrije je sicer res 35 € in več, a že, če bi naročila dva skupaj, je to precej ugodneje, če se pa najdemo trije ali celo štirje, pa bi prišli že prav poceni do kozarčkov (posamičen stane 20 - 40 centov).

Še kak interesent? rebecca? 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. jan 2012 0:08

Jaz imam od vsega kruha najraje skorjo. Naš kilski hlebec prav žalostno izgleda, saj je revež obrezan z vseh strani.

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. jan 2012 1:17

naor je napisal/a:

Jaz imam od vsega kruha najraje skorjo. Naš kilski hlebec prav žalostno izgleda, saj je revež obrezan z vseh strani.

 



naor

 

Skorjica je pri kruhu tudi meni prava poslastica, ampak tega pa ne počnem, Naor. Običajno si prisvojim krajčke, pa debelejše kose kruha si režem, da je malo več skorje. Navadno jo kar ločim od sredice in počasi zgrizljam, da dlje uživam. Skrojo imam rada tudi pri potici, še posebej spodnji del, ki je bil v stiku s pekačem, pri buhtljih, pa tudi pri pecivu izbiram navadno tiste koščke, ki so se ob peki dotikali stene pekača. Skorjico imam rada tudi na pečenem piščancu in ostalih pečenkah...



zeta

Sporočilo je spremenil(a) zeta dne 20. 2012 01:25

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

20. jan 2012 9:24

Zelo, zelo zanimivo tole o kuhanem kruhu. Probam še ta vikend. Zanima me, če testo shajate kar v kozarčkih, verjetno se jih napolni samo do polovice, ali kako, a je potrebno kozarčke predhodno kaj namazat z oljem. Zanima me tudi, če lahko zaprt kozarček s pripravljenim testom kak dan počaka v hladilniku preden ga skuhamo.

Ja, tudi meni je skorja prava poslastica, če je dobro zapečena pa sploh, ampak je pa res tole v kozarčkih zelo zanimiva stvar.

Pozdravček vsem kruharjem in nekuharjem na tem portalu.

mejačka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. jan 2012 9:38

666, ideja o skupinskem narocanju sicer ni slaba, vendar ne vem ce sem jaz res pravi naslov. Me sicer zanimajo, a le v manjsi kolicini (par kozarckov) Sicer ne vem kje si gledal, kar sem jaz videla na ebay.de so v povprecju >1eur/kos. Kako velike bi pa kupil? literske ali manjse?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

20. jan 2012 10:06

mene tudi zanima. Mogoče link?

neika

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. jan 2012 11:14

Zeta, vem, da ni lepo, se strinjam. Ampak dobro.   Malo laže mi je, ker moj mož skoraj vedno pusti malo kruha in to vedno skorijco.

 

 

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. jan 2012 11:22

Tako grdo pa tudi ne, naor, če pa s tem možu še uslugo delaš, je pa itak za oba prav.

 

 

zeta

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

20. jan 2012 11:53

Jaz bi jih vzel nekje 40-50, različnih velikosti. Cena je seveda odvisna tudi od velikosti.

Okvirna cena, ki sem jo podal, je bila "prerez" skozi moje poizvedovanje, a ker je šlo tudi za prodajalce, ki v Slovenijo ne pošiljajo, se bom zdaj še enkrat pozanimal in sporočil bolj konkretno.

Verjetno bo nekoliko višja, a če bomo vsaj trije, imamo lepe možnosti, da bo kozarček "sve u svemu" stal manj kot evro (na ebayu, pa tudi na amazonu, je >1 € že brez poštnine).

 

mejačka je napisal/a:

Zelo, zelo zanimivo tole o kuhanem kruhu. Probam še ta vikend. Zanima me, če testo shajate kar v kozarčkih, verjetno se jih napolni samo do polovice, ali kako, a je potrebno kozarčke predhodno kaj namazat z oljem. Zanima me tudi, če lahko zaprt kozarček s pripravljenim testom kak dan počaka v hladilniku preden ga skuhamo.

Ja, v kozarčkih, tako najbolje zapolnijo prostor, sicer radi nastanejo uvihki in je vse skupaj videti kot ustekleničeni možgani   Jaz napolnim celo manj kot do polovice, prej bi rekel do 1/3 kozarčka. Namastim s pol kavne žličke (beri: res malo) masla, lahko seveda tudi z oljem. Poskusil sem tudi brez maščenja - v kozarček sem dal vzhajano, temeljito pomokano kepo testa. Tudi tako se je lepo ločil od kozarčka, a, kot rečeno, je imel gube  Tudi v hladilniku čaka bp, kot vsako vzhajano testo. Zakaj pa ne tudi zaprt? 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti