Piškotkova krema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2012 15:36

Moderator, kje si, da zakleneš tole cmeranje?

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

16. jan 2012 15:52

mojcazala,

mislim, da smo se tu s tvojimi mukami že v prvo dovolj ukvarjali - potem pa poveš, da tako ali tako pečeš torte bolje od večine nas tukaj in sploh to delaš za svoj biznis. Potem je naša sla po pomaganju malo upadla, ti pa v jok pa na drevo. Ti rečeš hop, tu pa nihče več ne skoči (tragedija pa taka). Bo že kdo še kaj napisal, če bo  - je pač usoda vseh tem taka, da v nekem trenutku nihče nima več kaj dodati in potem utonejo, druge se pa kot po čudežu razvijejo v pravo ljudsko veselico (če se samo spomnim tiste restavracije s postrežbo na tleh pa nekih prebavnih motenj, mejduš, smo se zabavali - kaj takega raje sproži, da bo spet malo veselja na kulinariki). 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jan 2012 16:16

limnol je napisal/a:

mojcazala,

mislim, da smo se tu s tvojimi mukami že v prvo dovolj ukvarjali - potem pa poveš, da tako ali tako pečeš torte bolje od večine nas tukaj in sploh to delaš za svoj biznis. Potem je naša sla po pomaganju malo upadla, ti pa v jok pa na drevo. Ti rečeš hop, tu pa nihče več ne skoči (tragedija pa taka). Bo že kdo še kaj napisal, če bo  - je pač usoda vseh tem taka, da v nekem trenutku nihče nima več kaj dodati in potem utonejo, druge se pa kot po čudežu razvijejo v pravo ljudsko veselico (če se samo spomnim tiste restavracije s postrežbo na tleh pa nekih prebavnih motenj, mejduš, smo se zabavali - kaj takega raje sproži, da bo spet malo veselja na kulinariki). 



Sonja

 

Kaj pa japonske kroglice? tostpje šele bilo zabavno ...

 

Ali pa tole za obnovit, v smisli Kar seješ, to žanješ:

Velik potepuški pes se je znašel v nenavadni sobi: vse stene so bile od vrha do tal prekrite z ogledali. Ves presenečen je v trenutku spoznal, da ga je obkrožila cela tolpa psov. V jezi in strahu je začel kazati zobe, renčati in lajati. Psi okoli njega so, normalno, ponavljali za njim: renčali so in kazali zobe.

Da bi se ubranil pred napadom, se je pes začel vrtoglavo hitro vrteti okoli svoje osi, dokler ni z vso silo planil v enega od namišljenih napadalnih psov. Napol mrtev in krvav se je sredi razbitega ogledala zgrudil na tla.

Če bi ob prihodu samo enkrat prijazno pomahal z repom, bi ga vsi psi sprejeli prijazno.

 

 

 

Tole je tudi zanimivo:

PIŠKOTINeko dekle je na velikem letališču čakalo na polet. Ker se je čakanje zavleklo, si je kupila knjigo, da bi ji čas hitreje minil. Kupila sije tudi vrečko piškotov. Sedla je v čakalnico, da bi lahko v miru brala.Poleg nje je sedel mož, ki je odprl revijo in tudi začel brati. Ona jemirno brala in si postregla prvi piškot iz vrečke. Takoj je tudi možpoleg nje vzel enega. Postala je nejevoljna, toda rekla ni ničesar.

Pomislila je:"Kako je nesramen. Če bi bila bolj odločna, bi mu eno prisolila, da bi si zapomnil za vedno." Vsakič, ko je vzela piškot, je tudi on vzel enega. Bila je takoogorčena, da sploh ni vedela, kaj storiti. Ko je v vrečki ostal samoše en piškot, je pomislila:"Kaj bo pa zdaj naredil ta brezobzirnež?"

Mož pa je razdelil zadnji piškot na dva dela in ji z nasmehom ponudilzadnjo polovico. To pa je bilo že preveč. Začela je pihati od jeze..Zaprla je knjigo, pograbila stvari in odšla v prostor za vkrcanje.

Ko se je v letalu, že umirjena, udobno namestila na svojem sedežu, jeodprla torbo in z začudenjem zagledala še zaprto vrečko piškotov. Bilojo je pošteno sram, ko je doumela svojo zmoto. Pozabila je, da je piškote dala v torbo . Mož pa je z njo delil svoje piškote, ne da bi postal jezen, živčen, nejevoljen ali vznemirjen, medtem ko je bila ona vsa iz sebe, ker je mislila, da jesta njene piškote. Zdaj pa ni bilo več časa za razlage in opravičevanje. Kolikokrat v življenju jemo piškote drugih, pa se tega ne zavedamo.

Preden si ustvarimo mnenje in obsojamo druge, raje dobro premislimo. Morda stvari niso čisto take, kot si predstavljamo mi.

V življenju so stvari, ki so za vedno nespremenljive: - dejanje, ki smo ga storili; - dejanje, ki ga nismo storili; - beseda, ki smo jo izrekli; - priložnost, ki smo jo zapravili; - čas, ki je potekel.

Naj bodo dejanja v življenju prava, besede modre in dobre; NE ZAMUJAJ PRILOŽNOSTI IN NE ZAPRAVLJAJ ČASA ....

Na koncu bo vse dobro. Če ni dobro, potem še ni konec.

Vse sanje se lahko uresničijo, če le imamo pogum....in pogumni smo!

Življenje je kratko, pridobivanje izkušenj dolgotrajno, ugodna priložnost redka, izkušnja varljiva, odločitev pa težka.

 

 

mamamia

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

16. jan 2012 16:39

tudi jaz prosim moderatorja-al karkoli že je, da zapre tole temo in tudi tisto prejšnjo ko sem spraševala za mere torte za 50 ljudi, upam da se da tudi izbrisati vse moje komentarje in karkoli sem kdaj napisala...jaz zapuščam tole kulinariko, ker nebom poslušala nekih nadutih, polnih samih sebe, nesramnih in nevem kaj še....ljudi! sodite najprej sebe, potem pa še tiste ki vam bojo ostali!!!

predvsem pa nisem na tej kulinariki bila zato da bi vas jaz zabavala! za tako delo si poiščite klovne(če le niste vi tisti!)

mojcazala

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2012 16:50

Čeprav, ekipa, tisti topic o gostilnah, kjer se da sedeti na tleh in se dojenčki plazijo....je bil pa nepremagljiv. Ko ima človek malo slabše trenutke, se velja spomniti nanj in se takoj vrne smeh na obraz.

Vendelina jr.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

16. jan 2012 17:00

mojcazala, tak lep psevdonim imaš, le tvoje pisanje ni preveč zalo. In ravno zaradi tega so članice reagirle tako kot so. Sedaj se pa lepo skuliraj, preberi si mamamiine zgodbice in potem mir.

Sweetie

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

16. jan 2012 17:05

hy mojca:D kaj pa če poskusiš s kremo, ki se skuha za kremne rezine?

brusketka

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

17. jan 2012 14:11

sweetie moj psevdonim je sestaveljen iz mojega imena in prvih črk mojega priimka!te mogoče moti še kaj?!

 

mojcazala

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

17. jan 2012 14:14

brusketka mislim da nebi bilo slabo...maš mogoče še kakšen predlog katere piškote bi uporabili? mogoče bi šli kakšni malo bolj čokoladni not...al pa kej podobnega?

mojcazala

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jan 2012 14:25

 Sem mislila da si nas ze zapustila?

Ce bi uporabila iskalnik, bi videla da smo se o kremi za torto piskotek ze pogovarjali in da ni bila OK. Ampak vsak lahko dela po svoje, tudi ti nisi izjema - le da si potem za to odgovorna sama in ne clani kulinarike.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti