Ima katera mogoče gramofonske plošče?

Rebeca  

član od: 13.7.2010

sporočila: 48

tema odprta - 1. okt 2011 16:14 | ogledi: 17.965 | odgovori: 22

Naš je našel v kleti star gramofon, pa ima le eno ploščo, ampak ve da gramofon dela.
Ima kdo mogoče gramofonske plošče, da bi jih podaril (poštnino plačamo mi) ali pa da bi menjali za kaj (znamke iz vsega sveta, Smrkci, Disney karte ipd)?

Bi vam bili neizmerno hvaležni !
Lahko pišete na ZS ali mail: bex.beckie@gmail.com

Rebeca

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. okt 2011 19:08

Plošče so danes precej cenjene, neredke ohranjene od 5€/kos in dalje...redkejše od 20€ do 100€. Seveda tudi več.

Tak star gramofon potrebuje čiščenje, obnovo, nemalo nastavitev in vesten odnos uporabnika. Čiščenje plošče pred vsakim poslušanjem, stare plošče je treba naprej mokro očistiti na temu primernemu stroju. Ploščo je treba hraniti pokončno, v antiprašni vrečki, ne smemo se jih dotokati z rokami po tekalni površini, vlaga...

Če je "vaš" ljubitelj glasbe je vsake plošče resnična škoda, kajti to je kar lepa glasbena zapuščina in bi bilo lepo investirat v povprečen hi-fi sistem. Rabljene stvari so dandanes dosegljive po smešno nizkih cenah po zaslugi Ebay-a.

Doma smo/so imeli pa tako ali tako vsi enake plošče, Abba Voulez-vous, Boney M, Zdravko Čolić - Ako Priđeš Bliže, Novi Fosili - Za Djecu I Odrasle, Oto Pestner, Ivica Šerfezi... in potem še Split, Slovenska Popevka, Mantovani, Wiener Waltzer... teh pa mogoče res ni škoda ker so tako ali tako že vse uničene.

Tako, malo informacij o tem prijetnem hobiju, seveda je na "vašemu", kakšen interes ima sploh pri celi stvari, ali ima rad glasbo, ali obožuje dober zvok, ali bi se rad samo malo poigral in potem zadevo prodal na Bolhi ko bo razočaran.

 

 

Commis débarrasseur

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

1. okt 2011 19:51

Mam, pa ne dam!  Ko me prime in imam poleg tega še občutek, da mi denar ostaja (zadje čase to na žalost bolj poredko) grem v Ljubljano kjer je v pasaži poleg Mestnega gledališča trgovina z rabljenimi ploščami. Upam, da jo v zadnjem letu niso zaprli. Tam boš lahko izbiral.

LP

p.s.  Če imaš res kaj od Mantovanija, pa čuvaj, ker je precej cenjen!

 

Sergej

Rebeca  

član od: 13.7.2010

sporočila: 48

1. okt 2011 19:54

Ah, tu gre za veselje. Kajti gramofon odlično dela in ne porebuje nikakršne obnove oz. počistil ga je pa že. Po kakšni nizki ceni smo pripravljeni tudi odkupiti plošče.

Rebeca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. okt 2011 20:03

Na bolšjih trgih skoraj vedno kdo prodaja tudi kake plošče - ampak tistih res vrednih pa zlepa ne dobiš. Je pa za pogledat, saj okusi so različni. Poznam nekaj ljudi, ki imajo kar lepe zbirke, ampak jim zlepa česa ne spuliš iz rok ("priceless", bi se reklo). Je pa tisti mehki topli zvok vinilk res nekaj posebnega, nekaj povsem drugega kot sterilnost CDjev itd.

Sonja

Rebeca  

član od: 13.7.2010

sporočila: 48

1. okt 2011 20:27

Ja, saj jutri gremo na bolšjega, pa bomo videli 

Rebeca

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

1. okt 2011 20:34

Moj je navdušen zbiralec plošč. Kar se tiče trgovin je (kot že rečeno) v Ljubljani pri Mestnem gledališču VOM, v katerem imajo količinsko veliko plošč, a je izbira (vsaj za najin okus) bolj borna. Veliko boljšo izbiro imajo na Gallusovem nabrežju (http://www.spinvinyl.si/), so pa tudi cene temu primerne. Kljub vsemu pa se najdejo tudi super plošče po smešno nizkih cenah. Pa še lastnika sta izredno prijazna in trgovinica tako prijetna, da se je pri njima vredno oglasiti tudi, če ne nameravaš ničesar kupiti.

 

 

 

roža

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. okt 2011 20:37

Tam pod pasažo je imel prodajalec precej navite cene, še enkrat dražje kot drugje. Na Bolhi je nekaj zbiralcev ki prodajajo po normalni ceni, vsako leto je sejem gramofonskih plošč, v stari ljubljani je ena nova trgovinica z lp-ji, kjer se dobi kaj pametnega za dobro ceno, pa seveda Ebay.

@rebeca; da gramofon odlično dela pomeni da dela brezhibno, noben gramofon ki je leta čepel v kleti tega ne zmore.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. okt 2011 20:38

Rebeca, bom pogledala kaj vse  še imamo na vinilkah, najde se marsikaj. Celo Bohemian Rapsody imam na mali plošči. Nekaj ti jih bom odstopila, ni problema, a Bohemian rapsody seveda ne

Imeli smo kakih 150 malih vinilk in vsaj 50 velikih. Male smo pred nekaj leti namestuli v juke box, so nam ga obnovili in naprava dela ...

 

Ti bom poslala seznam, kaj vse imamo oziroma kaj bi ti lahko odstopila, pa se zmeniva.

Pozdrav, mamamia

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. okt 2011 20:38

SpinVinyl sem mislil, ja. Me je prehitela roža vmes.

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. okt 2011 20:39

limnol je napisal/a:

Je pa tisti mehki topli zvok vinilk res nekaj posebnega, nekaj povsem drugega kot sterilnost CDjev itd.
Sonja

A ne, da se opazi razlika? Še posebno pri klasiki.

Da pristavim lonček, ima kdo izkušnje s "popravljanjem" vinilk, na primer prasketanja ali preskoka?

lp

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti