Vpliv vode pri pripravi hrane, čajev, napitkov,

tema je zaklenjena

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4734

20. sep 2011 11:19

A ti oz. tvoja družina (ker pišeš v množini) to tako med počitnicami po Sloveniji mal vodo testiraš, ker ti je pač dolgčas? 

Ker naši vodi iz pipe tudi nič ne manjka, zaudarja pa kakšna iz plastenke včasih, ko jo kupimo, kadar se kje potepamo.

Morda pa v naših krajih v vodovodne cevi poleg vode vlijejo še kak ajmar energije, kdo bi vedel...včasih nas kar razganja, pa najprej vedno pomislimo, da je to od NEK, ki je v bližini...

Ognjič

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. sep 2011 11:25

Ne vem, zakaj se mi zdi, da bomo v kratkem informirani  točno za katero energizirano najboljšo vodo, filtrirano na molekularni osnovi z dodanimi minerali gre.



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 20. 2011 11:28

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

20. sep 2011 11:35

nola je napisal/a:

Ne vem, zakaj se mi zdi, da bomo v kratkem informirani  točno za katero energizirano najboljšo vodo, filtrirano na molekularni osnovi z dodanimi minerali gre.



nola



Sporočilo je spremenil(a) nola dne 20. 2011 11:28

s povezavo na stran kjer to prodajajo

masters

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

20. sep 2011 11:37

Slišala zgodbo, da rože v filtrirani vodi (neki vrči za filtriranje vode se prodajajo) ovenijo bistveno prej kot v oni iz pipe.

 

Preverila: enaka kava, skuhana z vodo z zelo veliko in z nič apnenca, ima različen okus. 

 

Nola, se mi zdi, da imaš prav ...  



sara

Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 20. 2011 14:58

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

20. sep 2011 11:39

Tole mi smrdi po reklami za neko znamko vode ali mašine za energiziranje vode (energizirana voda ????? nimam pojma o pojmu). Čutim na vodi.

janko1

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

20. sep 2011 12:24

sara.vidmar je napisal/a:

Slišala zgodbo, kako da rože v filtrirani vodi (neki vrči za filtriranje vode se prodajajo) ovenijo bistveno prej kot v oni iz pipe.

To bi bilo logično, če vrč iz vode odstranjuje minerale.

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

20. sep 2011 15:30

borish, gotovo nisem edini, ki se tukaj sprašuje: kaj pomeni "energizirana voda"? Razloži nam, prosim, kaj je to "energizirana voda".

Miroslav Vulović

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. sep 2011 16:22

Mene tudi zanima ta energizirana voda, samo nisem upala vprašat, da ne bi butasto izpadla .

Kaj šele dobimo, če energizirano vodo pijemo iz informiranega kozarca? Ali pa je v energiziranem kozarcu (vrču morda?) informirana voda?

Malo sem zmedena ob vsej tej energiziranosti in informiranosti, primojdun, da sem.  Bi bila vesela poduka oz izvedenca Boriša, ker limnol po moje pojma nima, za kaj sploh gre pri molekulah, atomih, sintezah, analizah, cepljenjih kemičnih čudes  in podobnih rečeh ...

 

Joj, prejoj.

mamamia

neznan uporabnik

20. sep 2011 16:35

Draga mamamia,

ker sva midva oba pametna in še kdo bi se našel, ti jaz pojasnim.

 

Vzameš čist navadn vrč, not naliješ dva litra vode iz pipe. Primeš to v roke, da se energija prenese. Pol si narediš lepo nes kofico,en fajn kolač. To vse posložiš poleg računalnika. Dobro je, če daš še mobilca poleg. Počakaš pet minut, da se to vse skup še informatizira in pol lepo uživaš. Maš informiran kolač, informirano in energinizirano vodo in informiran in energiziran nes. To je ja čist preprosto. Ti bom pokazal, ko pridem gagat.

Ti nikar ne skrbi, da bi butasto izpadla. Sem sedaj jaz poskrbel, da sem še bolj butasto izpadel. Kaj veš, mogoče bo pa delovalo.

Aha, mora pa stat ne več kot 30 cm od hard diska, drugač odfrčijo informacije v luft, veš. Tak, da to boma morala pazit.

 

MULTI_reloaded

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. sep 2011 16:45

Vidiš, človek se uči, dokler je živ. A da mora 30 cm od hard diska stat? Hm, ok. A lahko dam vrč z vodo tja tudi, ko  že odlijem vodo za nes kavo? In če bo kaj narobe, bo voda dovolj informirana, da me ob tem obevsti? Recimo tako, da se izlije iz vrča???

 

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti