Se gremo potepat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. mar 2014 0:39

Ola, spet jaz,

glede peder tašne je tako: kadar sam hodim okoli, nesem peder tašno, noter je lonely planet vodnik, kakšna dodatna mapA ( če je imam ), očala, pisalo, košček čistega papirja, naj bi bil tudi nekaj toalet papirja, pa ga ni ker pozabim, pa mi ga tudi ni bilo treba, vsepovsod je bil, ćakija ( pa ne za obrambo, ampak zna prav pridit pri kakšnem sadju ), večji fotoaparat, ki ne gre v žep, pa ga zadnje čase v glavnem ne nesem, ker mi "ta mali", ki gre v vsak žep zadostuje. Kadar grem kam z agencijo, peder tašna odpade, očala in fotoaparat ostalo gre v žepe, drugega ne potrebujem.

Tole moje potovanje se je časovno, pa tudi po kilometrini prevesilo v drugo polovico, jutri pa se začne vrnitev, avtobusno karto že imam. Zjutraj pri zajtrku, me vpraša kaj planiram. Nič posebnega, se bom sprehajal po Pt. Montu po Avenidi Kostanjeri  ( a ni zanimivo, kako praktički vsa južnoameriška mesta imajo avenido kostanjero, kostanja pa nikjer nobenega, v naši vasi kostanjev v okoliški hosti kolikor češ, nimamo pa avenide kostanjere, kaj vem, morda bi mogli imet avenido pacifiko ali okeaniko ). Gazdarica pa mi predlaga, da grem v sosednje manjše mesto, imenuje se Frutillar, je zelo lepo in urejeno, veliko je nemškega vpliva ( pa nasploh je v teh krajih veliko nemškega vpliva ). OK, saj mi je vseen. Vožnja z avtobusom mal več kot uro. Pridem, mesto res vse v špagco, kamorkoli se obrneš je neki algemaine ferain ( ali kako se že napiše ) ponujajo kuhe, si ogledam, meni ni všeč, mesto popedenano, duše pa nima, mal me spomni na Friedrickchafen na Boden zee................... Pri prihodu z avtobusom, na začetku mesta, nekakšna fešta, sem iz avtobusa videl dva gasilna avtomobila, sem mislil, menda je kakšna gasilska veselica. Po ogledu mesta se zakadim na tisto veselico. Gasilske cisterne so polivale z vodo parking, da se ne kadi, veselica je bila..... niti ne vem kakšna. Vsepovsod se peče na žaru, cvrejo se tiste empanade, pijače ne manjka, vzdušje zelo lepo............. meni pa potegne neka ( jugo ) nostalgija. Mlajši člani našeg kulinaričnog sociedada tega ne vedo, kako je bilo ko smo živeli pod komunističnim škornjem in nas je tlačila komunistična diktatura. Verjetno so komunistični tlačitelji le imali nekaj slabe vesti in so se celo poletje vrstile razne veselice, vaške, gasilske sindikalne ali pa kar tombole športnih klubov. povsod se je peklo na žaru, vino v potokih ( no ja, mal pretiravanja tudi ne škodi ). Za sindikalno zabavo je vsak dobil bon za žar in za vino, pa se je dobilo še, ni bilo problema............. Tako se jaz na čilski veselici spomnem bivše diktature, ki smo se je ( hvala bogu ) znebili, do veselice pa nam ni..........

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. mar 2014 1:31

Tole me spominja na Friedrickshafen:

spodaj ponujajo kuchen

brez trgovine z umetno obrtjo ( feria artesenal ) seveda ne gre:

tukaj jih dobro naučijo nemščine:

na veselici je bil tudi nekakšn ples v nošah:

ob strani so plesali tudi otroci ( v nošah ):

veselica:

se peče:

in še:

pri vhodu v mesto:

šola:

slabo se vidi, tukaj piše, da je na obali jezera čisto vse prepovedano ( no, ja, ni čisto vse, lahko pemišljuješ o veliki nemčiji............ )

in:

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. mar 2014 1:36

Matr, sem pozabljiv: torej, jutri se ne oglasim, oglasim se pojutrišnjem iz Valparaisa. Od tam bo sicer manj javljanja nasploh, ker je Valparaiso " my favorit city " tam ne bom čisto nič počel, sam bom užival, da sem v Valparaisu.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. mar 2014 6:25

mišzmoke je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

ežoj je napisal/a:

 Prav tale del je po svoje primerljiv s ZDA, predvsem po tipu gradnje hiš, vse so lesene baraka.
ežoj

 Lesene barake. 
Vanja

Ja, a niso?

lp

 

 



mzm

 

Mzm, tole mi je uspelo najti.  

 

 

 

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4529

3. mar 2014 11:52

Vem, Vanja, in ponavljam: ja, a niso?

 

ežoj je napisal/a:

Od tam bo sicer manj javljanja nasploh, ker je Valparaiso " my favorit city " tam ne bom čisto nič počel, sam bom užival, da sem v Valparaisu.
ežoj

Lepo, lahko pa poravnaš dolg Kulinarični sociedad

lp

 

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. mar 2014 14:14

mišzmoke je napisal/a:

Vem, Vanja, in ponavljam: ja, a niso?

 


mzm

 

Po definicijah mnogih Evropejcev je tudi tole baraka.  

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4529

3. mar 2014 14:29

Ne, to je pa lesenjača

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. mar 2014 14:46

Mzm,  a ni lesenjača tudi lesena noga? Jih bova po prstih za . Mene tud prašujejo, če živim v baraki. 

Vsakokrat ko sem v Slo, me prime, da bi pisala en takle potopis. Brez vmesnih političnih, samo opazovanja. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 03. 2014 14:47

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

3. mar 2014 16:32

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Po definicijah mnogih Evropejcev je tudi tole baraka.  


Vanja

 

Ne, to pa ne bo držalo. To pa so takoimenovane kolibe. 

Tako kolibo, imela bi tudi jaz. 

 

 

 

Johanna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. mar 2014 10:33

ežoj, tvoja profesor de español ti iz todo corazon pošilja hermosas saludos!!!!Sem zvedela, da te zelo admirar! Drž se!!!!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti