Se gremo potepat?

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4738

27. feb 2014 8:45

kača je napisal/a:

Malo razmišlajm, kako je bilo, ko sem prvič videla Ežoja, sem mislila "da ne zna šteti do pet" kot radi rečemo. 

kača

Hvala enako ... in potem izvem, da je on že veselo v fiziko grizel, ko sem jaz na svet pricmihala 

Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. feb 2014 11:18

Kot običajno je tvoje pisanje neponovljivo  za kar ti hvala. Naj pa še jaz pristavim svoj lonček : daj pofotkaj kako fajno teto, pa kake ribe  pa to. Pa tudi se mi zdi , da na tem potepu sploh nič ne ješ, nobenega kosila še nisi dokumentiral. To je to z moje strani seveda ti pa želim, da ne glede na naše tečnarjenje uživaš na polno in se srečno vrneš domov. :)

hedonist

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

27. feb 2014 12:38

Ognjič je napisal/a:

kača je napisal/a:

Malo razmišlajm, kako je bilo, ko sem prvič videla Ežoja, sem mislila "da ne zna šteti do pet" kot radi rečemo. 

kača

Hvala enako ... in potem izvem, da je on že veselo v fiziko grizel, ko sem jaz na svet pricmihala 



Ognjič

 

Tiha voda bregove dere. 

Sicer pa, Ognjiček, draga moja, a ti še osnovnošolske klopi guliš? Sem mislila, da si že najmanj srednešolka...samo razmišljam...

Ežoj, želim ti lepe trenutke, odpočij si, saj veš, da ob prihodu domov te čaka lopata...

 

Johanna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. feb 2014 2:37

Johanna je napisal/a:

 ......................................................................

...................................................................

 Sicer pa, Ognjiček, draga moja, a ti še osnovnošolske klopi guliš? Sem mislila, da si že najmanj srednešolka...samo razmišljam...

Ežoj, želim ti lepe trenutke, odpočij si, saj veš, da ob prihodu domov te čaka lopata...

 Johanna

Johana, a veš, da sem tudi jaz to pomisli. Po besednem zakladu in stilu pisanja bi rekel da je že v srednji šoli, pa se nekam leta ne ujemajo.

Hvala za lepe želje............... pa ne le lopata, nekaj dreves je trba podret, pa ograja..................,

Ma hedonist, kaj naj ti odgovorim. Verjetno nisi sledil, najbolj sem se bal prehranjevanja na poti. Ena dva meseca doma sem skoraj vegetarianc postal, karkoli sem drugega pojedel mi ni pasalo, malo sumim, da so se dohtarji v študentski ambulanti ( ali pa je bila kakšna druga ambulanta, saj več ne vem  ) spravili na mene, skos  jim ni šla v glavo moja lepota, predvsem notranja, nazadnje so  rekli, da mi jetra ni prav nič lepa, pa me slikajo, pa slike ogledujejo, pa kimajo z glavami, jaz pa hiram. No, kakorkoli že, tukaj se mi je nekam odprlo glede prehrane, recimo danes jedel cordero patagoniko ( jagnjček iz patagonije in vako ( kravo ) po en kos pečeno na žaru s prilogami, edino nisem upal več kot kozarec vino tinto............ in vse prenesel brez kakršnih koli posledic, žal nisem slikal. V Santiagu sem enkrat kupil v samopostrežbi škampe, take ( pacifiške ) velike in jih pripravil na buzaro  ( ponavadi hostli imajo uporabo kuhinje ), misleč kok bo to dober, pa ni bilo, nobenega okusa in duha po škampih, sedaj bom poskusil izbrskat kakšno sliko:

zgoraj je kosilo v neki perujski restavraciji, spodaj je tukaj, v Pt.Montu.

No, pa še ena fotka: poskusite uganit, kaj tukaj postrežejo za posladek:

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. feb 2014 2:47

Ma hedonist, pošteno povedano si ne upam kakšne čikite slikat, saj veš, da mi kakšn latino tip ne prešteje rebra.

Evo, ena slika s današnjeg potepa:

vulkan Osorno, slikano iz bližine une restavracije, ko za posladek postrežejo.................. matr, pa ne bom povedal, uganite!

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4738

28. feb 2014 8:05

ežoj je napisal/a:

Johanna je napisal/a:

 Sicer pa, Ognjiček, draga moja, a ti še osnovnošolske klopi guliš? Sem mislila, da si že najmanj srednešolka...samo razmišljam...

Ežoj, želim ti lepe trenutke, odpočij si, saj veš, da ob prihodu domov te čaka lopata...

 Johanna

Johana, a veš, da sem tudi jaz to pomisli. Po besednem zakladu in stilu pisanja bi rekel da je že v srednji šoli, pa se nekam leta ne ujemajo.

 

ežoj

Ognjič

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

28. feb 2014 8:33

ežoj je napisal/a:

Ma hedonist, pošteno povedano si ne upam kakšne čikite slikat, saj veš, da mi kakšn latino tip ne prešteje rebra.

Evo, ena slika s današnjeg potepa....

 

vulkan Osorno, slikano iz bližine une restavracije, ko za posladek postrežejo.................. matr, pa ne bom povedal, uganite!



ežoj

 

čikito?

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4532

28. feb 2014 10:56

ežoj, povej, kaj postrežejo za glavno jed in povem ti, kaj dobš za desert

lp

mzm

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. mar 2014 0:40

limnol je napisal/a:

 ............................................

...........................................

 

čikito?

Sonja

limnol, sram naj te bo, jaz sem mislil, da si ti resna punca, verjetno študentka, ti pa verjetno, tako kot Ognjič, guliš srednješolske klopi nižjeg letnika.

Pa ni nič kaj takega: za posladek imajo več vrst tort in sadja, restavracija jke samopostrežna in si zbereš kaj hočeš. Saj ni bilo težko, a ne?[

Pa še en popravek od zadnjič: jezero Llanquihue je drugo največje v Čilu, zamešal sem s otokom Chiloe, ki je drugi največji v amerikah in kam sem namenjen jutri ( če spet ne ugotovim drugače in se popravim ).

Uf, še en popravek ( matr, same so me napake ): na uni sliki se mi je fotoaparat premaknil, prava fotka je tole:

ma, pravzaprav je tudi ta premaknjena na drugo stran.

Pa drugač, restavracija je zelo nobl, samopostrežnega tipa, " nema šta nema ", meso je večinoma pečeno na žaru, veliko vseh vrst prilog, solat, posladkov ( nekateri ste lahko rdeči v obrazu ) in vse ( se mi zdi )

relativno poceni 14.400 čileanskih pezet, en € je 770 pezet, pa še so me ogoljufali, naj bi imel 15% popusta ker sem prišel s agencijo.......... pa kaj boš se razburjal za par evrčkov. Pa nasploh  ( se mi zdi ) te rahlo okradejo vsepovsod, sam se po moje ne splača razburjat okrog drobiža.

Pa, če že govorim o denarju, se mi zdi, da so cene podobne našim, hrana je se mi zdi rahlo ceneje kot pri nam, drugo podobno kot pri nam........... tefalove posode ........... ma, cel planet postaja vsepovsod enak, enaka roba ( verjetno kitajska ), sam še naj juan ( ali kaj je že uzakonijo in pol bomo že začeli poševno gledat ( tukaj sem videl, poleg ( večinoma ) mercedesovih avtobusov tudi kitajske.............

uf, moram tole poslat je slika, pa se rad sfacla

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. mar 2014 1:09

Danes za zajtrkom ( hostel je s zajtrkom ) ena družina iz Danske. jaz prisluhnem pogovoru, pol se oglasim: poslušam in poskušam ugotovit, kateri jezik govorite. no, pa uganite. Pol jaz rečem, verjetno kak skandinavski jezik, morda danski?, na kar možakar pravi, da sem jaz prvi, ki je uganil. Pol so mati in sin odšla, možakar mi je en čas delal družbo. Tega sem se spomnil, ker bolj firbčnega človeka nisem srečal v življenju, vse ga je zanimalo,: če potujem sam, če si vse sam organiziram, kaj sem delal, kaj sem po poklicu, če sem bogat, da  si lahko privoščim potovanje........... ma vprašanju ne konca ne kraja. Ma *ebiga, saj je tudi zaradi tega zanimivo potovat, ko srečuješ različne ljudi. No, kaže, da so oni danci odšli, po hodniku slišim francoščin..........

Danes je bil dan kar neki: mal tudi počivanje po včerajšnjem izletu ( uf, mogel bi tudi o tem kaj napisat ( saj bo še čas, zadnih nekaj dni potovanja bo dolgčas, se mi ne bo nič dogajalo ). Danas vplačal izlet za jutri na ( bkot rečeno ) otok Chiloe, ki je oh in sploh, nekaj posebnega........ no bomo videli, ponavadi, ko vabijo turiste, zmeraj kaj takega trdijo. No, s druge strani pa, te kraje je obiskal tudi neki Darwin ( Charles ) baje po nečemu znan, le da se sedaj ne morem spomnit po čemu, upam, da ni kak pevec ( ma verjetno ni pevc, kaj če se pevc zanimat za vulkane )...............

Danes sem si vzel čas in izbral razglednico za  najljubšo mi kulinaričarko. S razglednico je še kar šlo, zataklo se je na pošti, ko sem hotel kupit znamko: stopit je treba v rsto, ki niti ni tako dolga, pred mano je enih 7-8 oseb, štiri okenca delajo, saj bo hitro. Vraga bo hitro, prišel sem proti koncu delovnega dne, pred mano so bili vse " kurirji " iz podjetij, vsak je imel po veliko pisem, vse priporočeno, pa ni tako kot pri nam, da kurir odda pošto, se mu vpiše v knjigo in je hitro fertik, tam vsako pismo............... matr, kolk vam to mora bit zanimivo, zanalašč ne bom povedal do konca, razen da sem dolgo čakal.

Uf, se mi ne da, grem do hladilnika po grozdjhe, zanimivo, da tukaj nimajo manga, ki ga je v Santiagu velik.

za sedaj se poslavljam, se mi ne ljubi več

 



ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 01. 2014 01:12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti