Narediti krojno polo?

vdanica  

član od: 30.7.2011

sporočila: 1

tema odprta - 30. jul 2011 12:18 | ogledi: 6.583 | odgovori: 2

Hej, mene pa zanima kdo bi mi lahko iz obstoječih hlač zrisal krojno polo?

Model hlač mi zelo odgovarja in bi si samo naredila iste, seveda po kroju,

hvala za vaše odgovore,

Danica

vdanica

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

30. jul 2011 16:25

vdanica, če sem prav razumela, boš hlače sešila sama, torej ne bo problem narediti tudi kroja. Sama naredim takole: na večji papir - časopisni, položim narobe obrnjene hlače in obrišem zadnji del, potem po stranskem šivu obrnem hlače tako, da je na papirju prednji del hlač in obrišem še ta del. Dolžino izmerim, ker nimam tako velikega papirja - lahko pa dva časopisna papirja zlepiš skupaj in imaš celoten kroj na enem papirju. Tako dobiš polovico hlač. Pas, če je, pa ni problematičen. Upam, da sem dovolj razumljivo napisala. Uspešno krojenje in šivanje želim.

Ava

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. jul 2011 17:25

Pas ni problematičen, zakomplicirati se utegne pri zadrgi in všitkih (cviklih po domače - odvisno seveda od kroja, bolj so ohlapne, lažje bo). Bolj so krojene po telesu, bolj asimetričen je kroj in težje ga je kar tako presneti z gotovih hlač. Sem že precej šivala, ampak sama si ne bi upala poskusiti - razen če so stare hlače v takem stanju, da jih lahko povsem razparaš v "sestavne dele".

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti