Keramična posoda od delimano

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

28. jul 2012 0:27

No, da malo pohvalim Delimanov vok, ki sem ga kupila v Merkurju pred dvema tednoma. Nisem gledala na znamko, ampak samo na to, da je vok in da je keramičen. In seveda da ne stane več kot 30 €. Sem tudi spregledala, da ni za indukcijsko, ampak dobro, naj jim bo. In ko pridem domov, opazim, da je Delimanov in se prestrašim, ker sem tu veliko slabega prebrala o keramični posodi in tudi naša babica ima težave s krhanjem robov. In vseeno kuham z njim cel teden, čisto vsak dan na najvišji temperaturi, ker v navodilih piše, da se sme. In tudi v pomivalnem se sme oprat (vendar ga nisem). Prijetno presenečena, izgleda kot nov! Pa sem na njej po nesreči čebulo malo zažgala. Tako da sem jaz s svojo keramično posodo zelo zadovoljna.

yulchi

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

1. avg 2012 12:41

Uporabljam Bivino keramično posodo in nisem zadovoljna saj je polna temnoh madežev od pečenja, ki se ne dajo odstranit.

ATNES

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. avg 2012 22:48

Jaz sem pa našla tole posodo s keramično prevleko, ki me je pritegnila, predvsem zaradi možnosti nakupa posod, ki so večjih dimenzij (pri nas ponve, standardnih velikosti tam do 28 cm ne pridejo v poštev zaradi večjih količin hrane, ki jo pripravljamo):

 

http://kristaldoo.si/index.php?option=com_virtuema

 

Ima mogoče kdo že kakšne izkušnje?

katjushka

žabica  

član od: 27.4.2006

sporočila: 33

29. avg 2012 11:58

V današnjem Merkurjevem katalogu sem zasledila tole ponev:

www.merkur.si/aparati/pomoc-pri-ku

Zanima me, če ima mogoče katera že izkušnje s tako ponvijo. Za teflonsko vem kako se obnese, ker jo ima mami in je v redni uporabi saj smo z njo zelo zadovoljni. Sedaj jo nameravam kupit še zase in ne vem če nebi kupila keramične. Sama namreč sploh še nimam izkušenj s keramičnimi ponvami.

Hvaležna bom za vsak vaš odgovor.

 

žabica

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

6. jan 2013 20:36

Da malo osvežim temo, kupila bi električno ponev od Delimano (Festivo), tisto večjo kvadratno, za katero je zdaj reklama tudi na TV, me pa zanima, če ima kdo izkušnje z njo,

do zdaj smo imeli te navadne, pa nobena ne peče čist enakomerno - na sredini vedno malo manj, pa me zanima, kako je s to, ker je še enkrat dražja se ne bi rada prenaglila, hvala.

tabu

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. jan 2013 8:01

 

Moje mnenje je, da tega doma, če imaš štedilnik, pečico... ne potrebuješ.

trac

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

7. jan 2013 21:12

Mi uporablajmo to na terasi, da poleti pečemo-kuhamo zunaj, ribe pa tudi pozimi, da noter ni vonja,

sploh pa je nepogrešljiva na dopustu.

tabu

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

9. jan 2013 10:09

Saj sem hotela dodati te 'izjeme' ...

 

Mi imamo na morju konvekcijsko pečico in električno ponev, pa bolj samevata. Smo ju nabavili, da bi 'upokojili' en star pekač (kovinski, grelec v pokrovu), ki ga imamo že več kot 50 let, vendar je še naprej v redni uporabi, ker so z njim veliko boljši rezultati. In upamo, da nam bo še dolgo služil.

trac

tinoca  

član od: 30.5.2007

sporočila: 7

19. mar 2013 11:20

Tudi jaz imam slabo izkušnjo z Delimano. Prvo ponev za palačinke sem kupila preko Moderne. Po nekaj palačinkah je dobila ponev črn krog, ki sem ga spravila dol šele z neko čudežno krpico. Prej niso pomagali ne praški, ne namakanja... Potem pa sem v sosedu kupila veliko kozico. Nekaj časa je bilo kuhanje užitek, zdaj pa ne morem niti speči jajc, brez da bi se prijemalo. Potem pa bolj drgnem, slabše je... Kar se tiče mene, sem z Delimanom opravila. Škoda le, ker so ponve vizualno res lepe.

 

tinoca

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

2. apr 2013 22:50

eno vprašanje.. se mi prav zdi, da sem nekje zasledila, da je treba te posode/ponve s keramično prevleko pred prvo uporabo namastiti? namočiti? v glavnem, da je treba nekaj z njo narediti, da bo potem pošteno služila svojemu namenu.. ker sem si jo končno omislila, me zanima, če slučajno kdo ve kaj je treba narediti?? že vnaprej hvala!!

Sunny09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti